שתף קטע נבחר

לקראת השבת הקרובה: קחו אתכם טלפון לבית הכנסת

ימים של טרור - והרבנים מפרסמים לקראת השבת "הוראות הלכתיות" לשעת חירום: מותר לשאת סלולארי בכל רחבי הארץ לצורך שימוש בעתות חירום, ויש לומר ופרקי תהילים מיוחדים בבתי הכנסת. בחב"ד מתכננים מבצע תפילין-נגד-סכינים ארצי

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

ימים של טרור – והרבנים מפרסמים לקראת השבת "הוראות הלכתיות" לשעת חירום: מותר לשאת סלולארי בכל רחבי הארץ, ופרקי תהילים מיוחדים לתקופה ייאמרו בבתי הכנסת.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

לזמני הדלקת נרות ויציאת השבת - היכנסו לכאן

 

הרב ישראל רוזן, ראש מכון "צומת", קובע כי בשל המצב הביטחוני שאינו פוסח על אף איזור במדינה - יש היתר לשאת טלפון סלולארי בשבת בכיס למקרה חירום. לדברי הרב, התקבלו פניות במכון "צומת" של אנשים שביקשו לדעת אם מותר להשתמש בטלפון.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הרב קבע כי המטרה של נשיאת הטלפון הינה זמינות לדיווח בלבד, ולא לכל שימוש אחר. "לא למענה לקריאות טלפון, למסרונים או למיילים, וכמו כן אין לטעון את הסוללה".

 

הרב רוזן הבהיר כי לאנשי כוחות הביטחון הנמצאים בתפקיד, מותר כמובן לבצע פעולות אלה בהתאם לנסיבות ולזיהוי הפונה אליהם.

 

תפילין נגד סכינים

במהלך השבת ייאמרו בבתי הכנסת פרקי תהילים מיוחדים למצב, בהוראת הראשון לציון, הרב יצחק יוסף. הוא כינה את השבת הקרובה, "בראשית" – "שבת התעוררות ואחדות", והורה לומר בכל בתי הכנסת את פרקים קכ"א וק"ל בתהילים, בפתיחת ההיכל לפני קריאת התורה.

 

 

 

הרב יוסף אמר עוד כי אחדות עם ישראל היא הדרך המועילה ביותר לעורר רחמי שמים ולבטל את הגזירות הקשות, "והן אל כביר לא ימאס תפילת רבים".

 

במהלך היום (ו') תתגבר חסידות חב"ד את דוכני התפילין שלה. תנועת "צעירי חב"ד" מסרה כי היא מקיימת "מבצע תפילין ענק". יוזמי המבצע פרסמו מודעות ברשת החברתית, ובהן קראו להצרף למבצע משום ש"הנחת תפילין מטילה פחד על האויבים".

פורסם לראשונה 08/10/2015 23:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים