שתף קטע נבחר

הרב מוני אנדר מציג: ספר הפרוזה החרדי הראשון

חרדיות ישראלית? יש דבר כזה, והוא מרתק ומרגש. הרב מוני אנדר, חסיד חב"ד, קיבץ לספר ביכורים 12 סיפורים מהווי החיים החרדי-ישראלי, כדי להראות לחרדים איך הם נראים מבחוץ, ולמי שאינם חרדים - שבסופו של דבר, כולנו בני אדם: "האם זה הספר שיפורר את הסטיגמות? הלוואי"

 

 

הוא חסיד חב"ד בשנות השלושים לחייו, אב לארבעה ותושב כפר חב"ד – ומעכשיו גם סופר, לא של ספרות דתית, וגם לא בנישת הסיפורת החרדית המפותחת. לאחרונה יצא ספר הביכורים של הרב מוני אנדר, "חצי חלון, חצי מראה" (הוצאת "ידיעות ספרים"), המקבץ 12 סיפורים מהווי החיים החרדי-ישראלי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

"לאורך כל הסיפורים אנו נתקלים בדמויות אנושיות כמוני וכמוך, וזה בסיס הספר: להבין שלא משנה אם אתה דתי או חרדי, בסוף כולנו בני אדם", הוא אומר לאולפן ynet. ומודה כי " החרדיות של הגיבורים נותנת איזושהי ארומה לא שגרתית לסיפורים".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות:

 

הרב אנדר – בחיים כמו בספרו - מנסה להימנע מהגדרות, ואומר כי מדובר כנראה ב"ספר הפרוזה החרדי הראשון שפונה לקהל החילוני. הספר מנסה לברוח מהגדרות, אבל זו סיפורת ראשונה שמציגה את העולם היהודי-חרדי בשפה עכשווית".

 

הכותר "חצי חלון, חצי מראה" הוא שמו של אחד הסיפורים בספר, ומבחינת אנדר – תמצית הסיפור החרדי-ישראלי כולו. "עבור חלק מהקוראים הספר הזה יהיה חלון, הצצה לעולם שלא מכירים - ועבור חלקם זו תהיה מראה: איך אנחנו נראים".

 

"לפעמים אנחנו מסתכלים על איזשהו נושא בכיוון מאוד ממוקד, ללא הרחבה. פה זה מנסה לראות את המציאות מעבר לכותרות העיתונים וסיסמאות הבחירות. הסיפור הוא הרבה יותר מורכב. האם זה הספר שיפורר את הסטיגמות? הלוואי".

פורסם לראשונה 03/04/2016 12:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוני אנדר
"חצי חלון, חצי מראה", עטיפת הספר
מומלצים