שתף קטע נבחר

גבאי: "כחלון היה צריך לפרק את הממשלה, אך הכיסא שלו נוח"

יו"ר העבודה תקף בראיון באולפן ynet את השותפים של נתניהו לממשלה, לאחר פרסום המלצות המשטרה: "ראשי סיעות הקואליציה מגבים את ההתקפה של נתניהו על שלטון החוק"

 

 

לאחר הודעת המשטרה כי המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית להעמיד את ראש הממשלה לדין בשני תיקי החקירה שבהם הוא מעורב, הודיעו שותפיו לקואלציה כי הם אינם מתכוונים להפיל את הממשלה. בין היתר קיבל נתניהו גיבוי משר האוצר, משה כחלון, שאמר כי "החוק קובע כי רק היועץ המשפטי לממשלה רשאי לקבל החלטות בעניין הגשה או אי הגשה של כתב אישום". יו"ר העבודה, אבי גבאי - שכיהן בעבר כשר מטעם מפלגתו של כחלון - תקף בראיון באולפן ynet את יו"ר כולנו ואת שר החינוך ואמר: "אני חושב שכחלון ובנט ואחרים צריכים לקום ולפרק את הממשלה הזו. מוסרית, הם צריכים לפרק את הממשלה הזו. למה הם לא עושים את זה? אתה יודע, הכיסא מאוד נוח, התפקיד מאוד טוב, מאוד מעניין. אני קובע דבר מאוד ברור, במצב שנוצר גם כחלון וגם בנט צריכים לפרק את הממשלה. למה הם לא עושים את זה? תשאלו אותם".

  

שוחד, מרמה והפרת אמונים - המלצות המשטרה נגד נתניהו

נתניהו: "ההמלצות ייגמרו בלא כלום, אמשיך להנהיג"

המערכת הפוליטית סוערת. אמסלם על לפיד: "מלשן עלוב"

לראיות יש חוקים משלהן / פרשנות

לפיד על עדותו בתיק 1000: סירבתי להעביר את חוק מילצ'ן - למרות הלחצים

התקדימים: המלצות המשטרה בעניין ראשי הממשלה

וכיצד סיקרו את המלצות נתניהו ברחבי העולם?

 

אבי גבאי ומשה כחלון  (צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ') (צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ')
אבי גבאי ומשה כחלון (צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ')

 

גבאי המשיך למתוח ביקורת על השותפים של נתניהו בממשלה: "לצערי הרב, ראשי סיעות הקואליציה פשוט מגבים, מגבים את ההתקפה של נתניהו על שלטון החוק, זה מה שהם עושים. הם לא מגבים את זה שנתניהו קיבל מתנות, הם מגבים את ההתקפה הקשה שלו על שלטון החוק ואת זה אסור להם לעשות. הם יכלו לומר 'אנחנו ממתינים, אבל אסור לתקוף את שלטון החוק'. אבל מה שהם עושים הם מגבים אותו בעניין הזה וזה חמור יותר מהכל. תבינו, יש פה שחיתות, יש פה שוחד, אבל יש פה דבר יותר חמור מזה - יש התקפה. התקפה על מוסדות המדינה. זו המדינה של כולנו, למי שייכת המשטרה הזאת? המשטרה היא של כולנו. אנחנו המשטרה. זה אנשים שמייצגים אותנו ואי אפשר לתקוף אותם ככה".

 


 

יו"ר העבודה אמר כי נתניהו צריך להתפטר מתפקידו: "אחרי ההתקפה שלו על מוסדות השלטון הוא לא ראוי להמשיך להיות ראש ממשלת ישראל, פשוט מאוד. מי שתוקף את המוסדות שלו בעצמו, לא ראוי להמשיך להיות ראש ממשלת ישראל. תבינו, התרגלנו בשנה האחרונה שהוא תוקף את המשטרה, שהוא תוקף את המפכ"ל. התרגלנו. מי מינה את המפכ"ל? הוא מינה את המפכ"ל".

 

על החשדות נגד ראש הממשלה, אמר גבאי: "אתמול שמענו באופן רשמי ממשטרת ישראל שראש ממשלת ישראל קיבל מיליון שקל. את זה עד היום לא שמענו. וגם אם הינו שומעים את זה לאורך כל השנה, מה זה משנה? הוא קיבל מיליון שקל. נכון? מה זה משנה? הוא מנהיג מדינת ישראל. מנהיג מדינת ישראל צריך לשמור על כבודו, צריך לשמור על כבוד המדינה שלו, לשמור על כבוד העם שלו ולא לקבל מתנות במיליון שקל. מעבר לכל הדברים הפליליים, קודם כל תשמור על הכבוד שלנו. מה זה הדבר הזה שאתה מקבל מתנות ממיליארדרים?"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ'
אבי גבאי והשר משה כחלון
צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ'
מומלצים