שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ריבלין בתקשורת בערבית: טיפלנו בטרור היהודי בריפיון

  "חש כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש", כתב ריבלין בפנייה לערביי ישראל ולפלסטינים, וביקש לשלב ידיים: "אל תתנו לטרור לנצח"

  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פנה היום באמצעות כלי התקשורת הערביים אל האוכלוסייה הערבית בישראל ואל העם הפלסטיני והביע שאט נפש וזעזוע עמוק מפיגוע ההצתה הבוקר (יום ו') בכפר דומא. לפי הודעת בית הנשיא, לאחר שנועץ עם הצמרת המדינית-ביטחונית קרא ריבלין לשמירה על איפוק והזהיר מפני מעשי אלימות שילבו את הזעם.

   

  אחרי ההצתה בדומא

  אחרי ההצתה בדומא

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "קמנו הבוקר ליום עצוב. רציחתו של עלי דוואבשה, תינוק שישן במיטתו, והפגיעה הקשה בבני משפחתו, אחיו, אביו ואמו הנאבקת על חייה, פצעו את לב כולנו", כתב ריבלין בפנייה שתורגמה לערבית. "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכינו. דרכם אינה דרכה של מדינת ישראל ואינה דרכו של העם היהודי.

   

  טרור יהודי - עוד כותרות:

  נקבר הפעוט שנרצח; ירי על רכב, אבנים בי-ם

  האימא שבה לבית הבוער, בנה נרצח: "הצילו"

  #נשרף_בעודו_בחיים: זעם ברשת על הרצח

  נתניהו: פיגוע טרור; אבו מאזן: פשע מלחמה

   

  "לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון. אולי לא הפנמנו שמולנו ניצבת קבוצה אידיאולוגית, נחושה ומסוכנת שהציבה לה למטרה להרוס את הגשרים העדינים אותם אנו בונים בעמל רב. אני מאמין שככל שנבין שמולנו ניצבת סכנה מהותית למדינת ישראל נהיה נחושים יותר לעמוד מולה ולעקר אותה מהשורש".

  בהלוויית התינוק עלי דוואבשה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
  בהלוויית התינוק עלי דוואבשה(צילום: חסן שעלאן)

  תמונות משפחתיות שנותרו אחרי ההצתה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
  תמונות משפחתיות שנותרו אחרי ההצתה(צילום: חסן שעלאן)

  הכתובת שרוססה על קיר הבית שהוצת ()
  הכתובת שרוססה על קיר הבית שהוצת

  הנשיא כתב עוד כי "אל מול גל הטרור הפוגע בחפים מפשע, הבז לחיי אדם, הבז לשלטון החוק, מדינת ישראל והחברה הישראלית מחויבות לחשבון נפש. חשבון נפש שיבוא לידי ביטוי במעשים ולא רק במילים. המנהיגות הישראלית, מימין ומשמאל, צריכה להביע קול ברור לא רק של גינוי לטרור אלא של מחויבות אמיתית למאבק באלימות, מאבק בגזענות,

  הכרה במחויבותנו להקפדה על ערכי החוק, כבודו של בית המשפט, ערכי הדמוקרטיה, וכבוד האדם שנברא בצלם.

   

  "ברגעים כואבים אלו אני פונה אליכם אזרחי ישראל הערבים, אל העם הפלסטיני, אל כל אזרח שומר חוק - ומבקש מכם לא להיכנע לרגשות הזעם והכעס. זה הזמן לשלב ידיים. מערכות החוק והצדק ימצאו את הרוצחים וימצו איתם את הדין. עלינו לתת למערכת החוק לבצע את המוטל עליה ולהיזהר מלהיגרר למעשים מזיקים ומיותרים. לקיחת החוק לידיים וכניעה למעשי אלימות תהווה פרס לטרוריסטים. למרות הכאב והצער עלינו להמשיך ולהאמין ביכולת שלנו לבנות גשרים של דו קיום, של חיים משותפים. אסור לתת לטרור לנצח.".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים