שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההמלצה להעמיד לדין את ארנון מילצ'ן לא ירדה מהפרק
  למרות שבתחילת הדרך סברו במשטרה כי יש להימנע מהגשת כתב אישום נגד איש העסקים החשוד במתן שוחד לראש הממשלה בגלל חשיבות עדותו - כעת מתברר כי עדיין נשקלת ההמלצה להעמידו לדין. נושא זה עלה אמש בישיבה בהשתתפות המפכ"ל לקראת הגשת ההמלצות בשבוע הקרוב

  לקראת הגשת המלצות המשטרה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתחדדת אחת המחלוקות המרכזיות בצמרת המשטרה ובצוות החקירה: מה יעלה בגורל איש העסקים ארנון מילצ'ן החשוד במתן שוחד לראש הממשלה? למרות שבתחילת הדרך סברו במשטרה כי יש להימנע מהגשת כתב אישום נגדו, משום שעדותו מסייעת לביסוס הראיות לכאורה נגד נתניהו, מתברר שכעת יש במשטרה מי שמאמין שלא ניתן להמליץ על אישום בשוחד נגד נתניהו ולהשאיר את מילצ'ן מחוץ לתמונה.

   

  נתניהו: "אל תהיו במתח - יהיו המלצות"

  נתניהו: "אל תהיו במתח - יהיו המלצות"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במהלך הישיבה שנערכה אתמול (יום ד') אצל המפכ"ל, רב-ניצב רוני אלשיך, בשאלה אם להמליץ על כתב אישום נגד נתניהו עלתה סוגיית מילצ'ן. "זו תהיה החלטה של הרגע האחרון", אמרו גורמים במערכת אכיפת החוק על הסיכוי שהמשטרה תמליץ להאשים את מילצ'ן במתן שוחד. במשטרה אוחזים בעדויות שלפיהן נתניהו עזר למילצ'ן גם בנושא סגירת ערוץ 10 וגם בנושא הוויזה בתמורה לכאורה למתנות שקיבל ממנו לאורך השנים.

  מילצ'ן ובני הזוג נתניהו. עזרה בנושא סגירת ערוץ 10 והוויזה (צילום: AFP, EPA) (צילום: AFP, EPA)
  מילצ'ן ובני הזוג נתניהו. עזרה בנושא סגירת ערוץ 10 והוויזה(צילום: AFP, EPA)

  במשטרה סבורים כי יש תשתית ראייתית נגד נתניהו באשר לקבלת שוחד. בנוגע לאיש העסקים ארנון מילצ'ן, שנחשד במתן שוחד לנתניהו, סברו תחילה כי המשטרה לא תעביר לפרקליטות המלצה משום שמילצ'ן ישמש כעד תביעה. כעת כאמור נראה כי נושא העמדתו לדין חזר לשולחן ונשקל בכובד ראש. בתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) קיימים חילוקי דעות, ובמשטרה רוצים שהיועצים המשפטיים הם שיסייעו בגיבוש ההמלצה לפרקליטות.

   

  הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן, העידה שוב באחרונה במשטרה וסיפרה על ההעברה השיטתית של הסיגרים והשמפניות למשפחת נתניהו. לפי גרסתה של קליין, שפורסמה בחדשות 2, היא ועובדים נוספים של מילצ'ן התבקשו על ידי שרה נתניהו לשים את המתנות בשקיות כהות ואטומות - וזאת כדי שלא יוכלו לראות אותן.

   

  בחקירת תיק 1000, תיק המתנות, הדס קליין היא אשת מפתח. מתוקף החברות בין ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר לבני הזוג נתניהו, פיתחה גם העוזרת האישית של שני המיליארדרים מערכת יחסים קרובה עם ראש הממשלה ורעייתו. קטעים מגרסתה בפני החוקרים שופכים אור על מה שהתקיים לאורך השנים. בין השאר סיפרה כי מילצ'ן ופאקר התחלקו בעלויות של המתנות למשפחת נתניהו. עדות קליין מרכזית לחקירת תיק 1000, והחוקרים מייחסים לה אמינות גבוהה. היא ניהלה את מערך המתנות בפועל, ואינה חשודה בדבר.

  הדס קליין. "שרה צעקה עליי" (צילום: פייסבוק) (צילום: פייסבוק)
  הדס קליין. "שרה צעקה עליי"(צילום: פייסבוק)

  במסגרת עדותה בתיק בחודש נובמבר האחרון, קליין סיפקה לחוקרים דוגמאות לבקשות החריגות. בהקשר של תיקון נזילה בבית ראש הממשלה, סיפרה: "הייתה שיחה קשה. שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול". 

   

  "אחרי כמה שעות התקשר נתניהו בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכול מותר'", כך סיפרה קליין.

   

  ראש הממשלה תקף ביממה האחרונה פעמיים את מפכ"ל המשטרה לאחר שהאחרון אמר בריאיון לתוכנית "עובדה" כי חוקרי נתניהו היו תחת מעקב. נתניהו קרא לחקור את טענות המפכ"ל. הוא פרסם אמש סרטון שבו אמר כי "המלצות יהיו, אך לא היה כלום". לדברי נתניהו, "רבים מכם שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת. מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה היועץ המשפטי לממשלה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה. פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ההמלצה להעמיד לדין את ארנון מילצ'ן לא ירדה מהפרק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים