שתף קטע נבחר

איפה הכסף? הקצין ערן מלכה חשוד שקיבל מרונאל פישר מאות אלפי שקלים

במח"ש מנסים לאתר את עקבות הכסף שקיבל על-פי החשד רב-פקד ערן מלכה ועל-פי ההערכות חלק מהכסף הוסתר. לפי החשד, אנשי עסקים שילמו לפישר מיליוני שקלים תמורת מידע או תמורת סגירת תיקים. מאות אלפי שקלים זרמו לקצין המשטרה. בצהריים: דיון בהארכת מעצר של איש עסקים בכיר

איש עסקים בכיר יובא בצהריים (יום ג') להארכת מעצר בבית המשפט השלום בתל אביב, עם הסתעפותה של פרשת רונאל פישר. פישר חשוד במתן שוחד לקצין החקירות ערן מלכה, שהדליף לו מידע על פעילות המשטרה תמורת מאות אלפי שקלים.

 

בינתיים במח"ש מנסים לאתר את עקבות הכסף שככל הנראה בזבז מלכה במהלך השנה או השנתיים האחרונות. על פי החשד, חלק מהכסף הוסתר. עומס חומרי החקירה אילץ את אנשי המחלקה לחקירות שוטרים לבקש מהפרקליטות סיוע.

 

עוד על הפרשה בחדשות ynet:

נעצר בכיר בעבר בתקשורת: חשוד בשוחד לפישר

מסע הבזבוזים של החוקר הבכיר

אלון חסן נגד הקצין החשוד: "בחש והדליף"

 

המידע שהולך ומתבהר בחקירתו של מלכה, קצין ביחידת להב 433, מעלה חשד כי מדובר בפרשת שחיתות גדולה ביותר. הראיות שהתגלו במכשיר הנייד של פישר וחקירתה של עדת המדינה שופכות אור על החיים הכפולים שניהל מלכה במשך שנים ארוכות, עת שימש כקצין משטרה בעל משפחה מחד, ומנגד ניהל חיי מותרות ובזבז את כספי השוחד ברכישות ענק ונסיעות לחו"ל. כך על פי החשדות.  

ערן מלכה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ערן מלכה(צילום: גיל יוחנן)
 

הפרסום בדבר הקניות שערך במזומן בחנות חשמל תוך מסירת מידע לבעל החנות היה ככל הנראה קצה הקרחון. חוקרי המחלקה של אורי כרמל חושדים כי מלכה שלשל לכיסו מאות אלפי שקלים ככספי שוחד מפישר בתמורה להדלפות מחקירות. כספים אלו הגיעו מסחיטה של אנשי עסקים בעיקר, ששילמו לפישר מיליוני שקלים תמורת מידע או תמורת סגירת תיקי חקירה נגדם. 

 

רב-פקד בדימוס ערן מלכה החל לשתף פעולה עם חוקריו לאחר שעד כה שתק בחקירות, וכעת הוא מוכן להסכים לשמש כעד מדינה בפרשה. שבוע לאחר ששמר על זכות השתיקה החליט מלכה לשתף פעולה עם חוקריו ולהסביר את החשדות החמורים נגדו.

 

העוזרת של עורך הדין רונאל פישר חתמה בימים האחרונים על הסכם עדת מדינה ותעיד נגד המעסיק שלה. ההסכם עם עדת המדינה התהווה בימים האחרונים לאחר שגם הטלפון הנייד שלה נפרץ, וגם בו היו עדויות וראיות על מעשים פליליים לכאורה הקשורים לפישר. במהלך הימים האחרונים הצליחו חוקרי מח"ש לשכנע את העוזרת, שהפכה להיות חשודה אף היא, לשתף עמם פעולה. בתמורה לשיתוף הפעולה היא תזכה לחיסיון ולא תעמוד לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רב-פקד ערן מלכה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
איש העסקים במשטרה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים