שתף קטע נבחר

אשתו של עזרא שיינברג: הוא הודה בפניי ששכב עם נשים

בקלטת נשמעת אשתו של הרב החשוד במעשי אינוס ומעשים מגונים, כשהיא מודה בפני הרב שמואל אליהו שידעה על שני מקרים שבהם קיים בעלה יחסים עם נשים אחרות. את המפגשים האינטימיים עם נשים שביקשו את עצתו, היא מכנה "הרפיה"

 

 

"זה לא מישהו שיצא מהבית בלי ידעתי. ידעתי על כל ההרפיה שמה" - כך מתוודה מירי שיינברג, אשתו של "הרב מהצפון" עזרא שיינברג, החשוד כי ביצע עבירות מין בנשים שבאו לקבל את ברכתו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

בשיחה עם חושף הפרשה, רב העיר צפת שמואל אליהו, אשר הקלטה ממנה מופצת בשעות האחרונות ברשתות החברתיות - נשמעת אשתו של שיינברג אומרת: "ידעתי, בטח שידעתי! ידעתי שהוא עושה".

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

"חיינו טוב", אמרה, "הוא אמר לי שזה חלק מהברכה וקיבלתי את זה... (גם) ידעתי מעצמי". הרב אליהו הקשה עליה, ואמר כי הוא ורב נוסף שמעו משיינברג כי אשתו ידעה במעורפל על ההרפייה אך לא הבינה כי המשמעות היא ששכב עם נשים. "נכון, יפה. אבל אחר הוא סיפר לי", היא עונה.

 

במהלך השיחה הרב אליהו מסביר לה, למעשה, כי שיינברג הסתיר ממנה את המעשים בזמן אמת, וסיפר לה עליהם רק בדיעבד - וגם אז הודה ביחסים עם שתי נשים בלבד. "נכון", אישרה. "על שתיים הוא סיפר. רק על שתיים".

 

המשפחה מחזקת

פרקליטו של עזרא שיינברג, עו"ד אפרים דמרי, מסר בתגובה כי תוגש תלונה במשטרה על

הדלפת הקלטת, "ממכיוון שמדובר בחומר חקירה חסוי שחל עליו איסור פרסום", כדבריו. "בהקלטה מושמעים רק חלק מהדברים, ולא כולם. אילו מדליף השיחה היה משמיע את כל השיחה - מה היה לפני ומה היה אחרי - הדברים היו נשמעים אחרת לגמרי ומקבלים פרספקטיבה שונה לחלוטין מזו המושמעת כעת".

 

למרות האישומים הקשים התלויים נגד הרב, שעל פי החשד ניצל את מצבן של נשים שהגיעו להיוועץ עימו מתוקף היותו רב ומקובל נודע – משפחתו מפגינה תמיכה, ומגיעה לחזק אותו בבית המשפט.

 

לפני כשבועיים הוגש כתב אישום חמור נגד הרב עזרא שיינברג (47) מצפת, באשמת תקיפה מינית של 12 נשים שפנו אליו לעזרה במהלך העשור האחרון. כעשרה בני משפחה ותומכים של הרב הגיעו לחזק ולעודד אותו בבית המשפט המחוזי בנצרת, ופצחו בשירה "אוהבים אותך אבא, אבא שלנו צדיק".

 

13 אישומים

נגד מי שהיה ראש ישיבת "אורות האר"י" בצפת, עומדים 13 אישומים הכוללים עבירות אינוס, מעשי סדום,

מעשים מגונים, שיבוש מהלכי חקירה, הדחה בחקירה, הטרדה מינית וקבלת דבר במרמה.

 

פרשת הרב מצפת התפוצצה בתחילת החודש, לאחר שוועדת רבנים בראשות רב העיר צפת, שמואל אליהו – בדקה תלונות שהגיעו אליה, ו"הרשיעה" אותו. מיד עם הגשת התלונה הראשונה נגד הרב ששמו אז נאסר לפרסום תלונה על מעשים מגונים, הוא נעצר בנתב"ג בזמן שניסה לברוח מהארץ.

 

שיינברג השעה את עצמו מהישיבה והורחק מעירו. תלמידיו התנערו ממנו והוציאו את ספריו מהישיבה. ב-17 בחודש התיר בית המשפט העליון לפרסם כי שיינברג הוא הרב המקובל שהואשם היום כי ביצע עבירות מין בנשים שבאו להתייעץ איתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
"טיפולי הרפיה". הרב עזרא שיינברג
צילום: אביהו שפירא
מומלצים