שתף קטע נבחר

הרב הראשי מנסה להרגיע: הכותל - בית של כולם. הרפורמים: אתה אשם

יממה לאחר ביטול מתווה הכותל והחזרת מונופול הגיור לידי הרבנות - הרב דוד לאו מנסה להנמיך את גובה הלהבות מול יהדות התפוצות: "ישנם לצערי גורמי שוליים שמנסים לסכסך סביב השריד היחיד של בית המקדש, בית שנחרב כתוצאה משנאת חינם". מנכ"ל התנועה הרפורמית בתגובה: "שיא חדש של צביעות ושל כיעור"

 

עם התגברות קריאות המלחמה היום (ב') מצדם של גורמים מרכזיים ביהדות התפוצות, לצד ניתוק הקשר עם הממשלה מצד הזרמים הליבראליים – יוצא הרב הראשי לישראל, דוד לאו, בהתבטאות ראשונה בנושא, ומנסה להנמיך את גובה הלהבות, כשהוא מאשים "גורמי שוליים".

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

בסרטון שהוציא היום, יממה לאחר ביטול מתווה הכותל והחזרת מונופול הגיור לידי הרבנות - פונה הרב לאו ל"יהודים מכל העולם כולו" בבקשה שלא להיגרר אחר מחלוקות - "ובוודאי לא סביב מקום של קדושה", כדבריו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הרב הראשי נודע כאחד המתנגדים הבולטים למתוווה הכותל, דרש ותבע את ביטולו – ואף טען כי הממשלה לא התייעצה עם הרבנים הראשיים שהם הגוף המייעץ בנושא הזה. במסגרת מאבקו במתווה טען עוד כי נפלו פגמים בהחלטת הממשלה.

 

"הכותל זה הבית של כולם"

כעת הוא פונה במסר מרגיע ליהדות העולם: "ישנם לצערי גורמי שוליים שמנסים לסכסך סביב השריד היחיד של בית המקדש, בית שנחרב כתוצאה משנאת חינם. מנסים לסכסך ולהחרים ולפגוע זה בזה", הוא אומר, ומכוון לארגונים הליברליים המפרשים את ביטול המתווה כהדרה של מי שאינם אורתודוכסים.

 

 

"הכותל המערבי הוא של כולנו. כולם יכולים, מוזמנים וצריכים לבוא ולהרגיש קשר אליו, לבוא ולהתפלל כאן. יכולים לבוא יהודים ושאינם יהודים. יכולים לבוא יהודים ממקומות ומרקעים שונים. כולם יכולים לבוא, כי הבית הזה הוא בית של כולם".

 

הרפורמים זועמים: "מעשה זמרי"

בעוד שהחרדים חוגגים את הניצחון הכפול עם הקפאת מתווה הכותל והחזרת מונופול הגיור לידי הרבנות, אומר הרב הראשי: "זה לא הזמן לבזבז אנרגיה על מחלוקות, על מריבות, ובוודאי לא סביב מקום של קדושה. בואו נתפלל בצורה שמכבדת זה את זה, נעמוד ונתפלל יחד, כי אנחנו עם אחד".

 

מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל, הרב גלעד קריב, הגיב לדברים בזעם: "הרבנים הראשיים סיכלו את הפשרה ההיסטורית בנושא הכותל, תוך הפצת שנאה ופלגנות", האשים. "דבריו של הרב לאו על אחדות ומתינות הם שיא חדש של צביעות ושל כיעור. על כך בדיוק נאמר במקורות: עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים