שתף קטע נבחר

רבני אירופה נגד בריטניה: הימין הקיצוני יתחזק

בארגוני הרבנים החשובים ביבשת מזהירים מפני התחזקות הימין הקיצוני, ועלייה במקרי האנטישמיות: "רבני אירופה יעמדו בגאון מול נחשול חדש זה, אשר מסכן את עתיד היהדות ביבשת זו", אמר נשיא ועידת רבני אירופה. מנכ"ל רבני אירופה הזהיר מפני התחזקות הימין הקיצוני בממלכה המאוחדת, ומעלייה בגילויי האנטישמיות

 

אירופה עדיין מעכלת את החלטת בריטניה לפרוש מהאיחוד, ובקהילות היהודית מודאגים מהשלכותיו של הצעד הדרמטי: בארגוני הרבנים החשובים ביבשת מזהירים מפני התחזקות הימין הקיצוני, ועלייה במקרי האנטישמיות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

בהודעה שפרסם עם צאת השבת נשיא "ועידת רבני אירופה", הרב פנחס גולדשמידט, הוא הביע חשש כי תוצאות משאל העם בבריטניה מעניקות רוח גבית למפלגות הלאומניות ביבשת כולה, והדבר יביא לחידוש הניסיונות להגביל את חופש הדת ליהודים בנושאים כמו ברית המילה ושחיטה כשרה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

"ימים לא קלים עומדים לפני הקהילייה האירופאית, אשר תוכל להתפורר לפני עינינו", הוסיף גולדשמידט, והתחייב כי "ועידת רבני אירופה תעמוד בגאון מול נחשול חדש זה, אשר מסכן את עתיד היהדות ביבשת זו".

 

"החלטה בעייתית מאוד"

ארגון נוסף, "מרכז רבני אירופה", פרסם הודעה שלפיה החלטת בריטניה לפרוש מהאיחוד היא "בעייתית מאוד" עבור יהודי היבשת. המנכ"ל, הרב מנחם מרגולין, אמר: "העובדה שמנהיגי ימין קיצוני בירכו על התוצאה מעידה כי מדובר בהחלטה בעייתית מאוד בעבור יהודי אירופה.

 

 

"אם עד כה הייתה בריטניה שותפה למאבק באנטישמיות באיחוד האירופי, הרי שכעת אנו מאבדים שותפה חשובה שבוודאי גם תוכל להשפיע פחות על מדינות אחרות", הוסיף, "ברור שהתוצאה תחליש את האיחוד, שהיווה קול משמעותי בנושא המאבק למען חופש הדת באירופה".

 

מרגולין הזהיר מפני התחזקות הימין הקיצוני גם בממלכה המאוחדת עצמה, ואף מעלייה בגילויי האנטישמיות בה, בעוד ששלטונות המדינה טרודים בעניינים אחרים.

 

הרב מנחם געליי, דיין בכיר בלונדון וסגן נשיא ועידת רבני אירופה, היה ממלכתי יותר, ואמר: "יש לנו אמון מלא בשלטונות בריטניה ואנו סמוכים ובטוחים שהאינטרסים היהודיים והדתיים יישמרו. אנו סומכים על הבטחתם לשמור לבל ייפגעו, ולהדוף כל מתקפה בתחומי השחיטה הכשרה, המילה והחינוך בתחומי הממלכה המאוחדת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מסכן את עתיד היהדות ביבשת". הרב גולדשמידט
צילום: מרכז רבני אירופה
"התוצאה תחליש את האיחוד". הרב מרגולין
צילום: מרכז רבני אירופה
מומלצים