שתף קטע נבחר

"דו"ח הנכסים של אור - פיסת נייר חסרת ערך"

המפרק הזמני של חברת אור סיטי נדל"ן לביהמ"ש: "טובת הנושים שונה לחלוטין מחלומותיה באספמיה של ענבל אור. הגיע הזמן לתת צו פירוק קבוע"

"טובת הנושים שונה לחלוטין מחלומותיה באספמיה של ענבל אור. לא מצאנו ולו נושה אחד מבין 700 נושי החברות שסבור שהחברות הן סולבנטיות, או שיש ליתן להן פסק זמן נוסף להשתקם". כך כתב היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב כונס הנכסים של אור והמפרק הזמני של חברת אור סיטי נדל"ן, עו"ד איתן ארז, בתגובה להתנגדותה למתן צווי פירוק וכינוס קבועים.

 

ענבל אור - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

הריינג' רובר של ענבל אור מוצע למכירה

פשרה ב"דירת המריבה" שמכרה ענבל אור

העליון: ענבל אור תפנה את הדירה בגבעתיים

 

עו"ד ארז כתב גם כי "הנושים איבדו זה מכבר את אמונם בחברות ובחייבת, החברות מצויות בגירעון הוני ומאזני עצום, והגיע הזמן ליתן צו פירוק קבוע ולגשת למלאכת מימוש הנכסים והשלמת הפרויקטים כדי למצוא מזור ל-600 המשפחות ושאר הנושים שנפלו קורבן למעללי החייבת".

ענבל אור  ()
ענבל אור

תגובתו של עו"ד ארז הגיעה בעקבות טענת אור בשבוע שעבר לפיה לחברת אור סיטי נדל"ן יש עודף נכסים של 36 מיליון שקל על החובות, ועל כן היא מציע לפעול לאשר הסדר נושים ולאפשר לה להשלים את הפרויקטים.

 

עו"ד ארז התנגד לבקשתה, וטען שהנתונים שהציגה אור מסולפים והגירעון של קבוצת החברות הוא יותר מ-100 מיליון שקל. הוא מתח ביקורת על מצאי דו"ח הנכסים שהגישה אור לבית המשפט, באמצעות רו"ח יואב סומך וכינה אותו: " לא שמאות, לא חוות דעת ולא כלום. סתם פיסת נייר חסרת כל ערך".

 

הוא הוסיף כי "אין מדובר בחוות דעת ערוכה כדין אלא במסמך שהודפס אף ללא לוגו. שנית, בגוף המסמך נכתב שאין מדובר כלל בחוות דעת משפטית וברור מקריאתו כי לא נערכו בדיקות תכנוניות או קנייניות אלא הוא נערך על פי הנחות עבודה שמסרה החייבת. שלישית, לא ברור מהו מסד הנתונים להערכה האמורה".

 

עוד כתב ארז כי "עובדה חוזרת ונשנית כחוט השני בהתנהלות אור, הינה חוסר אכפתיות מוחלט להוצאות ולעלויות שהיא גורמת למאות נושים וגורמים אחרים שהתנהלו סביבה. עובדה נוספת החוזרת כחוט השני בהתנהלות החייבת הינה, ניתוק מוחלט מהמציאות הכלכלית והמשפטית בה היא מצויה, ניתוק שלסיבותיו לא ניכנס כאן".

 

צפו: הסיכונים בכניסה לקבוצת רכישה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים