שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רשות השידור נגד אורי רווח: היכן ייבנה בית המקדש?

  כתב הערוץ הראשון, אורי רווח, עורר סערה לאחר שהצביע על מסגד אל אקצה במהלך דיווח חדשותי, ואמר כי שם ייבנה בית המקדש השלישי. במכתב חריף ששלח נציב קבילות הציבור ברשות כונה רווח "שליח הרבי ברשות השידור", וננזף: "זו הפרה של כללי אתיקה בסיסיים". רווח פנה לרב הכותל בבקשה לקבלת אישור לדבריו

  ברשות השידור דורשים הסברים מהכתב אורי רווח, לאחר שבמהלך דיווח אמר כי במקום שבו שוכן מסגד אל-אקצה, יקום בית המקדש השלישי. נציב פניות הציבור הגיב לדברים בחריפות, ועקץ את רווח כשכינה אותו "שליח הרבי ברשות השידור".  

   

  << לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

   

  האירוע המדובר התרחש בערב תשעה באב: אורי רווח, כתב הערוץ הראשון שחזר בתשובה לפני מספר שנים והפך לחסיד חב"ד, שידר מרחבת הכותל המערבי את קריאת מגילת "איכה" ואמירת הקינות לזכר החורבן, כמדי שנה.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  רווח צולם כאשר מאחוריו נראים המתפללים ברחבת הכותל, וברקע - מסגד אל-אקצה על הר הבית. בין היתר, אמר: "כאן אמור להיבנות בית המקדש השלישי, ובינתיים מתאבלים על חורבן הבית הראשון והשני".

   

  "חוסר כל אחריות. רק נזק ונזק"

  למחרת קיבל רווח פנייה בהולה מלשכתו של דדי מרקוביץ', נציב פניות הציבור ברשות השידור. הנציב דרש מהכתב הוותיק להגיב על שתי תלונות של צופים: ד"ג (השמות שמורים במערכת), שיגר בדוא"ל תלונה לנציב שבה כתב, בין היתר: "לפני מספר דקות בערוץ הראשון, אורי רווח אמר 'כאן מאחורינו המקום שייבנה בית המקדש השלישי'. זה נאמר בערוץ הציבורי, הראשון - חוסר כל אחריות. רק נזק ונזק".

   

  דדי מרקוביץ' נגד אורי רווח ()
  דדי מרקוביץ' נגד אורי רווח

   

  צופה אחרת כתבה: "ברצוני לברר למי ידוע שבמקום זה אמור להיבנות בית המקדש, ומי אמר שהוא ייבנה שם. אתם מופתעים שערבים חושבים שיהודים רוצים להרוס את המסגד שלהם. תראו מה אתם משדרים בחדשות".

   

  נציב תלונות הציבור, דדי מרקוביץ', פנה לרווח במכתב חריף, שבו האשים אותו בחוסר אתיקה בסיסית: "אני מעריך את ייעודך כשליח הרבי ורשות השידור, אולם סבור כי אין לערב בכתבה עיתונאית את שליחותך ואמונותיך", כתב. "זו הפרה של כללי אתיקה בסיסיים. האם לדעתך מידע שיקום בית מקדש שלישי בהר הבית היה רלוונטי לכתבה?"

   

  רב הכותל מנסח תשובה

  רווח סירב להגיב על הידיעה, אולם מבדיקה שערכנו עולה כי הוא פנה לרב הכותל,

  שמואל רבינוביץ', כדי לקבל חוות דעת מקצועית שתקבע היכן המיקום המדויק שבו על פי ההלכה אמור לקום בית המקדש השלישי.

   

  נציב פניות הציבור ברשות השידור מסר בתגובה: "במסגרת הליך בדיקה של כל תלונה ברשות השידור, התלונה נשלחת אל הנילון לצורך התייחסותו".

   

  בלשכתו של רב הכותל אישרו כי קיבלו פנייה מהכתב, והבהירו כי בכוונתו של הרב רבינוביץ' לנסח בהקדם מכתב שבו יאשר כי על פי המסורת היהודית, בית המקדש השלישי אמור להיבנות על הר הבית, וכי העם היהודי אכן אבל על חורבן שני בתי המקדש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים