שתף קטע נבחר

קניה: אחד המחבלים - בן של בכיר ממשל

4 מחבלים מארגון הטרור "א-שבאב" טבחו ב-149 בני אדם באוניברסיטה בעיירה גאריסה ונהרגו. אחד מהם הוא סטודנט למשפטים ובנו של בכיר בממשלת מחוז מאנדרה שנעדר בשנה שעברה מביתו: "תלמיד מצטיין"

מדינה שלמה באבל: בנו של בכיר בממשלת קניה זוהה כאחד המחבלים מארגון "א-שבאב" שטבחו בשבוע שעבר ב-149 סטודנטים באוניברסיטת גאריסה. כך מסר היום (יום א') משרד הפנים של קניה.

 

א-שבאב - ארגון הטרור שמכה בקניה

 

עוד חדשות בעולם :

אביב הגיע, פסחא בא. גם העולם הנוצרי חוגג

גוּד-לאק מוחמדו. הרודן לשעבר וישראל לאן?

האיסלאם יהפוך לדת הגדולה בעולם עד 2070

שרד 66 יום על סירה הפוכה באוקיינוס

 

דובר משרד הפנים בניירובי נוונדה נג'וה מסר שעבד א-רחים מוחמד עבדאללה, אחד החמושים האיסלאמיסטים שביצעו את הפיגוע בגאריסה, היה בנו של בכיר ממשל במחוז מאנדרה. בכיר הממשל דיווח בשנה שעברה על היעלמות בנו, ואמר שהוא חושש שהוא עבר את הגבול לסומליה. עבדאללה היה סטודנט למשפטים באוניברסיטת ניירובי ועל פי הרשויות היה תלמיד מצטיין.

 

ניצולת הטבח בגאריסה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ניצולת הטבח בגאריסה(צילום: AFP)
כל ארבעת המחבלים בגאריסה נהרגו בחילופי אש עם כוחות הביטחון הקנייתיים. ארגון "א-שבאב" לקח אחריות על הפיגוע הרצחני באוניברסיטה, ואמרו שהעניש את קניה על שהכניסה כוחות צבא לשטח סומליה להילחם באנשיו.

 

עיירה מוכת טרור איסלאמיסטי

היום נערכו ברחבי קניה טקסי זיכרון לנרצחי הפיגוע באוניברסיטה. בכנסייה קתולית בגאריסה התפללו המאמינים הרבים, שרו ומחאו כפיים וחלקו כבוד אחרון לנספים.

 

כוחות ביטחון קנייתיים הוצבו בכוחות גדולים בכנסיית גבירתנו המנחמת בעיירה, שהותקפה על ידי מחבלים לפני כמעט שלוש שנים. באותה מתקפה הושלכו רימונים לתוך פנים הכנסייה ופצעו כמה מתפללים. כנסייה אחרת בגאריסה הותקפה באותו יום ו-17 בני אדם נפצעו. 


אישה קנייתית בוכה לאחר שבנה חולץ בחיים מהקמפוס בגאריסה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אישה קנייתית בוכה לאחר שבנה חולץ בחיים מהקמפוס בגאריסה(צילום: רויטרס)
הטקסים שנערכו היום בגאריסה היו קשים מנשוא עבור מאות מבני הקהילה הנוצרית באזור, שחוששים ממתקפות נוספות מצד "א-שבאב" האיסלאמיסטי. המחבלים שתקפו את האוניברסיטה בגאריסה ביום חמישי רצו לרצוח רק נוצרים אם כי לארגון הטרור יש גם רקורד של הרג מוסלמים.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"א-שבאב": הפיגוע - עונש על הכנסת כוחות קנייתיים לסומליה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"א-שבאב": הפיגוע - עונש על הכנסת כוחות קנייתיים לסומליה(צילום: רויטרס)

טקס אזכרה להרוגי הפיגוע בכנסייה בניירובי (צילום: AP) (צילום: AP)
טקס אזכרה להרוגי הפיגוע בכנסייה בניירובי(צילום: AP)

טקס אזכרה בגאריסה (צילום: AP) (צילום: AP)
טקס אזכרה בגאריסה(צילום: AP)

הם בודקים גם ילדים. חיפוש גופני בכניסה לכנסייה בגאריסה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הם בודקים גם ילדים. חיפוש גופני בכניסה לכנסייה בגאריסה(צילום: רויטרס)

ניצולי הפיגוע באוניברסיטה (צילום: AP) (צילום: AP)
ניצולי הפיגוע באוניברסיטה(צילום: AP)

"אנחנו רק ממשיכים להתפלל לאלוהים שיעזור לנו, שינחם אותנו בתקופה קשה זו", אמר דומיניק אודיאמבו, מתפלל בכנסייה בגאריסה. הוא סיפר שהוא מתכוון להתפטר מעבודתו כשרברב בגאריסה ולעזוב את עיר הולדתו מחשש לחייו.

 

"תודה רבה לכם שבאתם, כה רבים מכם", אמר הבישופ ג'וזף אלסנדרו במהלך טקס האזכרה. הוא אמר שאלה שאיבדו את חייהם במתקפה ביום חמישי היו אמורים להיות היום בטקס, והקריא הודעות תנחומים שהגיעו מרחבי העולם. הבישוף הקתולי מצא קו מקביל בין מסע הייסורים שעבר ישוע הנוצרי שהסתיים על פי האמונה הנוצרית בצליבתו, מותו ותחייתו ומצוין בחג הפסחא, לבין האירוע הקטלני בגאריסה. "הסבל של קרובי המשפחה והקורבנות מצטרף לסבל של ישו", אמר אלסנדרו. "הקורבנות יקומו לתחייה ביחד עם ישו".

 

אלסנדרו, יליד מלטה, הגיע לגאריסה ב-1989 ונפצע לפני כמה שנים מירי של שודדים במהלך טיול מחוץ לעיירה. לדבריו, בשנים האחרונות חלו כמה התפתחויות באזור לצד עלייה בתחושת האי-הביטחון בשל האיום שמציב ארגון הטרור "א-שבאב". "אתה לא יודע מיהם. הם יכולים להיות השכנים שלך", הוא אמר והוסיף: "נוכחות ביטחונית גדולה עוזרת לנו עד נקודה מסוימת ומודיעין נוסף על הקיצוניים נדרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ניצולת הטבח בגאריסה
צילום: AFP
מומלצים