שתף קטע נבחר

ביקשה להינשא וגילתה: נשואה לגבר בן 72

שבועות ספורים לפני חתונתה של א', בת 22, הופיע ברבנות אדם המבוגר ממנה ב-50 שנה, וטען: היא נשואה לי. לטענתו, העניק ל-א' טבעת בערב חברים, "כדי למנוע ממנה קשרים עם אנשים לא הגונים". האיש ניצל מינית את הצעירה, והדיינים חייבו אותו לתת גט. האיש סירב, אך הסוף היה מפתיע למדי

א' מצאה חתן, שכרה אולם, מדדה שמלה, שלחה הזמנות, סגרה צלם ובחרה די-ג'יי – אבל לא העלתה בדעתה שכחלק מההכנות המרגשות ליום המאושר בחייה תצטרך גם... להתגרש. שבועות ספורים לפני חתונתה, והיא בת 22, הופיע ברבנות אדם המבוגר ממנה ב-50 שנה, וטען: היא נשואה לי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

בית הדין הרבני מצא כי האיש אכן ניצל בעבר את תמימותה של א' ו"קידש" אותה בעורמה – והדיינים חייבו אותו לגרשה. באופן חריג הם אף ביטלו את "תקופת צינון" של האישה, ואישרו לה לעמוד תחת החופה כבר כעבור זמן קצר - והפעם עם בחיר לבה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

המקרה המוזר אירע כאשר ב' בן ה-72 סיפר כי פגש את א', עולה חדשה ממרוקו, ב"מסיבת רעים" אצל חבר, ובנוכחות עדים העניק לה טבעת ואמר: "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל". לדבריו, הוא עשה זאת כדי למנוע ממנה קשרים עם אנשים שאינם הגונים, ומתוך חשש ש"תידרדר ותתחבר לערבים", ולכן גם פרש עליה את חסותו והכניסה לביתו למשך שלוש שנים.

 

ניצל את הצעירה מינית

בית הדין האזורי באשקלון החל לחקור את טענות האיש, ולתדהמתו גילה כי אותה "דאגה אבהית" לא

מנעה ממנו לקיים יחסי מין עם הצעירה התמימה. א' אישרה את רוב הפרטים, אך טענה כי היא אינה נחשבת "אשת איש", מאחר שהטבעת ניתנה לה כמתנה - שלא בנוכחות העדים ולא למטרת קידושים. ב' לא ויתר, ואיתר עד אחד שחיזק את גרסתו.

 

הדיינים - הרבנים דוד לבנון, צבי בירנבאום ויעקב שטיינהויז – נזפו בו, וכתבו: "בית הדין רואה במעשה זה של הטוען מעשה חמור ביותר של ניצול מיני של נערה תמימה תמורת התמיכה שתמך בה לדבריו, ובכך בוודאי גרם לה נזק נפשי שקשה לשערו".

 

א' חויב לגרש את ב' - לכל הפחות כדי לצאת מידי הספק, אך הדהים שוב וסירב להעניק לה גט, בטענה כי על ידי קשר הנישואים איתה הוא "שומר עליה" מ"נישואים לא רצויים". בהמשך ניסה לתבוע ממנה כספים בתמורה ל"שחרור" - אך לבסוף נכנע ללחץ הדיינים, וגירשהּ.

 

"תקופת הצינון" בוטלה

על פי ההלכה, יש צורך במעין "תקופת צינון" של שלושה חודשים בין גירושים לנישואים, כדי שבמקרה

שהאישה הרה יהיה קל להבחין מיהו אבי הוולד. א' חששה, אפוא, כי ברבנות לא יאפשרו לה להינשא לבחיר לבה, שאיתו כבר קבעה תאריך לחתונה בתוך אותה תקופה.

 

כבר למחרת מסירת הגט הופיעה א' שוב בפני בית הדין, ודרשה שוב לקבוע כי מעולם לא הייתה נשואה, וממילא היא איננה גרושה. בעקבות כך ביקש מבית הדין מ-ב' להביא עדויות נוספות לכך שקידש אותה כדת משה וישראל – אך הוא התחמק ולאחר מכן נעלם.

 

הדיינים לא הצליחו לקבוע כי הנישואים והגירושים בטלים, אך התאמצו למצוא היתרים לביטול "תקופת הצינון", ובתום דיון הלכתי מעמיק הכריעו: "הואיל וכבר עשתה המבקשת מעשה לקבוע מועד לחתונה וכבר נשלחו הזמנות, וביטול החתונה במועד שנקבע יגרום הלבנת פנים של גילוי לא נעים על האישה, שחיה עם זקן שניצל אותה מינית, מלבד הלבנת הפנים מעצם דחיית החתונה - נראה שניתן להתיר לה להינשא מיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"שומר עליה מנישואים לא רצויים"
צילום: shutterstock
מומלצים