שתף קטע נבחר
צילום: AFP, רויטרס

סיוע צרכני: קונים מהדרום במרכז. עדכון שוטף

חוששים לנסוע לדרום אבל משתוקקים לסייע לבתי-העסק? הנה כמה יוזמות עבורכם: הזמנת מצרכים מערי הדרום דרך קרן קהילות, סל ירקות ופירות עד הבית מטבע הבשור ודגים ממושב תקומה, ירידי קניות ברעננה וחשמונאים ומשפחה שמארחת בקריית אונו יצרנית מוצרי עיזים. בקבוצת הפייסבוק "קונים מהדרום" מחפשים ועדי עובדים וחברות לקנייה מרוכזת

בשבועיים האחרונים, אנשי קרן קהילות, ארגון שמרכז את כל הגרעינים התורניים והחברתיים בארץ, פיזרו הודעות ברחובות תל אביב וערים נוספות, לפיהן מתארגנת קנייה של מוצרי מזון בסיסיים מבעלי מרכולים ומאפיות (מאפית עמית - נתיבות 08-9934798; קונדיטורית עדן - קריית מלאכי 08-8580317; מאפיית למהדרין - אופקים 08-9926376 ומאפיית בית הלחם - קריית

גת 08-6889669) מאזור הדרום. יותר מ-20 משפחות נענו לקריאה וערכו קניות בעשרות אלפי שקלים.

 

עסקים וצרכנים בדרום משלמים את מחיר העימות

ירידה בפדיונות הקניונים, בעיקר בב"ש ות"א

צרכנות במלחמה: טרנזיסטורים וקניות אונליין

 

הטבות לתושבי הדרום וקו העימות

המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשותו של השר סילבן שלום יזם יריד דוכנים ענק שיורכב ממרכולתם של סוחרים מיישובי דרום הארץ המופגזים אשר יתקיים ביום חמישי ושישי הקרובים (31.07-1.08) וזאת במטרה לסייע לבעלי העסקים עקב המצב הביטחוני בשבועות האחרונים. סוחרים ובעלי עסקים מהדרום המעוניינים להשתתף ביריד מתבקשים לפנות בהקדם לטלפון: 03-6020888.

 

הטבה מיוחדת לתושבי הדרום.50% הנחה על כל השמלות כלה כולל קולקציית קיץ 2014

טלפון 0544342982

 

קבוצת קניוני עזריאלי הודיעה כי בעקבות מבצע "צוק איתן" היא תעניק לשוכרים של קניון "הנגב" בבאר שבע , צ'ק לפירעון מידי בגובה 25% מדמי שכר הדירה של חודש יולי.

 

שירותי ייעוץ עסקי שיווקי וכלכלי לעסקים. שעתיים ייעוץ ראשונות חינם (שווי של 500 ש"ח). תשלום על כל פעולה ייעשה לאחר תום המבצע, עם 30 יום נוספים לתשלום. ניתן ליצור קשר דרך האתרים השונים.

 

הגרעין התורני של קריית מלאכי הוא זה שעורך את הקנייה המרוכזת ומחלק את המצרכים יחד עם מתנדבות השירות הלאומי. הקניות נערכות בכחמישה בתי עסק לעת עתה, בעיקר מאזור ב"ש, קריית מלאכי ואשקלון. התשלום: במזומן או בהעברה בנקאית. מספר הטלפון של מוקד ההזמנות: 08-8581310. זו יוזמה אחת מיני רבות שמתארגנות בימים אלה ברחבי הארץ במטרה לקנות מעסקי הדרום הפגועים.

אזעקה בבאר-שבע (צילום: אילנה קוריאל) (צילום: אילנה קוריאל)
אזעקה בבאר-שבע(צילום: אילנה קוריאל)

 

עמותת ''גוונים'' אשקלון מפעילה מיזם עסקי-חברתי בשם 'גוונים בקפה' הנותן שירותים לאירועים, קייטרינג ושירותי אירוח. החברה שנפגעה בשבועות האחרונים מירידה בהכנסות. מבקשת את עזרת הציבור בגיוס לקוחות בהזמנת מתנות לקראת עונת החגים הקרבה. החברה מספקת גם שירותי קייטרינג ומקיימת אירועים משפחתים, גם באיזור המרכז.

 

לפרטים : טלפון 054-6689038  או במייל 

 

"בעלי עסקים סובלים מאוד מהתנועה הדלילה ברחובות"

"אין פה מסכנוּת, זה לא שהחזקים עוזרים לחלשים. אלה אנשי הדרום החזקים שעוזרים לעצמם ואנחנו שמתגייסים למענם ולמעננו", מסביר ליאור ליפשיץ, מנכ"ל קרן קהילות, שנתמכת בתרומות מהארץ ומהעולם.

 

"בעצם הפרויקט נולד מתוך רצון להתחזק יחד עם אחינו בדרום. התחלנו באירוח בצפון וראינו שיש יותר מפי 3 יש מארחים ממתארחים. אנשים בדרום לא מעוניינים להתארח. חשבנו על רעיונות אחרים. איך נוכל להראות לאנשי הדרום שכולנו דרום, כולנו צבע אדום. גילינו שיש בעלי עסקים שסובלים מאוד מזה שהתנועה דלילה מאוד ברחובות העיר.

 

"כך נולדה התארגנות של קהילות שקנו קניות לשבת בדרום. בעיקר בכל מיני מאפיות ומכולות. החלטנו לערוך קניות בצורה מרוכזת ולהזמין אנשים לקנות איתנו בדרום. החלטנו שזה יימשך עד ראש השנה, גם אם המצב ישתפר עד אז. בשוך הסערה, אפילו נבוא יחד לעשות שם יום כיף. מדהים איך הדרום חסון ומקבל בצניעות את המחווה הרחבה הזאת שלנו".

 

מהו סכום הקנייה הממוצע של משפחה שהזמינה דרככם?

 

"יש משפחות שקונים בסכומים מופרזים בכוונה. אך בממוצע - 120 שקל".

 

אם אני גרה בצפון הארץ, גם אני יכולה לקנות כך בדרום?

 

"כן. המטרה שלנו היא לתת לזה תהודה ולהרחיב את המהלך גם לאזורים נוספים וגם לסוגי עסקים נוספים".

 

מי נוסע ומביא את הקניות מהדרום?

 

"אחד הגברים בקהילה. זה לא זמן טוב שכל המשפחה תצא ותעשה קניות, אבל בע"ה, גם זה יגיע. המטרה שלנו היא להראות לאנשי הדרום שכולנו עמם. יש לנו יכולת להגיע לקהילות בכל הארץ. בטלפון אחד, פונה קהילה ומזמינה כמה עשרות ק"ג של מאפים מבעל מאפיה שכרגע קונים אצלו פחות".

 

גם אני קונה בדרום: מחפשים ועדי עובדים וחברות גדולות

בין היזמים שמבקשים לעודד צריכה בדרום - אמיר בן שמאי, תושב פ"ת, מנהל כספים לשעבר וכיום מלמד לבר מצווה. בן שמאי רואיין לאחרונה ב-ynet כאחד ממקימי עמוד הפייסבוק "גם אני קונה בדרום". הוא נשאל בעיקר על הפן העיסקי: כיצד בתי עסק עוזרים לבתי עסק אחרים, אך מאז פתיחת הקבוצה בפייסבוק ,ניתן לראות שיש בה היענות צרכנית מרשימה.

מתוך עמוד הפייסבוק ()
מתוך עמוד הפייסבוק
 

"את הקבוצה הקמתי יחד עם רות זיו מאמנת אישית בתחום העסקי מקריית גת, אותה הכרתי בקבוצת 'עושים את זה ביחד', שמקדמת שיח של עסקים קטנים - יוזמת פורומים ושיתופי פעולה אחד עם השני. הבנו שעם שיח אנחנו יכולים לפתור הרבה בעיות וכשהתחיל הסיפור בדרום, פתחנו יחד את הקבוצה שמוקדשת לעסקים בדרום.

 

"אנשים מכל הארץ מצטרפים וקונים בבתי העסק הדרומיים. אנחנו לא מביאים אנשים לקנות שם, אלא מוציאים עסקים מהדרום החוצה. מיידעים את הציבור על בתי העסק האלה באמצעות דפי אינטרנט ופייסבוק ובאמצעות ירידי מכירות. ככה הם מצליחים למכור. כרגע יש יותר מאלפיים חברים בקבוצה.

 

"בשבוע שעבר נערך יריד מכירות ברעננה שהיה מאוד מוצלח, עוד בשעות הצהריים המוקדמות לא נשארה סחורה. השבוע יתקיים כבר יריד נוסף ברעננה ויריד שקיים ביישוב חשמונאים ליד מודיעין. המארגנים פנו אלינו ואנחנו מתווכים. בהתחלה רות ואני כיוונו את העסק ועכשיו אין צורך - העסק מתגלגל מעצמו".

 

בין היתר מציעים בתי-העסק ביגוד וציוד חזרה לבית-הספר, קוסמטיקה , מתנות קטנות, ציוד משרדי ואוכל לשבת. "חסרים לנו היום גופים גדולים - חברות גדולות, ועדי עובדים – שיוכלו לרכוש מספקים בדרום", מבקש בן שמאי. 

 

להיט וואטסאפ: אחים דובקין

במקביל לפייסבוק, גם אפליקציית ווטסאפ מספקת מגוון אפשרויות להתוודע לספקים בדרום. כוכביה הנוכחיים הם "אחים דובקין" ממושב תקומה, ש"נמצאים בנגב הצפוני 5 קילומטרים מעזה, מגדלים ומשווקים דגים חיים, טריים וקפואים מזה 20 שנה", כך לפי הודעה שהם מפיצים ברשת החברתית וברשתות חברתיות נוספות.

אחים דובקין. מגיעים אליכם עם הדגים ()
אחים דובקין. מגיעים אליכם עם הדגים

 

בחברה טוענים שההודעה בוואטסאפ מכילה פרטים ישנים שלא רלוונטיים להיום. אלה הפרטים הרלוונטיים: "דגים, בשר ועוף מהנגב המופגז מגיעים אליכם ישירות למרכז. אחים דובקין ממושב תקומה, מיישובי 'עוטף עזה', מגדלים ומשווקים בשר ועוף טריים וכן דגים חיים וקפואים באיכות מעולה כבר 30 שנה.

 

"הניקוי והחיתוך בהתאם לדרישות הלקוח. בעקבות המצב הביטחוני נכפתה עלינו ירידה דרסטית בעבודה. בהוראת גורמי הביטחון, אולמות האירועים והמסעדות באזור נסגרו. גם צרכנים פרטיים החוששים מאיום הטילים לא מגיעים לחנות המפעל.

 

"העסק שלנו מפרנס כיום 10 משפחות. לא ניכנע לטרור! את ההזמנות אנו מביאים לאזור המרכז, ומגיעים לגבעת שמואל, רעננה, תל אביב, הרצליה, מבשרת ציון, רחובות ומודיעין. הדגים והבשר מגיעים במשאית קירור מוכנים לבישול ולאפיה. מבצע השבוע: קנית 5 ק"ג, דניס/ לברק/ סלמון טרי/ אמנון, קיבלת 1 ק"ג נוסף מתנה!

 

"פירוט סוגי דגים בשר ועוף, מחירים ומבצעים, ניתן לראות באתר שלנו בלשונית 'הזמנת מוצרים'. הזמנות עדיף לבצע במייל ולציין: שם המזמין, טלפון נייד, מקום קבלת ההזמנה ופרטי ההזמנה (כולל אופן החיתוך והניקוי). מינימום הזמנה - 200 שקל. כתובת המייל שלנו ahimdubkin@gmail.com טלפון לבירורים: 1700-700-498 כשרות: מהדרין, דגים: 'שארית ישראל' ורבנות נתיבות. בשר ועוף: רבנות 'שדות נגב'. תודה ובשורות טובות לעם ישראל".

 

עוד הודעה שמופצת בווטסאפ, היא יוזמה פרטית: משפחה שתארח בביתה בקריית אונו את צאלה ממחלבת צאלה. את ההודעה ניסחה אורלי פרייזלר: "בשבת הקרובה, 26 ביולי 2014, אנחנו (משפחת פרייזלר) נארח בביתינו, ברחוב מנחם בגין 38 בקריית אונו, בין השעות 10:00 ל-15:00 תושבת בשם צאלה (גורודנצ'יק מ.ק), שמתפרנסת מעסק קטן המכונה 'מחלבת צאלה'.

 

"צאלה עוסקת בייצור גבינות משובחות אותן היא מוכרת במרכז מבקרים ביישוב (עין הבשור מ.ק) ושם גם עורכת סדנאות לייצור גבינה. עקב המלחמה בדרום והמצב שם בחודשיים האחרונים לא מגיעים מבקרים והקושי ברור. כדי לסייע לתושבי הדרום אבקשכם לבוא לביתי ולרכוש ממנה גבינות שהיא מייצרת ונראות משובחות. היא תגיע עם משפחתה ותמכור מרכולתה יחד עם קרשי חיתוך מעץ שמייצר בעלה. במסגרת המכירה גם תדגים ותכין עם הילדים (ולמבוגרים שירצו) כיצד מייצרים גבינה בבית. בואו נסייע לתושבי הדרום לפחות להתמודד כלכלית עם המצב כמי שמתגוררים בישובי הגבול. תודה לכולם. ניתן להעביר ההודעה לכל מי שאתם מכירים ומוכן לתרום".

 

צאלה מעין השלושה. תגיע לקריית אונו (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
צאלה מעין השלושה. תגיע לקריית אונו(צילום: רועי עידן)

 

תושבת מרכז הארץ אחרת, שיתפה יוזמה של חקלאים מהדרום: "כחלק מהיוזמות של קניות מהדרום: משתפת אתכם במשק טבע הבשור", כתבה. הם מגדלים ירקות ופירות אורגניים, ועושים משלוחי ירקות ופירות עד הבית. הם שולחים סל שבועי ב-125 שקל ישירות מהחקלאי לצרכן. השטחים שלהם ממש על הגבול עם הרצועה והמשק בעין הבשור בנגב המערבי. טל: 1-800-25-90-90 | פקס: 057-7977269 | אימייל: organic@teva-habsor.co.il".

 

רוצים להוסיף לכתבה יוזמות דומות? כיתבו לנו


פורסם לראשונה 22/07/2014 08:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: יוסי רומי
יירוט כיפת ברזל
צילום: יוסי רומי
מומלצים