שתף קטע נבחר

רואי הקטן אומר תודה: "בגיא צלמוות"

באחת הנסיעות הארוכות מ"שניידר" לביתו שבצפון, שמע אוהד גולן את השיר "גם כי אלך" - ולא הפסיק לבכות. "חוויתי משבר אמוני קשה. איך דבר כזה נפל עליי? למה יש לי שני ילדים חולים? הרגשתי שהמילים נובעות ממני, והיה לי צורך לצעוק". אז הוא פגש את הזמר ישי ריבו, וצעק ובכה עמו בקליפ מרגש, שכולו תרומה לרואי ול"עזר מציון". צפו

עם שני ילדים חולים, על קו פתח תקווה-רמת מגשימים, סיפורה של משפחת גולן הוא סיפור של כוח ורוח לחימה אין-סופיים, אך גם סיפור של כאב שקשה להכילו. לאוהד ומרים גולן שלושה ילדים: הבכור, בן 10, סובל מליקוי חמור בתפקוד הכליות, המחייב אותו בטיפולים תכופים בבית החולים לילדים "שניידר". וכאילו לא די בסאת הייסורים הזו, התברר לפני כחצי שנה להורים הצעירים כי בנם הקטן, רואי בן ה-5, חולה בלוקמיה, וההתניידות הפכה למורכבת במיוחד עבור המשפחה שכשמה – מתגוררת ברמת הגולן, וילדיה מטופלים בפתח תקווה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

באחת הנסיעות הארוכות חזרה הביתה, שמע אוהד גולן את שירו של הזמר ישי ריבו, "גם כי אלך", שמילותיו בהשראת פרק בתהלים. המילים שהושמעו שוב ושוב הפכו להמנון המשפחתי. כעת תורגמו לגרסת דואט מרטיטה, שאותה שרים יחדיו האב והאחים יחד עם הזמר ישי ריבו, לטובת רואי הקטן - ולמען לעמותת "עזר מציון" המסייעת להורים.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"השיר הזה מתאר את חוויית ההתמודדות של האדם המאמין עם הקשיים והאתגרים שבהם הוא נתקל", מסביר גולן. "זו הייתה עוד אחת מהנסיעות מ'שניידר'. הייתי לבד באותו זמן. רואי ומרים נשארו בבית החולים לטובת הטיפולים האינטנסיביים שהוא מקבל. פשוט שמעתי את השיר הזה כל הדרך, שוב ושוב. שמעתי ובכיתי. עפתי אתו למקומות מטורפים, וככה העברתי את כל הדרך הביתה".

 

 

"את המילים 'גם כי אילך בגיא צלמוות' הרגשתי על בשרי כאדם דתי", הוא מוסיף. "'לא אפחד כי לעולם איני בודד' - המשפט שפותח את הבית הראשון - פגש אותי במקום מאוד קשה. אני עצמי כאדם דתי, חוויתי משבר אמוני קשה. איך דבר כזה נפל עליי? למה יש לי שני ילדים חולים? מהר מאוד אתה עוזב את זה בצד, כי אין הרבה זמן לזה, אבל השיר הציף הכל בחזרה. נתן לי את האפשרות להתמודד. הרגשתי שהמילים האלו נובעות ממני, מהסיפור שלי. היה לי צורך לצעוק כמו אותו אדם בשיר: 'לא אשבר ולא אכנע', על אף הכל".

 

ריבו: "אוהד הביט בי ובכה"

בסופו של דבר, האהבה והחיזוק ששאב מהשיר תורגמו למחווה מרגשת במיוחד: "החלטתי שאני חייב ליצור קשר עם הזמר. לעשות מחווה שתחבר גם את רואי, וגם את עמותת 'עזר מציון'.

 

ישי ריבו: "זו הייתה חוויה מדהימה לשיר איתו, ועם הילדים שהצטרפו" (פאוזה בית הפקות) (פאוזה בית הפקות)
ישי ריבו: "זו הייתה חוויה מדהימה לשיר איתו, ועם הילדים שהצטרפו"(פאוזה בית הפקות)

 

"אין לי אישית משהו אחר לתת לעמותה המדהימה הזאת, מלבד תודה ענקית. אני לא יכול לתת להם סיוע כספי, על אף שעל זה הם מתקיימים. אז חשבתי על מחווה שתבטא את כל מה שהם עושים עבורנו. היינו צריכים המון סיוע, והיו המון עמותות שעזרו. אך הדבר המשמעותי ביותר היה מקום להניח בו את הראש אחרי עוד סבב קשה ונוראי של טיפולים. וזה מה שהם נתנו לנו 'בבית אורנית' - מקום שבו יכולים הורים לילדים חולים לישון. האירוח, הלינה הארוחות היוו עבורנו הצלה של ממש, אז רציתי שכולם יבינו מה הם עושים עבורי, ועבור המשפחה שלי".

 

מרים ורואי גולן (פאוזה בית הפקות) (פאוזה בית הפקות)
מרים ורואי גולן(פאוזה בית הפקות)

 

הזמר ישי ריבו, אחד הבולטים בסצנת המוזיקה היהודית - נענה בשמחה לאתגר, ונסע עד לרמת הגולן, לאולפן שהעמידו לרשותם, בהתנדבות (כולל נגנים, צלמים ועורכים) "פאוזה בית הפקות" - לדואט פנים אל מול פנים.

 

"כשהתחלתי לשיר את הבית הראשון, אוהד פשוט הביט בי מהקונטרול, ובכה", מספר ריבו. "זו לי הפעם הראשונה שהבנתי איזה כוח יש בידיים של אמן לרגש ולחזק אנשים. זו הייתה חוויה מדהימה לשיר איתו, ועם הילדים שהצטרפו. כולי תקווה שזה אכן יסיע לרואי הקטן שמאוד אוהב את השיר, ולכל המשפחה".

 

גולן אומר כי המחווה המשותפת נתנה לו את הכוח להמשיך הלאה במאבק במחלתו של רואי. "השיר נתן לנו כוח להתמודד עם הקושי, ואני מקווה שהקליפ ייתן כוח גם לאחרים, דרך העמותה, להתמודד ולנצח".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פאוזה בית הפקות
"השיר הציף הכל". אוהד גולן עם רואי
פאוזה בית הפקות
פאוזה בית הפקות
רואי גולן בימים יפים יותר
פאוזה בית הפקות
פאוזה בית הפקות
"מחווה שתחבר את רואי ואת כולם"
פאוזה בית הפקות
פאוזה בית הפקות
רואי גולן
פאוזה בית הפקות
מומלצים