שתף קטע נבחר

בסמינר מורשת יהודית לעובדי הלמ"ס: האוכל לא כשר

תחת הכותרת "מורשת יהודית" מציע ועד העובדים של הלמ"ס סמינר מקצועי, המסובסד חלקית על ידי המדינה, אלא שבטופס ההרשמה הובהר כי האוכל בטיסה ובמלון איננו כשר. "אחרי תפילת 'יזכור' ילכו כולם לאכול טרף בסיבסוד המדינה", כתבה בזעם אחת העובדות. הלמ"ס בתגובה: אין לנו קשר לארגונו של הסמינר

התוכנית - מורשת יהודית, האוכל - טריפה: ועד העובדים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מציע בימים אלה לעובדיו סמינר מקצועי שיתקיים בשטרסבורג וביער השחור בגרמניה, תחת הכותרת "מורשת יהודית". ומה יאכלו העובדים אחרי הסיור בבתי הכנסת? למי שטרח לעיין בסעיפי טופס ההרשמה התברר כי אוכל שאינו כשר.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

"אחרי 'לחזק את זיכרון השואה כחלק בלתי נפרד מהווייתנו כיהודים', ותפילת 'יזכור' - ילכו כולם לאכול טרף בסיבסוד המדינה", כתבה בזעם אחת העובדות, בקבילה שהגישה ל-21 חברי כנסת.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • משיב כהלכה: הרב הראשי עונה לשאלותיכם

   

  במייל שהגיע בתכתובת הפנימית של הלמ"ס, בישרה נציגת ועד העובדים בארגון, על סמינר שנתי למורשת יהודית הצפוי להתקיים בעוד כארבעה חודשים בגרמניה. אחת משתי המטרות העיקריות של הסיור היא "חיזוק זיכרון השואה כחלק בלתי נפרד מהווייתנו כיהודים", כפי שכתבה האחראית מטעם הוועד.

   

  "משך הסמינר הינו חמישה ימים, מתוכם ניתנים יומיים על חשבון המעסיק", נכתב בסעיף 2 ()
  "משך הסמינר הינו חמישה ימים, מתוכם ניתנים יומיים על חשבון המעסיק", נכתב בסעיף 2

   

  "מטרה זו ממומשת באמצעות סיורים מיוחדים המוקדשים לאתרי זיכרון, מוזיאונים ואנדרטאות, המנציחים את זכר יהודי אירופה שנספו בשואה, בשילוב עם למידה על מורשת השואה והגבורה של העם היהודי". הנציגה אף מציינת כי במהלך הביקורים באתרים אלה יתקיימו טקסי זיכרון לקורבנות השואה הכוללים תפילת "יזכור" ושירת התקווה.

   

  "האוכל בטיסה ובמלון אינו כשר"

  אף שעל הסמינר אחראית "העמותה לקידום מודעות חברתית והעשרת הידע של עובדי המדינה", מיסודה של הסתדרות עובדי המדינה – מופיעה מדינת ישראל כמי שמממנת את הסמינר באופן חלקי. "משך הסמינר הינו חמישה ימים, מתוכם ניתנים יומיים על חשבון המעסיק", נכתב בסעיף 2 של נהלי היציאה לסמינר. בהמשך הוסבר כיצד לקבל תגמול על יומיים אלה ממחלקת השכר.

   

  העובדים המעוניינים להצטרף למסע המורשת, נדרשו למלא את טופסי ההרשמה, וכן נחשפה עובדת המשרד להפתעה עגומה במיוחד, מספר שורות לאחר מכן, בסעיף 6 שבו הובהר כי "האוכל בטיסה ובמלון אינו כשר".

   

  "סמינרים בחו"ל לעובדי מדינה בנושא מורשת יהודית, עם אוכל טרף", כתבה ל-21 חברי כנסת ושרים, והבהירה כי איננה מבינה כיצד ניתן "לחזק את זיכרון השואה כחלק בלתי נפרד מהווייתנו כיהודים" על פי התוכנייה - ומנגד להציע למשתתפים אוכל טרף בטיסה, ולאורך "המסע היהודי" כולו. היא דרשה כי יתנו את תשומת ליבם לעובדה שלא ניתנים תנאים מינימאליים לטובת העובדים שומרי הכשרות - וכל זאת, כאמור, בסבסודה של המדינה.

   

  מהלמ"ס נמסר בתגובה: "מדובר בסמינר שמקיימת 'העמותה לקידום מודעות חברתית ולהעשרת הידע של עובדי המדינה'. אין להנהלת הלמ"ס כל קשר לקיומו או לארגונו של הסמינר".
 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  מה אוכלים אחרי "יזכור"?
  צילום: איי אף פי
  מומלצים