שתף קטע נבחר

הדבר הגדול הבא: החרדים שחולמים על אקזיט

אז חרדים עובדים? נגיד את זה כך: לא פחות מ-224 סטארט-אפיסטים חרדים נרשמו למחזור הראשון של מאיץ הסטארטאפים "קמא-טק", מתוכם עלו 12 לשלב הגמר - שבעה גברים וחמש נשים, אחוז מדהים למגדר ולמגזר. "מה שמאפיין יזם אמיתי, זו היכולת להתמודד עם קשיים. חרדים הם יזמים אמיתיים"

 

 

האם מהעולם החרדי יצמח הדבר הגדול הבא בהייטק הישראלי? ביום ב' כנראה שנדע: לא פחות מ-224 סטארטאפיסטים חרדים נרשמו למחזור הראשון של מאיץ הסטארט-אפים "קמא-טק" – יוזמה המכוונת ליזמים חרדים, וזוכה לתמיכה משמעותית מבכירי ההיי-טק בארץ.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

שמונה שופטים ושופטות יבחרו את הזוכים ב-20 אלף שקלים, מנטור אישי, משרדים בחבר הייטק, צוותי פיתוח, ליווי צמוד של עורך דין ורואה חשבון - ובעצם, כל מה שצריך רעיון טוב כדי להפוך לרעיון גדול. 

 

משה פרידמן, מי שעומד מאחורי המאיץ, ובעצמו איש המגזר, מספר כי מספר פונים הימם אותו ואת חבריו למיזם: "שאלנו את עצמו כמה סטארט-אפים חרדים יש? ציפינו שייגשו אולי 20 או 30 יזמים. כשראינו את המספר, נדהמנו. שואלים אם חרדים עובדים או לא, אז דעו לכם שיש לפחות 224 סטארט-אפים חרדיים בישראל לפחות. זו כמות אדירה. בלתי נתפס, ומדובר ביזמים מוכשרים, שכולם כבר פתחו דברים".

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

פרידמן וחבריו ערכו "תהליך מיון ארוך עם בכירי ההיי-טק הישראלי", כדבריו, "וצמצמנו את הרשימה ל-12 המובילים, כשמתוך אלה – חמישה הם מיזמים של נשים, שזה המון".

 

"המגמה רק תגדל"

משקיעים המעורבים בתוכנית מבהירים כי המיזמים מרשימים מאוד, וברמה גבוהה. בין היזמים, גם חיים וטובי דיקמן, זוג חרדי מבני ברק, שפיתחו אתר אינטרנט לשוק המקצועי: "אנחנו הרבה שנים בתחום", הם מספרים, "וכשראינו שהאתר שפיתחנו זוכה להצלחה - החלטנו לעבור לשלב הבא, ולפתח אותו לקהל יעד רחב יותר".

 

אחד השופטים בתחרות, יזהר שי, שותף מנהל בקרן הון סיכון "קינן פרטנס", טוען כי "מה שמאפיין יזם או יזמת חרדים, זאת העובדה שהם מוכנים להתמודד עם קשיים נוספים מעבר לקשיים הרגילים, ובהם תחומי ידע ופערים שנוצרו בעקבות מערכת חינוך ותרבות שונים. זה רק מחדד את היותם יזמים אמיתיים: זה מה שמאפיין יזם אמיתי: היכולת להתמודד עם קשיים".

 

אבירם ז'ולטי, סגן המדען הראשי, אומר כי "בשנתיים האחרונות אנחנו רואים התעוררות של סטארט-אפים חרדיים, ובשל כך אנחנו עושים התאמה של כלי המדען הראשי, לסטארט-אפים של המגזר. אנחנו מאוד מעודדים את זה". גורמים בתחום מעריכים כי "המגמה הזאת רק תגדל בשנים הקרובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
5 מתוך 12 - נשים. טובי דיקמן, מתמודדת
צילום: אלי מנדלבאום
צילום: אלי מנדלבאום
תמיכה מבכירי ההיי-טק בארץ
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים