שתף קטע נבחר

אדמו"ר: "שוויון זכויות להומואים? גם רוצחים ירצו!"

במסיבת עיתונאים חריגה מצד מנהיג חסידי, כולל הצהרה פוליטית, פרס האדמו"ר מבוסטון - הר-נוף את משנתו על היחס לקהילה הגאה, וקבע כי אין לתת להומואים כל זכויות, וכי עליהם להחליט: לכבוש את יצר המין - או להינשא לאישה. "לפעמים צריך למסור נפש על דברים שהם עקרוניים בחיי היהדות"

ה"קול קורא" הפוליטי הפך למסיבת עיתונאים על היחס להומואים ולסביות: הרב מאיר אלטר הורביץ, "האדמו"ר מבוסטון - הר-נוף", קובע כי אין להעניק שוויון זכויות לבני הקהילה הגאה – לדבריו, כפי שלא יעלה על הדעת שרוצחים יתאגדו ויבקשו לעצמם זכויות הנוגעות לנטייתם לאלימות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

בצעד חריג ביותר מצד מנהיג חסידי, קיים אתמול האדמו"ר מסיבת עיתונאים בביתו בירושלים - מרכז קהילתו המצומצמת (עיקר חצר בוסטון נמצא בארה"ב). הרב הורביץ ביקש להכריז באירוע כי מפלגת "יחד – העם איתנו" היא חרדית בעיניו, וראויה לקבל את קולם של בני המגזר אשר מרגישים כי אינם מיוצגים בש"ס וב"יהדות התורה" - אך מצא עצמו פורס את משנתו על היחס הראוי ללהט"בים.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

האדמו"ר קבע כי אין להצביע למפלגת "הבית היהודי", בין היתר בגלל חלקה בגיבוש "חוק הגיוס" המטיל במקרים מסוימים סנקציות פליליות על לומדי תורה שאינם משרתים בצה"ל, וכן משום שהיא תומכת בהענקת זכויות אזרחיות לבני זוג מאותו מין.

 

"שיינשאו לאישה"

וכך המחיש הרב הורביץ את התנגדותו לעמדת "הבית היהודי" ביחס להומואים: "יש קהילה שהם רוצים לרצוח

אנשים אחרים, אז במילא זה הטבע שלהם והם חייבים לרצוח - אז לתת להם שוויון?! למה לתת להם שוויון, בגלל שהם רוצחים?!"

 

הוא הדגיש כי הוא ער למצוקותיהם של בני הקהילה הגאה, ובמיוחד שומרי המצוות שבהם, אך עבירה על מצוות התורה אינה באה בחשבון. "כמו שיש עגונה - זה לא מצער? לא רוצים למצוא פתרון? אם יש לנו פתרון - עושים את הפתרון, אין לנו - אז אין לנו".

 

לדבריו, רק 2-3 אחוז בציבור הם בעלי נטיות חד-מיניות – והאפשרויות העומדות בפני ההומואים הן לכבוש את יצר המין שלהם או להינשא לאישה. "יש נשים שרוצות בנים - ולא אכפת להם איך", אמר. "יש נשים שלא רוצים קשר כל כך עם גבר. אז ממילא אפשר". עם זאת, הדגיש כי יש לספר להן בכל מקרה על הנטייה – "כמו כל חיסרון".

 

מגדיר עצמו כאדם ש"מאמין בדמוקרטיה"

האדמו"ר סיפר כי פגש באופן אישי הומוסקסואלים חרדים שבחרו בפיתרונות שהציע: "אני מכיר היום בחורים שומרי תורה ומצוות שרציתי להציע להם שידוכים, והם סירבו. ומן הסתם סירבו מאותו סיבה. אבל הם חיים במסירות נפש, לשמור על התורה. יש לפעמים שצריך למסור נפש על דברים שהם עקרוניים בחיי היהדות".

 

"אני מכיר אישית אחד שהוא באמת יש לו נטיות אלו, הוא התחתן ויש לו בנים, והם כבר יש להם בנים. איך זה עובד אני לא יודע. אני לא יודע אם הוא שינה את את המציאות שלו. אני דיברתי עם פסיכולוגים, יש מחלוקת בין הפסיכולוגים מה המציאות, האם אפשר לשנות את זה או לא".

 

אז איך זה עובד? "לדוגמה, כשאחד נכנס למקווה של מים קרים, זה לא נוח לו והוא לא אוהב את זה, אבל הוא עושה

את זה בגלל שהוא מאמין שהוא רוצה ללכת למקווה" העריך האדמו"ר מבוסטון הר-נוף, "אז אותו דבר אם אחד רוצה לקיים את מצוות 'פרו ורבו'. יכול להיות שזה אותו מצב".

 

עם זאת, לצד חוסר הסובלנות כלפי להט"בים המבקשים לממש את נטייתם המינית, הגדיר את עצמו הרב הורביץ כאדם ש"מאמין בדמוקרטיה", והודה כי העולם הרבני והדתי לא הצליח עד היום לתת מענה יהודי-הלכתי למורכבות הכרוכה בקיום מדינה.

 

"ברוך השם שאין לנו רוב בממשלה", אמר. "אני מפחד מהיום שיהיה לנו 61 חברי כנסת. לדוגמה, אני לא יודע איך אפשר לסגור את שדה התעופה בשבת בעולם המודרני. ברוך השם שלא באים לשאול אותי שאלות כאלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אם יש לנו פתרון - עושים את הפתרון, אין לנו - אז אין לנו". האדמו"ר מבוסטון - הר נוף
מומלצים