שתף קטע נבחר

קמפיין "השקופות": בטאון ש"ס מחק את השרות

שרי ש"ס אמנם יושבים עם השרות גמליאל, שקד ורגב בממשלה - אך בטאון המפלגה מחק אותן מהתמונה המסורתית של ממשלת ישראל, תוך שהוא "מזיז" את השרים כדי למלא את החלל. רק כפות רגליה של השרה לשוויון מגדרי נותרו מבצבצות מתחת לכסאו של נשיא המדינה. ומי הושתל במקומן?

גם במפלגות החרדיות - מעמודי התווך של הממשלה החדשה - "מעלימים" את הנשים החברות בה: ביטאון תנועת ש"ס, "יום ליום", פרסם הבוקר (ה') את התמונה הקבוצתית של שרי הממשלה רק לאחר שערך בה שינויים גרפיים, הוציא ממנה את השרות איילת שקד, מירי רגב וגילה גמליאל, והעתיק את מקומות חלק מהשרים הגברים כדי לצמצם את הרווחים שנוצרו ביניהם. ומי הושתל במקומן? השר דוד אוזלאי מש"ס, שבתמונה המקורית עמד במצד השמאלי הקיצוני.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

ביטאוני יהדות התורה, "המודיע", "יתד נאמן" ו"המבשר" כלל לא פרסמו את התמונה, וב"יום ליום" סירבו להתייחס לעריכה הגסה, ורק ציינו כי כך הם נוהגים גם במקרים דומים אחרים. טעות משעשעת אירעה כאשר במחלקה הגרפית לא הבחינו בכך שכפות רגליה של השרה גמליאל מהצבצות תחת כסאו של נשיא המדינה, ולא מחקו אותן. הן נותרו איפוא מיותמות בין השרים נפתלי בנט ויובל שטייניץ.

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

אתמול (יום ד') התעוררה מחאה ברשת מחוצה לה, לאחר שהאתר "בחדרי חרדים" פרסם את תמונת השרים תוך ריטוש פניהן של השרות, זאת בהתאם לנורמות הנהוגות ברוב כלי התקשורת החרדים ובמרחב הציבורי במגזר. רגליה של רגב, אגב, נותרו בתחילה חשופות - דבר שגרם לרבים ברשתות החברתיות לגחך על נורמות הצניעות של האתר - ורק מאוחר יותר טושטשו אף הן.

 

שרי ש"ס עמדו לידן, אבל בבטאון נעלמו השרות. שער "יום ליום" (לע"מ (עיבוד: יום ליום)) (לע
שרי ש"ס עמדו לידן, אבל בבטאון נעלמו השרות. שער "יום ליום"(לע"מ (עיבוד: יום ליום))

 

בארגוני נשים ותנועות ליבראליות תקפו את המהלך - ותנועת נעמת פנתה לראש הממשלה בדרישה: "תמונה אשר הוציאה לשכת הפרסום הממשלתית - יש להבטיח כי תפורסם בדיוק בצורה שהוצאה, מבלי לשנותה וללא ביזוי המצולמים בה".

 

וכך זה נראה באתר "בחדרי חרדים" - ובמקור (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
וכך זה נראה באתר "בחדרי חרדים" - ובמקור(צילום: חיים צח, לע"מ)

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לע"מ (עיבוד: יום ליום)
מה אומרות רגלייך?
לע"מ (עיבוד: יום ליום)
צילום: EPA
הן דווקא היו שם
צילום: EPA
מומלצים