שתף קטע נבחר

נתניהו, רעייתו ובנו יעומתו עם הפרטים שמסר ניר חפץ

רה"מ ייחקר מחר במעונו ורעייתו ובנו יאיר בלהב 433 בעקבות החשד שלפיו נתניהו דרש וקיבל סיקור מפרגן בוואלה בתמורה להקלות והטבות לחברת בזק. בני הזוג יתמודדו לראשונה עם המידע שמסר עד המדינה ניר חפץ. בין היתר החקירה תעסוק גם בחשד לשיבוש חקירה

 

חוקרי המשטרה מגיעים למעון רה"מ בתחילת החודש (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
חוקרי המשטרה מגיעים למעון רה"מ בתחילת החודש(צילום: שאול גולן)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה צפויים להיחקר מחר (יום ב') במקביל, ולהתמודד מול הפרטים שאותם חשף עד המדינה בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) - יועץ התקשורת של המשפחה לשעבר, ניר חפץ. חקירתם השנייה של בני הזוג נתניהו באזהרה בתיק זה הייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר, אולם היא נדחתה למחר בגלל מחלה שממנה סבל ראש הממשלה. בני הזוג נתניהו אף אמורים להיחקר בחשד לשיבוש החקירה, בהסתמך על הודעותיו של חפץ. גם הבן יאיר נתניהו ייחקר.

 

במהלך השבועיים האחרונים ישבו חוקרי היחידה הארצית לאכיפה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עם עד המדיני חפץ, וגבו ממנו עדויות רבות בנוגע לקשר בין משפחת נתניהו ובין אתר וואלה והסיקור המפרגן בו. החוקרים צפויים להטיח בפני ראש הממשלה ורעייתו את עיקרי החשדות בתיק. נתניהו ייחקר במעונו ברחוב בלפור בירושלים, והרעיה שרה תיחקר במשרדי להב 433 בלוד.

ראש הממשלה ורעייתו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה ורעייתו(צילום: רויטרס)

ייחקר גם הוא. יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ייחקר גם הוא. יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

זו תהיה למעשה החקירה הראשונה שבה אמור ראש הממשלה להתעמת מול העדות שמסר חפץ לחוקריו, ולפיה נתניהו דרש סיקור מפרגן מבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' בתמורה להקלות והטבות לחברה שבבעלותו. חפץ הציג לכאורה לחוקרים ראיות שחלקן נתמכות במסמכים והקלטות בנוגע לאותם מהלכים שבוצעו מאחורי הקלעים.

 

חפץ ציין כי הוא היה האיש שבעצם היווה חוט מחבר בין בני משפחת נתניהו לאנשי המערכת בוואלה בראשותו של מנכ"ל האתר אילן ישועה. חפץ העביר לחוקרים את מכשיר הטלפון הנייד שלו, שהכיל הודעות שקיבל משרה נתניהו וכן הקלטות של גורמים אחרים. ההודעות וההקלטות מחזקים את החשדות שלפיהם בין נתניהו לאלוביץ' התקיימו יחסי שוחד של סיקור מפרגן תמורת הטבות לבזק.

עד המדינה חפץ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עד המדינה חפץ(צילום: רויטרס)

בתחילת החודש נחקר ראש הממשלה באזהרה בתיק במשך כחמש שעות, ובמקביל הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 כדי למסור עדות - ואז הוחלט לחקור גם אותה באזהרה.

 

לאחר החקירה הקודמת בתיק פרסם נתניהו סרטון בעמוד הפייסבוק שלו וחזר על דבריו הקודמים: "אני מרגיש בטוח שלא יהיה כלום. אני רוצה לומר לכם דבר נוסף, למיליוני ישראלים שמביעים תמיכה כל כך חזקה בי, ברעייתי ובמשפחתי - אתם מחממים לנו את הלב".

 

בתום חקירת בני הזוג נתניהו הראשונה נמסר מהמשטרה ומרשות ניירות ערך כי "ראש הממשלה ורעייתו נחקרו במשך כמה שעות, במסגרת חקירה המתנהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

 

ביום חמישי האחרון נאם נתניהו בפני אלפי פעילי ליכוד בגני התערוכה וציין בדבריו כי יש בציבור תחושה של "אי-צדק, משחק מכור, ממש ציד מכשפות". באירוע הרמת כוסית של המפלגה לכבוד חג הפסח הוא האשים את מתנגדיו, שאינם יכולים להפילו בקלפי באופן דמוקרטי, בכך שהם "מפעילים לחץ בלתי פוסק, לחץ בריוני, על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו בדרכים אחרות". לדבריו, "יש כלל פשוט - לא ביבי, לא נוגעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה ורעייתו
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים