שתף קטע נבחר

תלמידי הישיבות שוחררו מהכלא הצבאי: "אתם חייבים לעבור את זה"

הם יצאו בזה אחר זה משערי הכלא, לבושים בבגדי שבת חגיגיים. עם צאתם נישאו על כפיים והצטרפו למעגלי שירה ספונטאניים. ברחוב החרדי מכנים אותם "אסירי עולם התורה", ומבטיחים עצרת המונית לכבודם. אחד המשוחררים: "יוצאים משם אדם אחר, עם דרגות מרוממות, בזכות מסירות הנפש"

 

 

שלושה תלמידי ישיבה שהתעלמו מצו התייצבות של הצבא , שוחררו אתמול (יום א') מכלא 4 לאחר שריצו עונש של 20 ימי מאסר. בני משפחה, חברים ואנשי "הוועדה להצלת עולם התורה", ליוו אותם בשירה ובריקודים בחזרה לישיבות, והיום (ב') צפויה להם קבלת פנים המונית הכוללת תהלוכה לכבודם ברחובות ירושלים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

אחד התלמידים, נפתלי איז'י, קרא לחבריו בישיבות לנהוג כמותו: "אתם חייבים לעבור את זה!" אמר. "אמנם מצד הגשמיות יש קשיים, וזה מורט עצבים, אבל יוצאים משם אדם אחר, עם דרגות מרוממות, בזכות מסירות הנפש". עוד הוסיף: "ברוך השם גם בכלא השתדלנו ללמוד, אבל אנחנו שמחים לחזור ללימוד של הישיבה".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

מעצרם של שלושת "אסירי עולם התורה", כפי שמכתירים אותם בסביבתם, היווה הגורם המרכזי לחסימת צירי תנועה ראשיים בשבוע שעבר. השלושה לומדים בישיבות פוניבז' וגרודנא, ונשמעים לרב שמואל אוירבך, מנהיג "הפלג הירושלמי" הליטאי-קנאי, האוסר כל שיתוף פעולה עם הצבא – אף לשם קבלת פטור או דחיית שירות.

 

"ברוך השם גם בכלא השתדלנו ללמוד, אבל אנחנו שמחים לחזור ללימוד של הישיבה". הבחורים המשוחררים ()
"ברוך השם גם בכלא השתדלנו ללמוד, אבל אנחנו שמחים לחזור ללימוד של הישיבה". הבחורים המשוחררים

 

היום בירושלים: "עצרת רבבות"

אתמול בבוקר הם יצאו בזה אחר זה יצאו משערי הכלא, לבושים בבגדי שבת חגיגיים – סימן לכך שבעצם מאסרם קיימו

כביכול מצווה. עם צאתם נישאו על כפיים והצטרפו למעגלי שירה ספונטאניים: "אשריכם שנתפסתם על דברי תורה".

 

במטה המאבק של "הפלג הירושלמי" מבטיחים "עצרת רבבות" שתיערך היום, תחת הכותרת "מנצחים לדורות". בשעה 19:00 תצא תהלוכה מרחוב בר אילן בבירה, ותסתיים ב"מעמד קבלת פנים אדיר" עם הרב אוירבך, רבנים נוספים וראשי ישיבות.

 

האסירים יגיעו עם "משאית מיוחדת שעל גבה תזמורת כלייזמרים מורחבת", והמשתתפים ילוו אותם בשירה ובריקודים לאורך רחובות בר אילן, שמואל הנביא, יחזקאל ועזרא בירושלים. ילדים ישאו לפידים "לכבודה של תורה ולכבודם של נושאי דגלה".

 

 

 


פורסם לראשונה 15/02/2015 18:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כינו אותם "אסירי ציון" המשוחררים
מומלצים