שתף קטע נבחר

בין ניו-יורק לירושלים: "הנני כאן" בביצוע יפהפה

70 לישראל, יום ירושלים וטקס העברת השגרירות האמריקנית לבירה הצטרפו למחווה מרגשת: השיר "הנני כאן" בביצוע של החזן הצבאי הראשי (במיל') שי אברמסון, עם להקת הא-קפלה האמריקנית Y-Studs - בין מדרגות בית הכנסת בניו-יורק, למטוס העולים ועד לכותל. צפו בבכורה

 

51 שנים לשחרור ירושלים, 70 לישראל וטקס העברת השגרירות האמריקנית לבירה: בין ירושלים לניו-יורק הצטלמה מחווה מרגשת - השיר"הנני כאן", שנכתב על ירושלים - בביצוע מחודש של הזמר והחזן הצבאי הראשי (במיל') שי אברמסון, המלווה בקולות להקת הא-קפלה היהודית-אמריקנית Y-Studs, שהוקמה לפני כ-8 שנים על ידי תלמידי הישיבה יוניברסיטי בניו-יורק. צפו בבכורה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"החיבור עם להקת הא-קפלה נוצר עם שחרורי מצה"ל לפני כשנה", מספר אברמסון ל-ynet. "אבל הפעם הראשונה שהופענו יחד הייתה בשבוע שעבר, בבית כנסת פארק איסט בניו-יורק, שם ביצענו את השיר לראשונה, כחלק מחגיגות ה-70 לישראל".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

תזמון יציאת השיר - בין יום ירושלים החל היום (א') ליום העברת השגרירות האמריקנית לבירה מחר (ב') - היה מכוון ומדויק: "הכוונה הראשונית הייתה להוציא את הקליפ לחגיגת העצמאות", הוא אומר, "אבל כשראינו שהעברת השגרירות לירושלים תקרה בסמוך ליום ירושלים, אמרנו שיהיה הכי מתאים להקדיש שיר שכל כולו עוסק בירושלים עם חיבור ישראלי-אמריקני.

 

שי אברמסון Y - Studs קליפ הנני כאן ירושלים  (צילום: יוסי מארק)
(צילום: יוסי מארק)

 

"אנחנו מוציאים את הקליפ היום - יום ירושלים - כמחווה לעם האמריקני על העברת השגרירות, צעד שאני באופן אישי מברך עליו - וגם כמובן לכבוד יום שחרור ירושלים ה-51".

 

"זו אמירה ברורה לעולם"

אברמסון שנשוי ליעל, אזרחית אמריקנית, ואב לילדים המחזיקים באזרחות ארה"ב, מוסיף: "תמיד תהיתי מדוע אחותנו הגדולה, המעצמה האמריקנית, עדיין לא מקיימת את הבטחתה להעביר את השגרירות לירושלים. עכשיו סוף-סוף זה קורה, וזהו אירוע שבעיני עוד יירשם בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל".

 

שי אברמסון Y - Studs קליפ הנני כאן ירושלים  ()
מתוך הקליפ

 

"הנני כאן", נכתב בשנת 1971 על ידי חיים חפר והולחן בידי דובי זלצר עבור הזמר יהורם גאון, כשיר הפתיחה וכשיר הנושא לסרט "אני ירושלמי". השיר מבטא את הגעגועים לירושלים ואת נצחיות הקשר בין היהודים לירושלים. מילות השיר מדמות שיר אהבה, לכאורה לאישה אהובה, כשלמאזינים ברור שמושא השיר היא ירושלים. בקליפ נראה אברמסון צועד במערות הכותל, הכותל המערבי ורחובות ירושלים - ואת חברי המקהלה מצטלמים בכנס עלייה ועם עולים חדשים, רגע לפני שהם עולים על המטוס בדרך לישראל.

 

"עם כל האירועים שקורים לאחרונה באזור עם סוריה ואיראן, העברת השגרירות נראית בעיקר כמשהו סמלי, אבל זו אמירה מאוד ברורה לכל העולם: ירושלים היא בירתה הנצחית של ישראל". 

  

הנני כאן

מילים: חיים חפר

לחן: דובי זלצר

ביצוע: שי אברמסון ולהקת Y-Studs

 

אני הולך אלייך כל ימי

אני הולך אלייך מסונוור

האבנים פוצעות את כפותי

אבל אני איני מרגיש דבר.

 

אני חוזר מארץ ארץ רחוקה

מושיט ידי ללטוף את שיערך

הנני כאן, אך כמו יונה פצועה

אני נופל תמיד מול שערך.

 

הנני כאן, כמו ציפורים חגות

הנני כאן, מביט מן הגגות

הנני כאן, כמו אבן בגדר,

כמו סלע, כמו באר

אני האיש אשר תמיד חוזר, חוזר.

 

אני חוזר מאלף גילגולים

אני נזיר, בן מלך וקבצן

ובלילות בבכות השועלים

אני חולם וער בך בו בזמן.

 

אני רואה אותך הרחוקה

כמו נסיכה שבויה במגדלים

בין סורגים יושבת ומחכה

אלוהים, האלוהים גדולים.

 

הנני כאן...

 

ואת חיכית, כמו האבנים

וכמו הבור, להלך במדבר

זריחות רכות נשקו אותך פנים

שקיעות כבדות נשקו אותך צוואר.

 

כך ראיתיך יושבת ומצפה

ובעינייך אור ועצב רב

כך לקחתיך איתי אל החופה

את היחפה עם כתר של זהב.

 

הנני כאן...

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים