שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב סתיו: דברי הרב אבינר - מזיקים
  ראש ארגון רבני צהר סבור כי דבריהם של הרבנים שלמה אבינר ושמואל אליהו לא היו צריכים להיאמר: "אני חושב שהדברים הללו גורמים נזק גדול לציונות הדתית", הוא אומר. "אני חושב שזו עמדת רובו המוחלט של הציבור הדתי-לאומי, כולל החרד"לי"

   

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דבריו של הרב שלמה אבינר, שקיבלו חיזוק מימין, מהרב שמואל אליהו, רבה של צפת – מוצאים את הציונות הדתית מפולגת מאי-פעם. מצד אחד – החרד"לים המבקשים ניתוק מוחלט מהצבא עד לפתרון סוגיית פקודת השירות המשותף, ומנגד, בצד השני, המתונים שתומכים בשירות צבאי מלכתחילה גם לבנות המגזר. ובתווך – תתי גוונים וזרמים.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  הרב דוד סתיו, ראש ארגון רבני צהר ורבה של שהם, לא סבור כי האמירות האחרונות מעידות באיזו אופן על הקצנה גורפת של המגזר הדתי. "אני חושב שהדברים הללו גורמים נזק גדול לציונות הדתית, כי אני חושב שהם צובעים אותה בצבע שלא שייך אליה", הוא אומר בראיון לאולפן ynet. "אני נמצא בתוך עמי, ואני רואה עד כמה הציבור שלי מתקומם נגד אמירות קצה".

   

   (צילום: יוסי זליגר) (צילום: יוסי זליגר)
  (צילום: יוסי זליגר)

   

  בתגובת נגד מבהיר הרב סתיו כי "בציבור הדתי-לאומי יש ציבור ענק של בנות שלומדות תורה, הופכות להיות רבניות, מחנכות, פסיכולוגיות, רופאות... מובילות בים של תחומים, כותבות מאמרים הלכתיים. אני חושב שיש פריצה אדירה בתחום הזה".

   

  יכול להיות שהרבנים האלה מפספסים את האוכלוסייה הזאת, ולכן מקצינים עמדות?

  "אני לא יודע, אני לא רוצה לנתח אותם, ואני חושב שגם הם מלמדים תורה לנשים. חבל על הדימוי שיצא מהיומיים האחרונים של שני רבנים שאמרו מילים שלא היו צריכות להיאמר; דימוי של קבוצה מתקצנת שלא מתכתבת עם החברה הישראלית. הציונות הדתית היא חלק אינטגרלי בחברה הישראלית, שותפה לתהליכים, והיא עומדת על הערכים שלה בגבולות הסבירים... אני חושב שזו עמדת רובו המוחלט של הציבור הדתי-לאומי, כולל אפילו הציבור החרד"לי. יש לנו שיח עם הצבא, שקשוב לנו".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות:

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים