שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המאבק על מיסוי קניות באינטרנט יגיע מחר לביהמ"ש העליון בארה"ב
  בית המשפט ידון בשאלה האם יש לגבות מסים מכלל הקמעונאים המוכרים ברשת במטרה לאזן את התחרות מול חנויות שאינן מפעילות אתרי מסחר מקוון, וזאת במסגרת תיק נגד חברת הענק Wayfair

  אמנם וול מארט ואמזון, שתי ענקיות הקמעונאות, כבר גובות מס על כל מכירותיהן ב-45 מדינות, אך קמעונאים קטנים רבים עדיין לא גובים מס מכירה אלא אם יש להם נוכחות פיזית במדינה בו הקונה גר, ומסתמכים על קביעה בת 26 שנה של בית המשפט העליון בארה"ב שקשורה למכירות קטלוגיות.

   

  טראמפ פותח באש על אמזון: "כמעט שאינה משלמת מסים"

  מנכ"ל אלקטרה: "אמזון ממש לא עומדת בשערי מדינת ישראל"

  הקניות בחו"ל זינקו ב-450% - צוות ממשלתי יבחן את מצב ענף הטקסטיל והאופנה

   

  רבות מהמכירות באתרי וול מארט ואמזון מתבצעות למעשה על ידי קמעונאים קטנים שמשתמשים באתרים הללו כפלטפורמה בלבד. למשל, אמזון אומרת שמחצית המכירות שנעשות באתר שלה הן כאלה.

    

  מחר ישמע בית המשפט העליון טיעונים לגבי הפיכת החלטתו מ-1992, שיתמקדו סביב תיק משפטי חדש שעוסק ברכישות מקוונות – דרום דקוטה נגד וויפייר (Wayfair).

   

  הפיכת ההחלטה משמעותה תהיה שעל כל המוכרים המקוונים לגבות מיסים בכל מקום. זה נושא שבעלי חנויות (שאינם פועלים בזירה האינטרנטית) מתעקשים עליו כיוון שהמהלך אמור לאזן את התחרות שלהם עם חנויות מקוונות, ויעזור לשלם לרשויות את ההכנסות ממיסים שהן אמורות לקבל. 

    (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  (צילום: Gettyimages)

  "מערכת המיסוי הנוכחית מתעדפת מוכרים מקוונים על פני חנויות ופוגעת בתחרות הפתוחה", כך טוענת פדרציית הקמעונאים הלאומית במסמך שהגישה לבית המשפט.

   

  הנשיא טראמפ טוען שאמזון לא גובה מיסי מכירות, אפילו שהיא כן עושה זאת. ממשל טראמפ ייקח חלק בטיעונים בעל פה לטובת חיוב קמעונאים מקוונים לגבות מיסים בכל מקום.

   

  אלה שנלחמים נגד השינוי טוענים לעומת זאת שהוא יטיל נטל לא הוגן על קמעונאים קטנים שיצטרכו לשלם לא רק מיסים מדינתיים אלא גם מקומיים. וויפייר טוענת שיותר מ-16 אלף גופי מיסוי יוכלו לדרוש תשלום מיסים אם ההחלטה אכן תתהפך.

   

  דרום דקוטה טוענת לעומתה שהיא רוצה להתחיל גביית מיסים רק על מכירות מקוונות עתידיות, אך עורכי הדין של ווייפייר טוענים שמדינות ורשויות מקומיות רבות עשויות לדרוש תשלום מיסים גם בדיעבד שנים אחורה, מה שיחייב קמעונאים להיכנס לתהליך מייגע של הערכות ודיווח, וכן לשלם סכומים שיביאו אותם לכדי פשיטת רגל.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים