שתף קטע נבחר

אושרה מכירת הציוד של אור סיטי ב-74 אלף ש'

הקונה היא חברת קיוביק דיזיין. השופט אורנשטיין דחה את התנגדותה של אור, שטענה כי אין לבצע את המכירה ואפשר להסתפק באחסון הציוד. "חובתו של המפרק הזמני היא לפעול לטובת כלל הנושים ולהשאת הקופה", כתב השופט

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את מכירת הציוד של אור סיטי נדל"ן לחברת קיוביק דיזיין תמורת 74 אלף שקל. "נכון להיום לא מתקיימת פעילות במשרדי החברה ויש הצדקה לפנות את המשרדים בהקדם האפשרי", כתב השופט איתן אורנשטיין.

 

הנחיה לאור: "השיבי את הצ'קים שלקחת"

"אור לקחה עשרות צ'קים מקופת החברה"

ענבל אור למשטרה: השיבו לי את האייפון שלי

הכונס של ענבל אור דורש תכשיטים שמכרה

 

השופט הוסיף כי המשרדים פרושים על פני כ-530 מ"ר, בעלות חודשית של כ-80 אלף שקל בחודש וכי "לגריעת סכומים אלו מקופת הפירוק הזמני אין הצדקה בנסיבות המקרה".

 

בכך קיבל השופט אורנשטיין את עמדת המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז, ודחה את התנגדותה של אור, שטענה כי אין לבצע את המכירה וכי אפשר להסתפק באחסון הציוד. "חובתו של המפרק הזמני", ציין השופט בהחלטתו, "היא לפעול לטובת כלל הנושים ולהשאת הקופה".

 

 

אתמול (ג') ביקש המפרק הזמני לאשר את מכירת הציוד ממשרדי החברה תמורת 74 אלף שקל לחברת קיוביק דיזיין לאחר שקיים התמחרות במשרדו.

 

בשבוע שעבר פתח המפרק הזמני את המשרדים המפוארים של הקבוצה, שבשליטתענבל אור במגדלי ישראל לקהל הרחב במטרה לאתר רוכשים לציוד הרב במקום, בטרם יפנה את המשרדים שעלותם כ-80 אלף שקל למשרדים צנועים יותר בשכירות של כ-7,000 שקל בלבד.

 

בין הציוד שהוצע למכירה - נברשת תלויה 10 קני זכוכית, 2 מגרסות נייר, 3 כספות פלדה, 5 מסכי פלזמה 32-60 אינץ', ציוד מטבח (מקרר, מיקרוגל, טוסטר אובן), מכונה לספירת שטרות כסף, מכשיר מים של אלקטרה, עציצים וחפצי נוי, 20 כורסאות אירוח, 31 כיסאות, 20 שולחנות, 28 מחשבים ועוד.

 

הערכת השמאי עמדה על 84 אלף שקל

בהתאם להערכת השמאי הקודמת להחלטה עומד שווי הציוד על סכום של כ-84 אלף שקל, הכולל גם את השרת שנכון לעתה לא יימכר בשל המידע הרגיש שהוא מכיל.

 

המפרק הוסיף כי יש לקחת בחשבון כי פירוק הציוד והובלתו יעלו כ-8,000 שקלים נוספים כשמדובר בפירוק של ריהוט ופינוי של כ-20 שולחנות משרדיים גדולים, מעל 50 כסאות משרדיים שונים, כ-30 ארונות, מדפים ועוד בהובלה מורכבת מהקומה ה-21 במגדלי עזריאלי שבתל אביב.

 

"על אף שמדובר בהצעה נמוכה מעט מגובה השמאות", נכתב לבית המשפט המחוזי בתל באביב, "ממליץ המפרק הזמני לאשרה כבר עתה על מנת לאפשר את פינוי המשרדים בהקדם והשבתם לידי הבעלים. למותר לציין כי פרסום נוסף כרוך בעלויות של אלפי שקלים וכן בתקופה נוספת בגינה יש לשלם דמי שכירות בסכומי עתק".

 

בנוסף, לאחר בקשות שנדחו שוב ושוב על ידי השופט איתן אורנשטיין הפקידה היום ענבל אור את ג'יפ הלנדרובר שברשותה לפי דרישת הכונס הזמני לנכסיה, עו"ד ארז. אור ביקשה להשאיר אצלה את הרכב משום שהיא אם חד הורית ומשום שהרכב משמש אותה גם לעבודתה, אך בקשותיה נדחו על ידי בית המשפט. הרכב הופקד על ידה בשעות הצהריים בחניון אחסון.


פורסם לראשונה 19/04/2016 18:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי
תמונה של ענבל אור במשרדי אור סיטי
צילום: אבי חי
מומלצים