שתף קטע נבחר

ממחזור למתחילים ועד מגן-לולב למתקדמים

מי אמר חג שמח ולא קיבל? אפילו את יום כיפור הצלחנו לשדרג עם מחזור שיסביר לכם מתי עומדים ומתי יושבים, מתי לוחשים ומתי משתחווים. ועוד לא הזכרנו את המתקן המוזר לארבעה מינים ואת האפליקציה ששום סוכה לא שלמה בלעדיה. צפו ותתברכו

 

בלי פטיש, בלי מסמר, אבל עם אפליקציה שסורקת את הדפנות ומכניסה אתכם לבית המקדש: החגים בעיצומם. רגע לפני יום כיפור ושני רגעים לפני סוכות – יצאנו לחיפוש אחר הגאדג'טים היהודיים שיעשו לכם חג שמח.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בעידן שבו העולם הוא כפר גלובאלי וחיבורים זה חלק מהחיים, אין פלא שהיה מי שחשב על היהודי שלא ידע את בית הכנסת. רשת מיתרים, ארגון רבני צהר ו"אורה תורה סטון" חברו יחדיו להנגיש את מחזור התפילה לכל אחד ואחת. המחזור מגיע עם הוראות בסיסיות לכל מתפלל: מתי עומדים ומתי יושבים, כיצד מתפללים נכון את תפילת הלחש ומתי צועקים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

עם צאת יום הכיפורים יוצאים ממצווה למצוות, ונוהגים להתחיל בבניית הסוכה שתי דקות אחרי הקפה הראשון של אחרי הצום. מי שעוד מאפסן קרשים, פטיש ומסמרים לבניית סוכה, יכול להתחיל לבטח את הציוד כי בקרוב יעלה ערכו בשוק הענתיקות.

 

גאדג'טים לחגים ()
לא, זאת לא חרב

 

אחרי ז'אנר ה"סוכות לנצח" מגיעה הסוכה המתקפלת של סוכת נחלים, שאפשר לקחת על גג הרכב לכל אתר במהלך החג, ואם מתחשק לכם לטייל בלי לזוז מהבית, קבו סיור בבית המקדש באמצעות "בד כותנה אינטראקטיבי": אפליקציה הסורקת את דופן הסוכה המאוייר, ומאפשרת תזוזה בתוכו.

 

רמז: זו לא חרב ג'דיי

בחג עצמו, יודע כל מי שנוטל ארבעה מינים, לא פשוט לשמור על הציוד יקר הערך הזה (וכל המהדר – הרי זה משובח). מוהל בשל אברהם סילם ייצר את "הדר מינים", פטנט בדמות חרב ג'דיי ששומרת על האתרוג והלולב מכל משמר (ופציעה, חלילה). כדי שאפשר יהיה להגיד את ה"הושענות" ולהחזיר בשתי ידיים: אתרוג, לולב, הדס, ערב ומחזור – הוא ייצר את הפומפייה שמחזיקה את הברכות.

 

ומאחר והסוכה היא ביתו של היהודי המאמין במהלך החג (יש הישנים בה בכל ימי החג – ויש מי שמקפידים שלא לעזוב אותה), הראש החרדי, נטול הסמרטפונים והאינטרנט, ממציא לכם פטנטים: "מתעמלים עם קופל'ה" – התרגילים המוקרנים על דופן הסוכה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא, זאת לא תעודת זהות של לולב
מומלצים