שתף קטע נבחר

כללי חירום לירושלים: נשק וסלולרי בכל בית כנסת

רישום של כל המתפללים הנושאים נשק, הגעת מתפללים חמושים, סלולרי זמין במצב שקט בשבת - ונשיאת נשק מוסתר לבית הכנסת, מתחת לבגדי השבת: אלו מקצת ההנחיות שגיבשה עיריית ירושלים ביחד עם רבני העיר, בעקבות המצב הבטחוני בבירה - ומופצות בשעות אלו לגבאים

לאחר שבועות של אי-שקט בבירה – המתפללים מגוייסים: המצב הבטחוני והניסיון הממוקד לפגוע בחובשי כיפות (לצד חיילים), הביאו את עיריית ירושלים – בהתייעצות עם רבני העיר – לפרסם היום (ה') כללי חירום למתפללי בתי הכנסת בעיר. בין ההנחיות: רישום של כלל המתפללים נושאי הנשק, והחזקת מכשיר סלולרי פעיל במתחם בשבתות ובחגים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בשעות האחרונות מנחה עיריית ירושלים את גבאי בתי הכנסת בערוצים שונים, לקראת השבת הקרובה, להגיע עם נשק על אף השבת, להושיב בכניסה מתפלל המכיר את המתפללים, ויסקור את הנכנסים – ולשמר על עירנות כללית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"עיריית ירושלים נמצאת בימים אלו בשגרת חירום המצריכה, מספר שינויים בהתנהלות היומיומית", נכתב בהודעה המופצת היום. "העירייה גיבשה מספר המלצות לציבור המתפלים בבתי הכנסת, שהקפדה עליהן תוכל לסייע בשמירה על בטחונכם".

 

בשבת: מוסתר מתחת לבגדים

ההנחיות שגובשו "בהתייעצות ובהכוונת הרבנים הראשיים לירושלים", לשון המודעה, דורשות כי "מתפללים בעלי נשק אישי מתבקשים לשאת את הנשק בזמן התפילות, כשהוא מוסתר מתחת לבגדים בשבת ובימים טובים".

 

הגבאים מתבקשים "לבצע במהלך השבוע רישום של המתפלים החמושים", ואלה יוצבו "בסמוך לפתח בית הכנסת, לצורך אבטחה ותגובה במקרה של אירוע".

 

 

עוד בהנחיות: "גבאי בית הכנסת ימנה מתפלל המכיר את המתפללים הקבועים, אשר יישב בכניסה למבנה ויפקח על הנכנסים אליו". וכן דרישה רשמית להימצאות "מכשיר סלולרי במצב שקט בבית הכנסת בזמן התפילה, על מנת שניתן יהיה לדווח ולבקש סיוע במקרה של אירוע".

 

העירייה מבקשת מאחראי מטעם בית הכנסת לבצע סריקה לפני הגעת המתפללים – וממליצה שלא להחנות מכוניות בצמוד לבית הכנסת.

 

עם תחילת גל הטרור העריכו במערכת הביטחון כי הפגיעה בחובשי הכיפה איננה מקרית, והיא נובעת ממספר סיבות, שבהן זיהוי ודאי של הקורבנות כיהודים ולא תיירים, זיהוי שלהם עם המתנחלים, הסתה מכוונת נגד דתיים בסרטי החמאס – וגם האופי הדתי של ההסלמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מתפללים בירושלים
צילום: AFP
מומלצים