שתף קטע נבחר

בלי אזיקים: "מסורבת הגט החרדית" רצה לכנסת

סיפורה של גילה ישר שנחשף לראשונה ב-ynet, היכה גלים: היא נעצרה ונאזקה למיטת בית החולים בהוראת ביה"ד הרבני בירושלים - שהתעלם מהחלטת בית המשפט לענייני משפחה בעניינה. לאחר ששוחררה החליטה גילה ישר להפסיק להסתתר, ולהתמודד במסגרת מפלגת הנשים החרדיות, "כדי שאף אחת לא תהפוך כמוני - לקורבן"

היא נכנסה לתודעה הציבורית בנסיבות טראגיות למדי, לאחר שהוגדרה כ"סרבנית גט" ואושפזה באזיקים – אך בימים אלה היא עושה צעדים משמעותיים בדרך לעצמאות, ומתמודדת לכנסת במקום הרביעי, במסגרת "בזכותן" – מפלגת הנשים החרדיות, המבקשת לעשות היסטוריה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

סיפורה של גילה ישר שנחשף לראשונה ב-ynet, היכה גלים: לפני כחודשיים מצאנו אותה אזוקה למיטת בית החולים, לאחר שסירבה לקבל גט מבעלה בהוראת ביה"ד הרבני בירושלים - שהתעלם מהחלטת בית המשפט לענייני משפחה להעביר אליה את אחת משש הדירות של בעלה. וכיום היא מבקשת לחזק מסורבות גט באמצעות סיפורה.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"אני נמצאת במקום שהפך את השתיקה שלי לקול אמיץ", אמרה ישר ל-ynet. "המסלול שעברתי חיזק אצלי את התחושה שהציווי לכל אישה חרדית הוא לקחת את גורלה בידיה, ולהשפיע במגרש הפוליטי. כשמפלגת 'ובזכותן' תגיע לכנסת, נוכל לעשות שינוי עבור כלל הנשים החרדיות, כדי שאף אחת לא תהפוך כמוני – לקורבן".

 

"על תקן השראה"

יו"ר המפלגה, רות קוליאן, שפנתה לישר להצטרף למפלגתה, אמרה כי היא וחברותיה "נרגשות שגילה ישר עומדת לצדנו ברשימה", כדבריה, "ומתפללות כי עצם עלייתה 'מבירא עמיקתא לאיגרא רמא', תשמש השראה לכל הנשים המצויות ברגעי משבר, באשר הן".

 

התמונה שחוללה את הסערה. גילה ישר בימים אחרים ()
התמונה שחוללה את הסערה. גילה ישר בימים אחרים

 

היא הוסיפה כי "מפלגת 'ובזכותן – חרדיות עושות שינוי' חרטה על דגלה את קידום זכויות הנשים בכלל, וזכויות הנשים החרדיות בפרט. אנו מבצעות את ה'אני מאמינה' שלנו".

 

ח"כ עליזה לביא ("יש עתיד"), יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, שסייעה לישר במאבקה - פגשה אותה לאחרונה בפאנל בחירות בנושא מנהיגות נשים, שארגנה ויצ"ו ירושלים. "הפאנל טמן בחובו הפתעה מרגשת עבורי כשפגשתי את גילה", סיפרה. "גיליתי אישה חזקה, מרשימה, שבחרה לשלוט בגורלה, ולהביא במו ידיה לשינוי".

 

לביא הוסיפה כי ישר בחרה להיכנס לחיים הפוליטיים כיוון שהבינה מניסיון חייה שאם הנשים החרדיות לא יעשו עבור עצמן, המציאות לא תשתנה. "מי שאמור לייצג אותן היום בכנסת, במקרים רבים פשוט לא מייצג אותן. אני תקווה כי בכנסת הבאה נזכה לעבוד שכם לשכם, ולהמשיך לקדם ולהוביל מדיניות שמעצימה נשים מכל המגזרים בישראל".

 

מאבק על הזכויות

ישר, אישה חרדית ואם לשבעה ובהם גם ילד נכה, נשלחה למעצר של 11 יום בשל סירובה לחתום על מסמכי הגט,

לאחר שהתעקשה לקיים את פסק הדין של בית המשפט לענייני המשפחה שהפרוד, ש', יחתום על ייפוי כוח, שיאפשר את העברת אחת משש הדירות שבבעלותו לה ולבנם הנכה, בטרם תחתום על הגט.

 

בדרכה לבית המעצר חשה ברע, ואושפזה כשהיא אזוקה למיטת בית החולים במשך 20 שעות, ושוחררה לאחר 48 שעות, רק לאחר התערבות בעניינה בעקבות הפרסום. שמונה ימים לאחר מכן התקיים דיון מיוחד בבית הדין, שבו זכתה לקבל את הגט.

 

בראיון מיוחד ל-ynet אמרה כי "ארבע שנים של אלימות פיזית, נפשית ומילולית - אלימות בכל התחומים - באו אל קיצן. אני רוצה להגיד לכל הנשים הסופגות: אל תתנו לזה להמשיך, כי הדברים רק מחריפים... אף אישה לא צריכה לעבור את מה שעברתי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הילה שיינוק
הופתעה מהמפגש. לביא עם ישר
צילום: הילה שיינוק
מומלצים