שתף קטע נבחר

הממשלה תאשר: יצחקי ימונה ליו"ר מטה הדיור

אביגדור יצחקי יתאם בין פעולות האוצר בתחום הדיור לבין מינהלת התכנון ורשות מקרקעי ישראל. יצחקי יכהן כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, יו"ר ועדת הרשאות התכנון והבנייה ויו"ר הוועדה הארצית לתשתיות לאומיות. בנוסף, תאושר הארכת תוקפה של רשימת האזורים שמזכים חברות במענק

הממשלה תאשר מחר (א') בישיבתה השבועית את מינויו של אביגדור יצחקי ליו"ר מטה הדיור במשרד האוצר, ללא מכרז. יצחקי, שכיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בשנים 2001-2004, ימונה באותו נוהל שבו ממונים מנכ"לים של משרדים ממשלתיים, כלומר, ללא מכרז אך לאחר שנציבות שירות המדינה תבדוק את התאמתו לתפקיד.

 

כך מתכנן משה כחלון לפתור את משבר הדיור

הכנסת אישרה: רשות מקרקעי ישראל לאוצר

שר האוצר ימנה את ראשי ועדות התכנון ובנייה

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

במסגרת תפקידו יהווה יצחקי הגורם המתאם בין פעולות משרד האוצר בתחום הדיור, לבין מינהלת התכנון ורשות מקרקעי ישראל אשר הוכפפו באחרונה לסמכותו של שר האוצר, משה כחלון. יצחקי יהיה אחראי גם על תיאום פעולותיהם של הגופים הללו עם החברה הממשלתית "דירה להשכיר" שהוקמה על ידי הממשלה הקודמת ועוסקת בייזום בנייה, וחברת "ערים" הכפופה למשרד הבינוי.

 

יצחקי יכהן גם כיושב ראש המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תפקיד שאותו מילא עד כה שר הפנים או מנכ"ל משרדו. כמו כן, הוא ישמש כיו"ר ועדת הרשאות התכנון והבנייה, יו"ר הוועדה הארצית לתשתיות לאומיות ועל פי ההצעה יישקל גם מינויו ליושב ראש הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל).

 

אביגדור יצחקי (צילום: יואב גלאי) (צילום: יואב גלאי)
אביגדור יצחקי(צילום: יואב גלאי)

יצחקי נחשב בעבר למקורבו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון ז"ל. הוא כיהן כמנכ"ל משרדו בשנים 2001-2004 ולאחר מכן שימש כראש מטה הבחירות של מפלגת קדימה וח"כ מטעמה. לאחר מלחמת לבנון השנייה עזב את המפלגה ובמהלך מערכת הבחירות האחרונה הפך למקורבו של משה כחלון, ואף היה שותף לניהול המשא ומתן על כניסת מפלגת כולנו לממשלה.

 

תוקף רשימת האזורים המזכים חברות במענק יוארך

הממשלה צפויה לאשר גם את הארכת תוקפה של רשימת האזורים שבהם זכאיות חברות למענק השקעה מהמדינה במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. תוקפה של הרשימה היה אמור לפוג בסוף שנת 2014 אך הוארך באופן זמני בשל פיזור הכנסת והקדמת הבחירות.

 

על פי ההצעה שבה תדון הממשלה, תוקף הרשימה יוארך עד לסוף שנת 2017 ובנוסף תורחב הזכאות למענק בישובי עוטף עזה ובדרום הארץ. בעוטף עזה, יחולקו מענקים גם למפעלים שממוקמים באזורי תעשייה ששטחם קטן מ-100 דונם. בדרום ניתן יהיה לחלק מענקים למפעלים ביישובים שבהם הרמה הסוציו-אקונומית עלתה מעבר למדרגה 4 בסולם הלמ"ס, ובלבד ששיעור האבטלה בהם גבוה מהממוצע בדרום.

 

הממשלה תורה גם לשר האוצר ושר הכלכלה לבחון את האפשרות להעניק מענק נוסף למפעלים שממוקמים באזורי פיתוח א' ורחוקים ממרכז הארץ. זאת, על מנת לתת להם העדפה על פני מפעלים שממוקמים באזורי פיתוח א' אך קרובים למרכז הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אביגדור יצחקי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים