שתף קטע נבחר

"טיסת השבת": מנכ"ל אל על מקים ועדת בדיקה

גונן אוסישקין הודיע על הקמת ועדה שתבדוק את האירועים שהתרחשו בטיסה שיצאה מניו יורק ונחתה באתונה כדי לא לחלל שבת. "חלק מהעדויות הדגישו את המהומה בטיסה", כתב, "חלק אחר טען כי המידע שמסרו אנשי אל על לנוסעים היה שגוי. מעולם לא האשמנו מגזר זה או אחר באירועים שהתרחשו בטיסה"

 

 

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין הודיע הערב (יום ב') על הקמת ועדת בדיקה שתחקור את האירועים ב"טיסת השבת" שהמריאה מניו יורק באיחור ונאלצה לנחות באתונה כדי לא לחלל שבת. במהלך הטיסה התפרעו כמה מהנוסעים. "על מנת להפיק לקחים", כתב אוסישקין בהודעה שפרסם, "ובעיקר, להימנע מהישנות אירועים מסוג זה, החלטתי להקים ועדת בדיקה אשר תחקור את כלל האירועים שהתרחשו בטיסה 002 ואת כלל העדויות והטענות. הוועדה תגיש מסקנותיה והמלצותיה בהקדם ולאחר מכן אקבל החלטות בנושא".

 

מהומה בשחקים

"טיסת השבת": האיחור, הבטחות קברניט אל על והאלימות

עדות הדיילות: "טיסת השוקולד? אצלנו הייתה קבינה אלימה"

 

עוד נכתב בהודעת המנכ"ל כי "סערה הציבורית וסערת הרגשות שפרצו בעקבות האירועים שהתרחשו בטיסה 002 מניו יורק לישראל ביום שישי האחרון, הביאו אותי לכתוב הדברים הבאים. נקלענו שלא בטובתנו, לשיח מקטב ולחילופי ההאשמות בין איש לרעהו, בין ציבור לציבור. זהו דבר הנוגד את עקרונותינו וערכינו כאזרחי המדינה וכמוביל הלאומי הנושא על זנב מטוסיו את דגל ישראל.

אלימות בטיסת אל על ()
נוסע תוקף באגרוף
 

"אנו מצרים על כך. אנו מקבלים בהבנה כל ביקורת גם כשהיא לא נעימה לנו. אנו עושים הכל כדי ללמוד מהביקורת, להשתפר ולהיות ראויים לאמון לקוחותינו. אל על היא כור ההיתוך של החברה הישראלית. בטיסותיה לוקחים חלק יחדיו כל אזרחי ישראל, בעלי דעות שונות, השקפות עולם שונות ואורח חיים שונה.

 

"לאורך כל שלבי טיסה 002 מניו יורק עסקו בכירי החברה במאמץ משותף למצוא פתרון שישלב בין הצורך להביא את כלל נוסעי הטיסה בבטחה ובמהירות האפשרית ארצה, ומנגד להימנע מטיסה שתנחת בשבת. טיסות זרות אחרות שאמורות היו לטוס לישראל סמוך לטיסות אל על בוטלו עקב פגעי מזג האוויר. יכולנו לבטל את טיסות אל על, כפי שעשו חברות אחרות, אך בחרנו לעשות כל מאמץ כדי להוציא את טיסותינו לדרך, למען רווחתם וטובתם של נוסעינו וכדי להשיבם ארצה בהקדם האפשרי. שום שיקול אחר לא הנחה אותנו".

 

בהקשר זה יצוין כי חברת דלתא איירליינס לא ביטלה את טיסתה ויצאה מאותו שדה תעופה, קנדי, לקראת חצות שעון ניו יורק והגיעה לישראל. 

 

 

מטוס אל על (צילום: דני שדה)
מטוס אל על שבו אירע ההתפרעות, ארכיון(צילום: דני שדה)

 

עדותו של שמעון שבס מ"טיסת השבת" 

 

עוד כתב מנכ"ל אל על כי "הליך קבלת ההחלטות באירוע היה מורכב. האירוע התנהל במציאות מתפתחת ודינמית שלא כולה הייתה בשליטת החברה (למשל, לאחר המראתו, הופנה המטוס לנתיב מערבי במקום מזרחי וגרר עיכוב נוסף במשך הטיסה). מטרתנו, כל העת, הייתה אחת: למצוא את הפתרון המאזן בין רגשות שונים של קהלים שונים. אל על מחפשת את המאחד, את המחבר. כך נהגנו גם בקבלת ההחלטות בטיסה זו.

 

"מאז שבו נוסעי וצוות הטיסה לישראל נערמו על שולחני, כמנכ"ל החברה, עשרות טענות ועדויות על שהתרחש בטיסה. חלק מהעדויות הדגישו את המהומה בטיסה, חלק אחר טען כי המידע שמסרו אנשי אל על לנוסעים היה שגוי. אני מאמין באנשינו וביכולותיהם המקצועיות. יש לציין כי מעולם לא האשמנו מגזר זה או אחר באירועים שהתרחשו בטיסה. אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר, או לאום כלשהו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסע מניף אגרוף בטיסת השבת
מומלצים