שתף קטע נבחר

על רקע החקירות: מנכ"לית בזק סטלה הנדלר פורשת

הנדלר הודיעה כי תפרוש מניהול החברה ב-1 ביולי. "לקראת החלפת הבעלות בחברה, וכן לאור החקירות והנסיבות שנוצרו, החלטתי לפרוש מתפקידי. זהו הדבר הנכון לעשות הן מבחינתי האישית והן מבחינת בזק"

מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, הודיעה היום (ב') ליו"ר הזמני של החברה, דוד גרנות, כי תפרוש מתפקידה ב-1 ביולי 2018. "לאחר שהשלמתי קדנציה של חמש שנים בבזק ולקראת החלפת הבעלות בחברה, וכן לאור החקירות והנסיבות שנוצרו, החלטתי לפרוש מתפקידי. זהו הדבר הנכון לעשות הן מבחינתי האישית והן מבחינת בזק", מסרה הנדלר.

 

לידיעות נוספות בחקירת תיק 4000  

חפץ לאלוביץ': "תמחקו את ההודעות משרה, תשמידו את הטלפון"

פילבר התעמת עם מנכ"לית בזק: "זוכרת את הפגישה הלילית?" 

 

סטלה הנדלר בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סטלה הנדלר בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

היו"ר הזמני של בזק, גרנות אמר: "בתקופת הזמן בה אני מכהן כמ"מ יו"ר החברה למדתי להכיר את העבודה המצוינת של סטלה הנדלר בבזק ואת המחוייבות העמוקה שלה להצלחת החברה. סטלה השכילה לנתב את בזק לפיתוח תחומי פעילות חדשים, תוך שהיא פועלת בסביבה תחרותית מאתגרת ותחת מגבלות לא פשוטות".

 

הנדלר נעצרה בחודש שעבר במסגרת חקירת תיק 4000, בחשד למתן שוחד, עבירות על פי חוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה, שיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. החשד של המשטרה וחוקרי ניירות ערך היה כי הנדלר הייתה שותפה למהלכים של בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', לקבל הטבות ממשרד התקשורת, ובתמורה לכך אתר וואלה, בהוראת אלוביץ', העניק סיקור חיובי לראש הממשלה.

 

במסגרת פרשת בזק, שהחלה כחקירה של רשות ניירות ערך - המליצו החוקרים להעמיד לדין את בכירי החברה, בהם אלוביץ', הנדלר ובכירים בחברה הבת yes. לפי הסיכום שהועבר לפרקליטות, אלוביץ' נהנה כספית מעסקות שאושרו באופן שמעלה חשד למרמה, ומנכ"ל משרד התקשורת דאז שלמה פילבר פעל לטובת בזק תוך הסתרה מגורמי מקצוע, ואף הדליף לחברה מסמכים מסווגים כדי שייתנו הערות ויתאימו אותם לצורכיהם.

 

הנדלר שימשה בעבר כמנכ"לית קווי זהב מ-2002, ונשארה בתפקיד גם כשהחברה מוזגה אל תוך חברת סמייל של שאול אלוביץ'. בשנת 2009 היתה הנדלר מעורבת במהלך לרכישת בזק, כשאלוביץ' עשה זאת באמצעות 012 סמייל.

 

בשנת 2011 הנדלר עברה לשמש כיו"ר דירקטוריון HOT, אולם כעבור שנתיים בלבד היא עברה לשמש כמנכ"לית בזק, עם עזיבתו של המנכ"ל דאז אבי גבאי, המשמש כיום כיו"ר המחנה הציוני.

 

בהכנת הידיעה השתתף גולן חזני, "כלכליסט"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סטלה הנדלר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים