שתף קטע נבחר

בעקבות חשיפת התלונות על עוקץ בערוץ הרוסי: הוט מתכוונת להסירו

סיפורה של קשישה שטענה לאחרונה באולפן ynet כי בתוכנית המשודרת בערוץ הרוסי בהוט סחטו ממנה כספים עבור אנרגיה חיובית, הציף את הנושא המטריד. במטה המאבק נגד עושק קשישים התבשרו השבוע כי בעקבות החשיפה מתכוונת הוט להוריד את הערוץ בקרוב. "הבינו שהם חושפים את הלקוחות שלהם לשרלטנות"

 

 

כחודש לאחר שאחת הצופות בערוץ טלוויזיה רוסי המשודר בישראל בחברת הוט סיפרה לאולפן ynet כיצד נפלה קורבן לעוקץ שבוצע במסגרת אחת התוכניות המשודרות בו, טוענת מירב כהן, מובילת מטה המאבק כנגד עושק הקשישים, כי הוט מתכוונת לפעול בעניין ולהפסיק לשדר את הערוץ.

 

תלונות על עוקץ קשישים: "מחייבים על ביטוח למוצרי חשמל - ונעלמים"

עוד הסדרים ב"עוקץ האינסטלטורים": "ניצלו קשישים בביתם"

 

"חברת הוט הודיעה לנו שהערוץ הולך לרדת החל מנובמבר הקרוב", אמרה כהן לאולפן ynet. "זה דבר מאוד משמח, אני מברכת את הוט שעשתה כאן איזשהו מהלך, היא שינתה את העמדה שלה, בהתחלה היא אמרה: זה לא באחריותנו, לא בשליטתנו, אבל הם הבינו שמדובר פה במשהו חריג ושהם חושפים את הלקוחות שלהם לתוכנית שהיא פשוט שרלטנות מוחלטת".

 

לדבריה, לאחר שנציגים חברת הוט ושל משרד התקשורת נחשפו לממצאים הם החליטו כי הערוץ יירד משידור. בהוט אישרו ל-ynet את הדברים ואמרו כי הערוץ יוסר בקרוב.

תלונה על עוקץ בתוכנית בערוץ רוסי (צילום מסך)
מתוך התוכנית "שיחה עוקבת"(צילום מסך)
 

 

מדובר באפיק 137 בו משודרת בין היתר התוכנית "שיחה עוקבת" המזמינה צופים לשלם עבור אנרגיה חיובית. "אתם הבאתם כאן במה לנושא מאוד חשוב וקשה, התחילו להגיע אלינו תלונות של אנשים על עוקץ רוסי. כשהתלונות הגיעו אליי הייתי המומה מרמת האכזריות, הם באופן שיטתי ומתוחכם מנצלים אנשים במצוקה", אומרת כהן. "פונים אליהם, בשלב הראשון יוצרים איתם קשר טלפוני, ממפים את כל החולשות והפחדים הכי גדולים שלהם, ואז בשלב השני לוחצים בשיא הכוח על הפחדים הגדולים של האנשים האלה כדי לחלוב מהם מזומנים".

 

כהן ציינה, כי לאחר הריאיון באולפן ynet בו סיפרה אחת הצופות כיצד נפלה קורבן לעוקץ הגיעו אליה תלונות על עוד מקרים, כולם בסכומים גדולים מאוד. "באחד מהמקרים אישה מבוגרת נאלצה לקבץ נדבות ברחוב, תבינו עד כמה זה חמור".

 

לדבריה, "אנחנו מאגדים את הנפגעים וייתכן וננקוט בהליכים משפטיים כדי להחזיר להם את הכסף".  

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום מסך
מתוך התוכנית "שיחה עוקבת"
צילום מסך
מומלצים