שתף קטע נבחר

אחרי הדף היומי: הרב קוק בפוש

הוא בכלל איש נדל"ן, אבל האהבה האמיתית של אלדד פרי היא לכתביו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק. הוא מלמד בהתנדבות במכינה קדם-צבאית, לא מוכן שיקראו לו רב - ועכשיו מוציא את האפליקציה היומית שתביא לכם את "הרב קוק היומי". התעניינות בו, הוא טוען, חוצת מגזרים - מ"העדה החרדית" ועד לקיבוצים חילוניים

אחרי הדף היומי , הרמב"ם היומי והתנ"ך היומי – עכשיו תורו של הרב קוק: אפליקציה חדשה בשם "הראי"ה קוק היומי" שהושקה השבוע, מנסה להנגיש לציבור הרחב את כתבי הרב אברהם יצחק הכהן קוק – רבה הראשי האשכנזי הראשון של ארץ ישראל ואביה הרוחני של הציונות הדתית.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

מי שעומד מאחורי היוזמה הוא אלדד פרי, איש נדל"ן והייטק מרחובות, נשוי ואב לשבעה. הוא רחוק מרבנות, אף שהוא בוגר ישיבת בני עקיבא "אוהל שלמה" – אבל הוא פועל יומם ולילה להפצת תורת הראי"ה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"ממש השנה ראה אור ספר הביכורים של הרב קוק", הוא מסביר את ההתעניינות הגוברת בציבור. חלק מכתביו של הרב יצאו בפירוש של הרב חגי לונדין (בהוצאת "ידיעות ספרים"), והם מהווים את הבסיס לאפליקציה.

 

הרב אברהם יצחק הכהן קוק באפליקציה חדשה (צילום: אחיקם בן יוסף)
הרב אברהם יצחק הכהן קוק באפליקציה חדשה(צילום: אחיקם בן יוסף)

 

"אני אחראי לעלון 'לאורו', שבו מאמרים והסברים על תורתו של הרב", הוא מוסיף. "העלון מופץ ב-60 אלף עותקים, מידי שבת, בבתי כנסת בכל הארץ. קיבלנו תגובות מדהימות מ'העדה החרדית' בירושלים ועד לקיבוצים חילוניים שבהם עשו שיעורי לימוד עם העלון.

 

"כעת רצינו לאפשר לציבור לקבל התראה יומית בעזרת האפליקציה, הכוללת קטעים מהספרים של הרב לונדין, מעין לימוד קצר מתורתו של הרב. משהו שלוקח לא יותר משתיים-שלוש דקות ביום. יש באפליקציה גם סרטונים קלילים בווידיאו בהשתתפות הרבנים לונדין, אורי שרקי, שלמה אבינר ועוד".

 

אלדד פרי (צילום: אחיקם בן יוסף)
משלב עיסוק בנדל"ן ובהיי-טק, וגם מעביר שיעורי תורה בהתנדבות. אלדד פרי(צילום: אחיקם בן יוסף)

 

אם אתה כל כך קשור לנושא, למה אתה לא עוסק רק בזה?

"ממש לאחרונה התפרסם שכדי לא להתפרנס מהתורה, הרב קוק תכנן לקנות מבנה ולעסוק במסחר ובנדל"ן. החפץ חיים שיכנע אותו לקבל על עצמו את עול הרבנות וטוב שכך. אבל אני משלב גם עיסוק בנדל"ן ובהיי-טק, גם מעביר שיעורי תורה בהתנדבות, מלמד במכינה הקדם-צבאית 'שובו אחים' ברחובות וגם כותב פירוש ל'אורות הקודש', הספר הכי קשה של הרב שלא פורש עד היום, ויש בו המון קטעים שמקבילים לאר"י ז"ל. בחוצפתי, אני רוצה לעשות את זה בצורה הכי קלילה".

 

בוא נודה, הרב באמת כתב בשפה קשה.

"חוקרים באקדמיה יגידו שהוא כתב בשפה גבוהה ובצורה שירית. אני אומר שהוא כתב בשפה נבואית וציורית. באמת קשה לגשת לטקסטים האלה, ובעבר אכן נעשו ניסיונות, לא תמיד בהצלחה. אני בטח לא טוב מאחרים, ולכן אני מגייס את טובי הכותבים ומיטב הרבנים לעריכת העלון שלי". 

 

 

הפצת כתבי הראי"ה היא שליחות טהורה מבחינתו של פרי. "תורתו של הראי"ה היא התורה שרלוונטית לעת הגאולה. הוא עצמו כתב באגרת לרב יעקב משה חרל"פ: 'כל זמן מאיר בתכונתו'. כידוע, כתוב במדרש שבתקופת הגלות אין לקב"ה אלא ד' אמות של הלכה, אבל בתקופה שלנו כבר דורשים בסתרי התורה. החסידות התחילה עם זה לפני כ-300 שנה, ואנשים מבקשים כיום תורה שיש בה עומק. שיאה של התורה נמצאת בכתבי הרב קוק".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיקם בן יוסף
הרב אברהם יצחק הכהן קוק
צילום: אחיקם בן יוסף
מומלצים