שתף קטע נבחר

צפו: הריסת פרויקט תמ"א 38 ענק בחולון

8 מבנים שנבנו לפני כ-80 שנה הכוללים 140 דירות, נהרסו לטובת פרויקט מגורים חדש עם 433 דירות. המחירים: החל מ-1.15 מיליון שקל ל-2 חדרים

 

 

בתום 3.5 שנים של טיפול משפטי, תכנון וקבלת היתרי בנייה, החלה השבוע הריסת מתחם המגורים הוותיק בשכונת אגרובנק בחולון. מדובר ב-8 מבנים ישנים שנבנו לפני כ-80 שנה במטרה ליישב את דרום גוש דן, הכוללים 3 קומות ו-140 דירות ברחובות חנקין, בן יהודה והפלמ"ח.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

מסבלטים את הדירה? רשות המסים אחריכם

ראש העין: דירת 100 מ"ר בפחות ממיליון שקל

חקיקה: בנקאים לא יוכלו לקנות דירות שעוקלו

 

במקום הבניינים שייהרסו ייבנו 8 בניינים בני 7 קומות ו-433 יחידות דיור חדשות על ידי חברת לוינסקי-עופר, בבעלות יוסי לוינסקי ועופר ארביב, במסגרת של תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש). בבניינים הישנים 3 קומות. הן היו בין 40-60 מ"ר בממוצע 2 חדרים. מקבלים תוספת של 15 מ"ר + מרפסת וכל מה שמשתמע בבניין חדש כגון מעלית חניה תת קרקעית ממ"דים וכו

 

הדירות הישנות כללו בממוצע שני חדרים בשטח של 40-60 מ"ר. הדיירים הקיימים יקבלו דירות חדשות עם מרפסת שמש, מעלית, חניה תת-קרקעית וממ"ד, שיהיו גדולות ב-15 מ"ר יותר מהדירות שנהרסו. תמהיל הדירות החדשות בפרויקט יהיה מגוון ויכלול דירות בנות 2, 3 ו-4 חדרים, לצד דירות גן ודירות פנטהאוז עם מרפסות שמש וחניה תת-קרקעית.

הריסת המבנים במתחם אגרובנק בחולון (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
הריסת המבנים במתחם אגרובנק בחולון(צילום: כפיר סיון)

 (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
(צילום: כפיר סיון)

מחירי הדירות בפרויקט משתנים בהתאם למיקום הדירה וגודלה. דירת שני חדרים עולה החל מ-1.15 מיליון שקל; דירת 3 חדרים החל מ-1.35 מיליון שקל; דירת 4 חדרים החל מ-1.83 מיליון שקל; דירת גן החל מ-1.8 מיליון שקל; ודירת פנטהאוז החל משני מיליון שקל.

 

הפיתוח הסביבתי לאורך רחוב חנקין מבוצע בימים אלה על ידי העירייה ועתיד לחדש את פני מתחם אגרובנק. לדברי ראש העיר חולון, מוטי ששון, שהגיע לצפות בהריסת המבנים, הרכבת הקלה תיתן פתרון תחבורתי למתחם שכן התחנה שלה תמוקם ברחוב סוקולוב הסמוך. הוא הוסיף כי הפרויקט החל לפני שנים רבות כמיזם פינוי-בינוי בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון, אולם לא נמצא יזם שהצליח לקדם אותו. "זה סיפור מהסרטים להחתים כל כך הרבה דיירים", אמר.

 (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
(צילום: כפיר סיון)

 (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
(צילום: כפיר סיון)

רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ, שהגיע גם הוא למתחם הוסיף כי "קידום של מיזמי התחדשות עירונית אינה משימה פשוטה. פרויקט אגרובנק הוא סמל ליכולת של היזמים לקדם את הפרויקט ולתרום לאיכות חיי התושבים. הממשלה חייבת לקדם חקיקה ולתת תמריצים נוספים על מנת שיותר פרויקטים יצאו לדרך".

 

לוינסקי, מבעלי החברה המבצעת המשמש גם כסגן נשיא התאחדות בוני הארץ ויו"ר ארגון קבלני חולון, ציין כי "חשיבות הפרויקט עבור בעלי הדירות הקיימים היא דרמטית. בבניינים הקיימים אין ממ"דים, הבניינים אינם עומדים בתקני רעידת אדמה, אין בהם מעליות, אין חניה והם במצב מתפורר. הבנייה החדשה נותנת אופק וסיכוי לשיפור איכות החיים. ובמקביל, הדירות החדשות יוכלו לספק מענה הן לזוגות צעירים והן למשפרי דיור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כפיר סיון
הריסת המבנים בחולון
צילום: כפיר סיון
מומלצים