שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הורשע בעבירות מין - וידליק מדורה רשמית מרכזית
  הרב ברלנד יזכה לכבוד מלכים כשידליק את מדורת החצר החסידית שבראשה הוא עומד, "שובו בנים", בהילולת ליל ל"ג בעומר המרכזית במירון. רק 19 רבנים ואדמו"רים זוכים השנה לכבוד זה, ונשים שהוטרדו זועמות על ההחלטה. במשרד לשירותי דת האחראי על האירוע, מתנערים מאחריות

  אליעזר ברלנד (צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך)
  הרב אליעזר ברלנד. כבוד מלכים(צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך)

   

  אחרי שזכה לכבוד מלכים באירועים נקודתיים ברחבי הארץ , עבריין המין, הרב אליעזר ברלנד, מקבל במה מרכזית באירוע הדתי הגדול בישראל: ראש קהילת "שובו בנים", שהורשע במעשים מגונים ובתקיפה וריצה עונש מאסר, צפוי להדליק את אחת ממדורות ל"ג בעומר בהילולת רשב"י במירון המתוקצבת על ידי המשרד לשירותי דת בכ-15 מיליון ש"ח.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  מאות אלפי מאמינים צפויים להשתתף באירוע הענק שיחל ביום רביעי בערב ויימשך 24 שעות. רבנים חשובים יקבלו את הזכות להדליק מדורות בשעות ובמתחמים שונים, כשהם מוקפים בחסידיהם ובני הקהילות – חלקם בגלל מעמדם ומשקלם בציבור, ואחרים הודות למסורת רבת שנים שמעניקה להם את זכות ההדלקה.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  בשנים האחרונות היה גם ברלנד בין הרבנים והאדמו"רים הבודדים שמקיימים במקום אירוע משלהם, ולקראת ההילולה הקרובה שובץ להדלקה ב"מתחם גנדי" בליל ל"ג בעומר. מדובר בזכות-יתר ממנה נהנים השנה רק 19 מנהיגי קהילות חרדיות.

   

  כבוד מלכים (או אדמו
  כבוד מלכים (או אדמו"רים)

   

  דרישה: לשלול את זכות ההדלקה

  נשים שהוטרדו מינית על ידי ברלנד זעמו נגד ההחלטה לאפשר לו, עבריין מורשע, את הכבוד הזה, השמור רק ליחידי סגולה, וזאת באירוע בעל מספר המשתתפים הגדול ביותר בישראל מדי שנה. גם גולשים ברשתות החברתיות מחו, ודרשו לשלול מברלנד את זכות ההדלקה. 

   

  מירון התשע"ז - 2017. אוטוטו זה קורה מחר    (באדיבות אלי אביב - בימוי והפקה)

  מירון התשע"ז - 2017. אוטוטו זה קורה מחר    (באדיבות אלי אביב - בימוי והפקה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גורם במשרד לשרותי דת, האחראי על המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, שמארגן את ההילולה, אמר כי הוא מתנגדים להופעתו של הרב ברלנד באירוע, אך בדיקה משפטית העלתה כי אין למשרד סמכות למנוע ממנו את ההדלקה עם חסידיו במתחם קבר הרשב"י.

   

  מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "נושא הביטחון ואבטחת הציבור נמצא בידי המשטרה. המידע בנוגע לשאלתכם נמצא בידי המשטרה והיא מקיימת הערכת מצב. המשרד יפעל בהתאם להחלטת המשטרה".

   

  "סכנה שינצל את האירוע להפיץ את משנתו"

  ארגון רבני ורבניות "בית הלל" קרא "לרבנים הראשיים ולכלל רבני ישראל להתאחד בקריאה למנוע את חילול השם הגדול של הדלקה ציבורית, הנעשית בהילולא של רשב"י על ידי העבריין המורשע אליעזר ברלנד", לשון ההודעה. "ברלנד הורשע על פי הודאתו במסגרת עסקת טיעון בעבירות מעשים מגונים ותקיפה, ונידון ל-18 חודשי מאסר, מהן ריצה בפועל 10 חודשים בשל טענות על בריאותו. בעקבות כך התנערו ממנו רוב רבני ברסלב. אנו מוחים על כך בתוקף וקוראים לכל מי שיש בידו להתנגד לעניין לעשות זאת".

   

  בעמותת "כולן" לקידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל פנו לשר לשירותי דת, דוד אזולאי, בדרישה לבטל את השתתפות הרב המורשע בהילולה. "מאז הרשעתו מנסה ברלנד לחזור לעמדת הכוח בה היה בעבר, ולבנות מחדש תדמית של רב ומנהיג רוחני", כתבו, וקראו "לא לאפשר מצב שבו אדם אלים מינית אינו נדרש לשלם מחיר חברתי חמור על מעשיו". לטענתן, "בהתנהגותו האלימה הרס ברלנד במו ידיו את זכותו להוות מנהיג דתי לגיטימי".

   

  "על פי 'המרכז הישראלי לנפגעי כתות' יש סכנה ממשית שברלנד ינצל את האירוע כדי להפיץ את משנתו ולפתות אנשים נוספים אל הכת אותה הוא מנהיג", הוסיפו בעמותה במכתב לשר, "אנו מאמינות שמעשיו החמורים של ברלנד מחייבים את כל העומדים נגדו ונגד אלימות מינית לפעול להרחקתו מעמדת הכוח של מנהיג רוחני, וקוראות לך לעמוד לצד הנשים שבהן פגע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך
  הרב אליעזר ברלנד
  צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך
  מומלצים