שתף קטע נבחר

לא רק פיטורים: מפעל ביטחוני יועבר מרמת השרון לקרית גת

על רקע הסגירה הצפויה של מפעלי סוגת וויסוניק בעיר: מפעל "תעשיות נשק לישראל" (IWI) יוקם בקרית גת בהשקעה של 180 מיליון שקל וצפוי לספק תעסוקה לכ-560 עובדים. בישיבה שהתקיימה בעיר בהשתתפות נציגי ממשלה ותעשיינים ניסו הנוכחים למצוא פיתרון למשבר התעסוקה

משבר התעסוקה בקרית-גת שבמרכזו עמדו השבוע שני מפעלים שצפויים להיסגר, סוגת וויסוניק, עורר דאגה רבה בקרב תושבים בעיר. במטרה להרגיע את החששות, עשרות נציגי התעשייה והמפעלים בארץ השתתפו אתמול (ה') בישיבת הנהלת משרד הכלכלה והתעשייה, בראשות שר הכלכלה, אלי כהן ומנכ"ל המשרד, שי רינסקי, בעיריית קרית גת, במטרה לספק אופק תעסוקתי לעובדים שיאבדו את משרתם.

 

סוגת סוגרת את בית הזיקוק שלה לסוכר בישראל

מכה נוספת לקריית גת: מפעל ויסוניק ייסגר

אווירת נכאים במפעל שייסגר בדרום: "העובדים ייזרקו לכלבים"

 

בישיבה השתתפו גם מנהל שירות התעסוקה בועז הירש, ונציגי משרד הכלכלה בתחומי ההשקעות ופיתוח אזורי תעשייה. חברי הצוות נפגשו בבניין העירייה עם ראש העיר, אבירם דהרי, וצוותו, וכן עם נציגי המפעלים אשר ביקשו לקלוט עובדים ועובדות ממפוטרי ויסוניק וסוגת. במהלך הפגישה סקר ראש העיר את מצב התעסוקה, התעשייה וההשקעות בעיר, וכן את הפתרונות השונים שיאפשרו מציאת פתרון תעסוקתי לעובדים.

 (מקור: צילום מסך מאתר החברה) (מקור: צילום מסך מאתר החברה)
(מקור: צילום מסך מאתר החברה)
 

במסגרת הפגישה, שאליה הצטרף בעלי המפעל הביטחוני "תעשיות נשק לישראל" (IWI), סמי קצב, הודיעו קצב ושר הכלכלה כי הושלמו ההליכים שיאפשר את העברת המפעל מרמת השרון לקרית גת, כבר בשנה הבאה. המפעל, הנמצא בתקופה האחרונה בהתרחבות משמעותית, מייצר נשק קל, אשר כ-90% ממנו מיועד לייצוא.

 

המפעל צפוי לקלוט עובדים חדשים במגוון התמחויות, החל ממהנדסים ועד לעובדי ייצור, ולספק תעסוקה לכ-560 עובדים. המפעל יוקם בקרית גת בהשקעה של 180 מיליון שקל, כשמשרד הכלכלה יסייע בסכום של 17 מיליון.

 

 

על פי משרד הכלכלה במהלך שלוש השנים האחרונות הוקמו והורחבו באזור קרית גת 15 מפעלים בסיוע המשרד, בהיקף השקעות של כ-1.22 מיליארד שקלים. פעילות זו הביאה  ליצירת 1,400 משרות.

 

השר כהן מסר: "אנו עושים מאמצים רבים בכדי להשאיר מפעלים בישראל, אבל כאשר הנהלת מפעל בוחרת להעתיקו מישראל בכדי להגדיל רווחיות, האחריות שלנו היא לייצר חלופות תעסוקתיות לעובדים בתעשייה חדשה, מתקדמת יותר, בעלת פריון גבוה ויציבות תעסוקתית - וזה בדיוק מה שאנו עושים.

 

"התעשייה בישראל הוכיחה סולידיות חשובה, כאשר התגייסה לקלוט עובדים ממפוטרי המפעלים, ואין ספק שהתגייסות משותפת זו של הממשלה והתעשייה מוכיחה את חוסנה את התעשייה הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקור: צילום מסך מאתר החברה
מקור: צילום מסך מאתר החברה
מומלצים