שתף קטע נבחר

הרב הראשי: יש עתיד המקומית מסיתה נגד חרדים; לפיד: באשדוד זה לא אנחנו. תתנצל!

הרב דוד לאו קרא ללפיד לגנות "ביטויי שנאה וסרטוני איבה" שמועמדי מפלגתו מפיצים ברחבי הארץ: "זה העתיד שהוא רואה לעם ישראל?" לפיד לא נשאר חייב: "הסרטון המכוער מאשדוד לא קשור אלינו. הוכחת שהרבנות לא צריכה להתערב בפוליטיקה"

הרב דוד לאו ויאיר לפיד (צילום: אוהד צוויגנברג)
ראש בראש: הרב דוד לאו ויאיר לפיד(צילום: אוהד צוויגנברג)

 

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, קורא ליו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, לגנות את הסרטונים שהפיצו מועמדי המפלגה ברשויות המקומיות במסגרת קמפיין הבחירות, ובהם "ביטויי הסתה חמורים" נגד הציבור החרדי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בטקס השבעת חברי מועצת הרבנות הראשית שהתקיים הבוקר (ד') בבית הנשיא, אמר הרב לאו: "בשבועות האחרונים אנו רואים ביטויי שנאה וסרטוני איבה שמסתובבים ברחבי הארץ בתל אביב, בחולון, ברמת גן ובאשדוד. ואני שואל: האם בעיני ראש הסיעה זה העתיד שהוא רואה לעם ישראל?"

 

"לא שומעים התייחסות"

הרב הראשי מתח ביקורת על לפיד והעיר כי "כאשר אחד מראשי הערים בסיעתו רק נחשד במשהו - מיד הוא הורחק מהמפלגה, וכאן אנחנו לא שומעים כל התייחסות. אותם חברי כנסת, אשר פונים בכל עת לרבני ישראל ואומרים להם 'תהיו מקבלים, תהיו מכילים' - האם הם מוכנים להכיל את גילויי השנאה וההסתה הזו?"

 

בעקבות הדברים שיגר ח"כ לפיד מכתב מחאה לרב לאו. "הופתעתי לשמוע כי האשמת את מפלגתי בהפצת הסרטון המכוער באשדוד", כתב. "הסרטון המדובר הוא חלק מהקמפיין של סיעת 'עתיד לאשדוד' שאינה קשורה בשום אופן למפלגת 'יש עתיד' ואינה נתמכת על ידיה. ועל כך אני דורש ממך להתנצל". הוא הוסיף: "נדמה לי שהאירוע הזה מוכיח מדוע עדיף שהרבנות תרחיק ידיה מן הפוליטיקה".

 

עם זאת, לפיד לא התייחס במכתבו לסרטונים מטעם סיעתו שהוזכרו בהקשר לערים אחרות.

 

 

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות עולות טענות בערים רבות על קמפיין-שנאה שמתנהל נגד הציבור הדתי והחרדי. בעיר חולון (וגם מחוצה לה, וברשתות החברתיות) התחוללה סערה לאחר שמועמד "יש עתיד" בעיר העלה את סרטון "אנחנו והם" שלטענת רבים עשה דמוניזציה לציבור החרדי בעיר, וקרא לתושבי חולון החילונים לבוא להצביע. בתל אביב עלו טענות נגד קמפיין "תל אביב מתחרדת" של המפלגה.

 

ב"איחוד הלאומי" הגיבו כי "מעת לעת נשמעים קולות קיצוניים ולא מייצגים כלפי כל דבר שקשור לציבור הדתי והמסורתי. ח"כ יאיר לפיד מפיץ כבר זמן רב שנאה ופילוג לשם קישוש מנדטים. יעיד על כך, לדוגמה, הסרטון הבוטה והחמור של נציגיו בעיר חולון".

 

"אל תיתן מוסר ואל תחנך את הרב הראשי", פנו בסיעה ללפיד. "כדאי שתעשה חשבון נפש עמוק על קמפיין הניתוק מהמסורת ושנאת אחים שאתה ואנשיך מפיצים ברחבי הארץ. קצת ענווה וכבוד לרבנים לא יזיקו לך". 

 

לפני כשבועיים עלו טענות על סרטון הפחדה באשדוד, שהופץ מטעם סיעת "עתיד" בעיר והסעיר את הרשת, עם מציאות דמיונית שבה הציבור החרדי זוכה בבחירות ומשתלט על חיי התושבים החילונים, בין היתר על ידי ניתוק הטלפון בשבת, חיוב לנשק מזוזה - ומעקב אחר הרגלי האוננות של הנוער.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צוויגנברג
הרב דוד לאו ויאיר לפיד
צילום: אוהד צוויגנברג
מומלצים