שתף קטע נבחר

אדמו"רים: הרקטה על אשדוד - בגלל חילולי השבת

מנהיגי החסידויות סדיגורה ושומרי אמונים נפגשו בזמן נפילת הרקטה, וניצלו את ההזדמנות להעביר מסר ברור לאנשיהם: "זה רמז משמים. חילולי השבת באשדוד מאיימים על בטחון התושבים"

הפגנה נגד "ביג" (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
הפגנה נגד "ביג"(צילום: אבי רוקח)

 

רבי גדליה משה ראטה, הידוע כאדמו"ר משומרי אמונים באשדוד, ורבי ישראל משה פרידמן, האדמו"ר מסדיגורה, קובעים כי נפילת הרקטה אמש (יום ג') סמוך לעיר, היא מסר משמים נגד חילולי השבת במתחם הקניות "ביג" במקום, וכי מעשים אלה מביאים איום ביטחוני על התושבים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בשבועות האחרונים מנהלים עסקני ציבור חרדים מאבק בקניון החדש באשדוד, וכעת מגייסים הרבנים גם את הירי מעזה לטובת העניין. אזעקת ה"צבע אדום" ונפילת הרקטה הפתיעה את שני המנהיגים החסידיים שנפגשו ביניהם באותה שעה – והם ניצלו את ההזדמנות להעביר מסר ברור לאנשיהם.

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

"על תושבי העיר לראות בכך רמז משמים, שכן השבת היא המזוזה והשמירה על העיר", אמר האדמו"ר מסדיגורה. "יש להתעורר מכך להתחזק בשמירת השבת ולפעול ככל האפשר למיגור חילולי השבת ר"ל (רחמנא ליצלן), המאיימים על ביטחונם של תושבי העיר".

 

אין נפגעים - בזכות התפילות

האדמו"ר משומרי אמונים הוסיף: "אין ספק כי בזכות התייצבותם של התושבים הרבים לימינה של

השבת ונכונותם לפעול למענה, ובעיקר בזכות תפילת רבים של אלפי תושבי העיר שהתכנסו לתפילה יחד שבטי ישראל (בעצרת שנערכה לפני כשבועיים נגד חילול השבת, ק"נ)– זכינו לראות את חסדי השם עין בעין".

 

"כיהודים, יודעים אנו שאין דבר הנעשה שלא בהשגחה", הסביר האדמו"ר מסדיגורה את הקשר בין השבת לירי מעזה, "ואכן, זכינו לראות נסים כאשר הטילים לא פגעו באף אדם מישראל, ולא גרמו לנזק לא בגוף ולא ברכוש - זאת בשל מסירותם של אלפי ישראל השומרים על השבת, ובזכות התפילות שהושמעו אך בשבוע האחרון בעיר".

 

עיתון "המבשר" המייצג כמה חצרות חסידיות, תיאר בשפה צבעונית את המעמד: "בשעה שבה החרידו קולות הצופרים את העיר, היסבו להם האדמו"רים יחדיו, כאשר הציבור מאזין בקשב רב וביראת הרוממות לדברים. זמן מה לאחר מכן דווח כי אחד הטילים נפל בסמוך לכניסה הדרומית לעיר, בקרבת מקום למרכז 'ביג פיישן' הנמצא לאחרונה בעין הסערה בעקבות חילולי השבת הנוראיים המתרחשים בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
"בגלל חילולי השבת הנוראיים בביג פיישן"
צילום: אבי רוקח
מומלצים