שתף קטע נבחר

התעלומה נפתרה: עבריין המין נכנס ברכבו באישור המשטרה

עבריין המין, הרב אליעזר ברלנד, נכנס ברכבו עד לרחבה העליונה של הכותל המערבי - ובמשטרה מיהרו לגלגל את האחריות על הקרן למורשת הכותל, שהכחישה. אלא שכעת מתברר כי לאנשי הכותל אכן לא היה קשר לכניסתו של הרב - והמשטרה היא שאישרה את הכניסה למתחם רכבי המשטרה

 

 

לאחר הסערה שחוללה כניסתו של הרב אליעזר ברלנד לרחבת הכותל ברכבו השבוע, בעקבות התיעוד הבלעדי ב-yne t, מתברר כי המשטרה נחפזה מדי לגלגל את האחריות לפתחה של הקרן למורשת הכותל המערבי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

 • שוב פריווילגיות לעבריין המין: עם הרכב - עד לכותל

   

  הרב ברלנד, מנהיג קהילת "שובו בנים" ועבריין מין מורשע, הצליח בערבו של יום ב' להיכנס ברכבו לרחבה העליונה של הכותל המערבי – כבוד השמור לאדמו"רים – לאחר שרק לפני כמה שבועות הביעו בקרן למורשת הכותל הסתייגות מוחלטת מהעניין, ואף הוגשה תלונה למשטרה נגד הנהג שלו.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  קדמה לפרשה סערה שהתחוללה בפסח האחרון, לאחר שרכבו של הרב ברלנד התפרץ לתוך רחבת התפילה עצמה בלא אישור. הקרן למורשת הכותל הגישה, כאמור, תלונה במשטרה נגד נהג הרכב.

   

  המשטרה דווקא אישרה

  השבוע, בעקבות ההצלחה הנוספת של ברלנד, מיהרו בקרן למורשת הכותל לגלגל את האחריות על המשטרה, והבהירו כי "הקרן למורשת הכותל לא עסקה בכניסתו של הרב ברלנד אל רחבת הכותל! האישור ניתן על ידי משטרת ישראל משיקוליה". אלא שבמשטרה טענו מנגד: "בכל הנוגע לכניסה לרחבת התפילה בכותל וההתנהלות במקום - יש לפנות לקרן למורשת הכותל, האמונה על ההסדרים במקום".

   

  הרב ברלנד שוב נכנס לרחבת הכותל ברכבו (צילום: יעל פרידסון)
  הרב ברלנד שוב נכנס לרחבת הכותל ברכבו(צילום: יעל פרידסון)

   

  אלא שכעת מתברר כי במשטרת ירושלים סגרו לאחרונה את התיק, ולא ננקטו צעדים נגד הנהג. לא זו בלבד, המשטרה היא זו שאישרה לרב ברלנד כניסה עם הרכב לרחבת הכותל, לאזור שבו חונים רכבי המשטרה ורכבים המקבלים אישור מיוחד להיכנס למתחם. בנוסף, נכנסו עוד רכבים מפמלייתו של הרב ברלנד, ובמקום נוצרה מהומה בשל הצפיפות של החסידים שהתקהלו סביב הרכב.

   

  עדי ראייה במקום סיפרו ל-ynet כי חסידיו של הרב ברלנד הזיזו את העמודים של החניה ואיפשרו לרכבו להיכנס לרחבת הכותל, מול עיניהם של שוטרי מג"ב ומאבטחי היחידה לאבטחת הכותל המערבי שלא עשו דבר כדי למנוע זאת. גם כאשר חסידיו של הרב ברלנד דחפו באלימות את הנשים ברחבת הכותל, השוטרים או סדרני הכותל לא פעלו כדי לשמור על הסדר במקום.

   

  בשיחה אמש (יום ג') עם מפקד משטרת העיר העתיקה הוא אישר כי "הקרן למורשת הכותל לא עסקה בכניסתו של הרב לרחבת הכותל".

   

  "רב הכותל אחראי למקום"

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה, משטרת ישראל פתחה בחקירה, לאחר שמוצו כל פעולות החקירה התיק נסגר. כפי שנמסר בעבר, בכל הנוגע לכניסה לרחבת התפילה בכותל וההתנהלות במקום - יש לפנות לקרן למורשת הכותל, האמונה על ההסדרים במקום. משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירה על הסדר הציבורי ולחקור כל תלונה שתתקבל בהקשר זה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת".

   

  ד"ר יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית בישראל, רואה ברב הכותל אחראי למתרחש במקום: "כשרוצה הרב רבינוביץ' לקבוע כללים ותקנות הוא יודע בדיוק איך לעשות זאת, ואף שולח את המשטרה לאוכפם. פתאום זה לא באחריותו. כך או כך, הרב ברלנד הוא אסיר לשעבר. את נשות הכותל לוקחים למעצר, ולרב ברלנד נותנים כבוד. הגיע הזמן להפקיע את הכותל מהקרן למורשת הכותל, ולהחזיר אותו לעם ישראל".

   

  עורכת הדין של אחת הנפגעות פנתה במכתב לרב הכותל בבקשה להבין את הקריטריונים להכנסת אח"מים לשטח הכותל ברכביהם. ח"כ איילת נחמיאס ורבין ("המחנה הציוני") פנתה לשר הדתות על מנת שיפעל למנוע זכות זו מהרב ברלנד. במכתבה ציינה: "מדובר בלא פחות מתקיעת אצבע בעינם של נפגעי העבירות של ברלנד, והעניין חייב להיפסק".

   

  מטעמו של הרב נמסר כי הוא "אחד מגדולי הדור, המייצג במשך שנים רבות קהילה הולכת וגדלה. את הרב לא מעניין כבוד או עניינים גשמיים אחרים, אלא ישועות לכלל עם ישראל. זו הסיבה בגללה הרב מגיע לכותל וזוכה לכבוד. אנו, הציבור של הרב, מבקשים שלא תאפשרו לבעלי אינטרס למנוע מעם ישראל את הניסים והנפלאות אותם מכיר כל מי שנמצא בקרבת הרב".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך
  הרב ברלנד. אישור מפוקפק
  צילום: נינה פוקס ואריאלה שטרנבך
  מומלצים