שתף קטע נבחר

תנו לנו יותר מרים פרץ, כדי שלא נמות במגיפה

"יש עכירות באוויר. תחושה קשה של שנאת חינם וחוסר קבלת האחר שלא הייתה כאן בעבר. דווקא בל"ג בעומר כדאי להראות שהבנו את המסר. שלמרות המחלוקות והשבטיוּת כמעט בכל נושא בישראל, ניתן להתגבר מתוך כבוד הדדי". דעה בדקה

 

אם יש דבר אחד שהישראלים תמימי דעים לגביו, זה "תנו לנו יותר ממרים פרץ ופחות ממריבות על קרדיטים". יותר מהאחדות וההכלה - והרבה פחות משנאת החינם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

תעצרו לרגע ותנשמו את האוויר שסביבנו. מרגישים? לא, לא את האגזוז של האוטובוס שלפניכם, אלא את העכירות שבאוויר, את המחלוקת. יש תחושה קשה של שנאת חינם וחוסר קבלת האחר שלא הייתה כאן בעבר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

האמת, שהיא דווקא כן הייתה. ואפילו עלתה לנו בלא מעט חללים. הגמרא מספרת כי בתקופה של 33 ימים בעומר נפטרו במגיפה קשה 24 אלף מתלמידי רבי עקיבא, בגלל סיבה אחת ויחידה – הם לא נהגו כבוד זה בזה. פשוט רבו. והתוצאה - ממוצע מזעזע של 750 הלוויות ליום.

 

 

חוגגים עם ספר התורה כבר 185 שנה בצפת (צילום: איתן אלחדז)
לאהוב את הזולת(צילום: איתן אלחדז)

 

ל"ג בעומר הוא היום שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא מלמות. המגיפה פסקה. הרבי מלובביץ' מזכיר כי מכולם, דווקא רבי עקיבא הוא זה שטבע את המשפט הידוע "ואהבת לרעך כמוך". לאהוב את האחר כמו ששאתה אוהב את עצמך.

 

ולכן דווקא בל"ג בעומר אנחנו רוצים להראות שהבנו את המסר. הפקנו לקחים. שלמרות המחלוקות והשבטיוּת שקיימות כמעט בכל נושא בישראל, ניתן להתגבר מתוך כבוד הדדי ולהבליט את המאחד על פני המפריד. יחד, כל ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים