שתף קטע נבחר

בעזה זועמים: "החכם של ישראל אומר שרצח פלסטינים הוא מצווה"

"ההלכה היהודית מאפשרת לרצוח כל 'טרוריסט' שנושא סכין'", פרסמה סוכנות ידיעות פלסטינית בחשבון הטוויטר שלה, בעקבות דברי הרב הראשי. בתגובה החל "קרב ציוצים" חרדי-פלסטיני בערבית וביידיש, שכלל את אחד מפעילי ש"ס המרכזיים

 

 

 

קרב הציוצים בין ש"ס לחמאס: סוכנות ידיעות פלסטינית, המזוהה עם ארגון הטרור, פרסמה בחשבון הטוויטר שלה דיווח מעוות על דברי הרב הראשי יצחק יוסף בנוגע להרג מחבלים – וזכתה לתגובה פרו-ישראלית מפתיעה, בשפה הערבית, מדמות מרכזית במפלגה החרדית. הדבר גרר תגובות נוספות, אחת מהן ארסית במיוחד, המשתלחת בישראל - וגם כמה ביידיש.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

"החכם של ישראל: 'רצח פלסטינים הוא מצווה דתית'", ציטטה סוכנות "ספא" מעזה את הראשון לציון יצחק יוסף. "ההלכה היהודית מאפשרת לרצוח כל 'טרוריסט' שנושא סכין'".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

צוריאל קריספל, סגן ראש עיריית אלעד מטעם ש"ס, ומקורב להנהגת התנועה המזוהה עם הרב הראשי, השיב: "אתם לא חושבים כך? האם אין זו זכותו הטבעית של כל אדם להגן על עצמו?"

 

הקרב נמשך בערבית וביידיש

מצייץ פרו-פלסטיני התערב והטיח בקריספל בתגובת שנאה אנטישמית: "הנוכחות שלכם על פני האדמה מגעילה ומדכאת את האנושות כולה. הלוואי שאללה יביס אתכם. אתם היצורים הכי נחותים ובזויים שהוא יצר".

 

 

העיתונאי החרדי אברהם דב גרינבוים, שאינו דובר ערבית, שאל את חברו הש"סניק ביידיש מדוברת:

"צורי'קה, מה כתבת כאן?" וזה ענה: "דיברתי בשפתם. ברומי נהג כרומאי". גרינבוים, שהניח כי קריספל הסתייע בשירות התרגום של גוגל, עקץ אותו: "אז אתה כן יודע! בפעם הבאה יוכלו כבר לבחור בך". בכך רמז שחברו לא נבחר לראשות העיר החרדית אלעד, משום שהאשכנזים בה ביקשו לתפקיד אדם משלהם.

 

הדברים באו בתגובה לדבריו של הרב הראשי הספרדי, שהתייחס בשיעורו השבועי אתמול (מוצ"ש) לסוגיית נטרול המחבלים ואמר כי זו מצווה להרוג מחבל שמגיע עם סכין. בדברים חריפים שהשמיע הרב יוסף ביחס לנטרול מחבלים, הוא אמר עוד כי "אין מה לפחד - לא מהרמטכ"ל או מבג"ץ". דברים אלה כוונו להתבטאות של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, שאמר במפגש עם תלמידי תיכון כי הוא "לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים