שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

בת ים: 2,444 דירות במסגרת פינוי-בינוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה 4 תוכניות התחדשות עירונית שיוסיפו לעיר 1,970 יחידות דיור חדשות. הוועדה המקומית אישרה גם היא תוכנית פינוי-בינוי להקמת 150 דירות נוספות. בבאר שבע אושרה להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת רובע מגורים חדש עם 4,10 דירות בצפון העיר

התחדשות עירונית מסיבית בבת ים: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה היום (ב') 4 תוכניות בבת ים במסגרתן ייבנו 2,444 דירות, המהוות תוספת של 1,970 יחידות דיור חדשות לעיר. כמו כן, ייבנו 27 אלף מ"ר של שטחי מסחר ועוד 16 אלף מ"ר של שטחי ציבור.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

שכר תיווך בעסקת שכירות יחולק בין הצדדים

מטה הדיור: "יש מחסור של 135 אלף דירות"

האוצר: עלייה בקניית דירות ברבעון הראשון

 

במסגרת תוכנית פינוי-בינוי שמקדמת חברת מצלוואי בציר יוספטל, יפונו 240 דירות ובמקומן ייבנו 1,010 יחידות דיור חדשות ב-6 מבני מגורים: 5 מבנים בני 32-40 קומות, שבקומות הקרקע שלהם יתאפשרו שימושים מסחריים או ציבוריים; ובניין נוסף שיכלול 10 קומות למשרדים ועוד 30 קומות למגורים. בבניינים נוספים על ציר יוספטל תתבצע תוכנית עיבוי-בינוי, הכוללת תוספת של 246 יחידות דיור חדשות לבניינים הקיימים (442 דירות קיימות במתחמים אלה). התוספת תעשה על ידי הקמה של שתי קומות וכן קומות חלקיות על הגג.

 

פרויקט פינוי-בינוי נוסף שאושר ממוקם בשכונת שער העיר הצפוני, ובמסגרתו יהרסו 8 מבני מגורים ומחסן אחד ברחובות בלפור, שמחה הולצברג ואוסקר שינלדר. במקומם ייבנו 6 מבנים חדשים שיכללו 564 דירות חדשות המהוות תוספת של 431 יחידות דיור למצב הקיים. 5%-10% מיחידות הדיור יהיו נגישות לאנשים עם מוגבלויות ו-20% יהיו קטנות בשטח של 68 מ"ר לטובת זוגות צעירים. בנוסף, ייבנה מבנה למסחר ולמלונאות.

פרויקט פינוי-בינוי (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
פרויקט פינוי-בינוי(צילום: עופר עמרם)

במתחם ביל"ו יהרסו 4 בנייני מגורים ומבנה מתנ"ס ובמקומם ייבנו שני מבני מגורים חדשים בני 39 קומות ומבנה ציבורי עם 10 קומות. על פי התוכנית, הממוקמת ברחובות ביל"ו, בלפור ושמחה הולצברג, יוקמו 374 דירות המהוות תוספת של 273 יחידות דיור למצב הקיים. מתוכן 10%-5% יתוכננו כיחידות דיור נגישות לאנשים עם מוגבלויות ו-20% יחידות דיור קטנות בשטח של עד 80 מ"ר. במתחם ברחוב הבנים אושר שינוי ייעוד השטחים והקמתם של שני בנייני מגורים חדשים וכן בניין נוסף שייבנה מעל מרכז מסחרי. בסך הכל יכללו בניינים אלה כ-250 דירות חדשות.

 

תוכנית נוספת, שאושרה על ידי הוועדה המקומית בעיר במתחם מבצע סיני, מאפשרת הריסת שני בניינים בני 4 קומות עם 32 דירות, לטובת 3 בניינים בני 9-17 קומות עם 150 יחידות דיור חדשות. מדובר בפרויקט המשותף לבעלי הדירות במתחם בייצוג החברה לפיתוח והתחדשות עירונית וחברת חושן ניהול פרויקטים לבין עיריית בת ים, ועל התכנון האדריכלי מופקד אדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים. היועץ המשפטי של בעלי הדירות הוא עו"ד יריב בר-דיין.

 

לדברי ניר שמול, מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, "הוועדה המקומית השכילה לאזן בין השיקולים הכלכליים, היזמיים, הסביבתיים והחברתיים, ולאשר תוכנית שנותנת פתרון ל-32 משפחות". ברכת קלימשטיין לוי, מנכ"לית משותפת בחושן ניהול פרויקטים, הוסיפה כי "בעלי הדירות הבינו שכדי לערוך מכרז לבחירת יזם הם חייבים ייצוג הנדסי מטעמם וחייבים להוסיף זכויות בנייה כי הזכויות מכוח תמ"א 38 לא הספיקו למימוש פרויקט פינוי-בינוי. לשמחתנו גם העירייה התגייסה לסייע לבעלי הדירות להגדיל את זכויות הבנייה".

 

עוד בנדל"ן: צפו בהריסת פרויקט התחדשות עירונית

 

באר שבע: 4,120 דירות בצפון העיר

בבאר שבע, הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית שקידמו רשות מקרקעי ישראל ועיריית באר שבע לרובע מנחם בצפון העיר. התוכנית כוללת הקמת 4,120 יחידות דיור, כחלק מהסכם הגג של העיר שנחתם לאחרונה עם המדינה. רובע המגורים ישתרע בין שדרות רגר והכניסה הצפונית לעיר בחלק הצפון-מערבי שלה, לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות הנמצאות בהליכי פיתוח ושיווק.

 

רובע המגורים החדש יכלול תמהיל מגוון של בנייה נמוכה בהיקף של כ-2,500 יחידות דיור במגרשים בשטח של 350 ל-700 מ"ר, בהם תותר גם יחידת דיור נוספת בשטח של כ-250 מ"ר (מתוך זכויות הבנייה המוקנות), שמשמעותה הוספת עוד כמה מאות דירות לפרויקט. בנוסף יהיו ברובע גם אזורים בבנייה נמוכה שישווקו לקבלנים ומבנים בבנייה רוויה לאורך שדרות רגר.

 

התוכנית, שהוכנה על ידי מרחב עסקי דרום ברשות מקרקעי ישראל, כוללת מבני ציבור ושטחים ציבוריים ותוכננה על ידי משרד מליס מלצר. לדברי עדיאל שמרון, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, "באר שבע זו עיר מטרופולין חשובה, שלצמיחתה תהיה השלכה על התפתחות הנגב, ואנו נערכים לתת מענה לגידול הצפוי במאזן הדמוגרפי שלה".

 

חגי סלע, מתכנן המחוז ברשות, הוסיף כי "התוכנית תתרום בצורה משמעותית לפיתוח  באר שבע והמטרופולין בזכות תמהיל יחידות דיור מסוגים שונים, בעיקר בבנייה נמוכה וסמי רוויה שתמשוך אליה אוכלוסייה מגוונת, זאת בנוסף גם לשטחי הציבור והשטחים הפתוחים הציבוריים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות מעוז דניאל
פינוי בינוי בבת ים
צילום באדיבות מעוז דניאל
מומלצים