שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חרדים, אל תגעו לי בתורה
  לימוד המבוסס על כך שיהודים אחרים מסכנים את נפשם בצבא, אינו תורה. קידוש הבערות, אינו תורה. ביסוס קהילה שאיננה עובדת לפרנסתה, אלא חיה מן הצדקה - מנוגד לתורה. כמה חילול השם, כמה שנאה לתודה נגרמים בגלל הקישור שבין הדרישות הללו לבין תורת ישראל

  כאדם המקבל על עצמו את כללי המשחק הדמוקרטי, אני נאלץ להשלים לא פעם עם מעשים והתנהלויות המנוגדות לערכים ולאמונות שלי. מכספי המסים שגם אני משלם, מתקצבת המדינה לא מעט שירותים העומדים בסתירה גמורה ליסודות האמונה שלי, כמו חילול השבת בשידורי רשות השידור, או ההימורים במסגרת הלוטו והטוטו. ולכן אך טבעי שכל אחת מן השותפות בקואליציה תשאף למקסם את רווחיה, ולהשיג את מיטב השירותים עבור בוחריה.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  אני מוכן לקבל את הדרישה החרדית להשתמט משירות צבאי בזמן שאחיהם מוסרים את נפשם בצבא. הדבר אמנם אינו מוסרי בעיניי, ונראה לי כי יש בו ניצול ציני של חייהם של חיילי צה"ל, אך אני משלים עמו בצער, כפי שאני משלים עם השתמטויות ופטורים הניתנים למגזרים אחרים, שגם בהם אינני מוצא כל טעם.

   

  עוד דעות בערוץ יהדות :

   

  אני מוכן להכיל את הרצון החרדי למנוע מילדיהם השכלה כללית. זה נראה בעיניי כטעות מרה ועוול גדול כלפי הנער או הנערה, אך אני משלים עמה בצער, כפי שאני משלים עם בחירתם של קהלים רחבים בציבוריות הישראלית למנוע מילדיהם לימוד גמרא או לצמצם בלימוד תנ"ך.

   

  אני מוכן שמכספי המסים שגובה מדינת ישראל ישולמו קצבאות ויינתנו הטבות המפלות לטובה אברכים, שיכולים לעבוד ולא עושים זאת. זה לא צודק ולא ראוי, וברור לי כי כספים אלה יכולים היו להיות מופנים למטרות טובות ונכונות הרבה יותר, אך אני מבין כי המשחק הפוליטי כרוך לא פעם בהיענות לדרישות מגזריות שכאלו.

   

  מותג ה"תורה" נוכס

  הייתי מעדיף אילו כל הדרישות הללו לא היו באות לעולם, אך החיים בחברה דמוקרטית וסובלנית מאלצים אותי להכיל לפעמים אפילו דברים גרועים יותר. דרישותיהן של המפלגות החרדיות, לרוב, אינן חורגות בחוצפתן מדרישותיהן של שאר המפלגות בכנסת.

   

  רק דבר אחד לא אוכל לקבל בשום אופן. דבר אחד שלא יסולח לעולם - שלאוסף העוולות המחריד הזה קוראים בתקשורת "עולם התורה".

   

  לימוד המבוסס על כך שיהודים אחרים מסכנים את נפשם בצבא – אינו תורה. קידוש הבערות –
  אינו תורה. ביסוס קהילה שאיננה עובדת לפרנסתה, אלא חיה מן הצדקה (והרי ביטוח לאומי אינו אלא קופת צדקה ענקית) – מנוגד לתורה.

   

  אסוננו הגדול הוא שהפוליטיקאים החרדים הצליחו ליטול לעצמם מעין בעלות על המותג המכונה "תורה", והצליחו לשכנע את התקשורת הישראלית על אגפיה השונים, כי כל פועלם של העסקנים החרדים נעשה בשם התורה וגדוליה. כמה חילול השם, כמה שנאה להשם ולתורתו נגרם בגלל הקישור שבין הדרישות הללו לבין תורת ישראל.

   

  כמו כל פוליטיקאי, גם הפוליטיקאים החרדים מתאמצים לדאוג לבוחריהם. לכך נבחרו. אז אנא, דאגו לאינטרסים, לרצונות ולצרכים המגזריים שלכם. לגיטימי. אבל אל תקראו לזה תורה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  שני עברי המתרס
  צילום: אוהד צויגנברג
  צילום: אביטל עופרן
  הרב אילעאי עופרן
  צילום: אביטל עופרן
  מומלצים