שתף קטע נבחר

ועדת רבני השבת: "חוזרים מניו-יורק? טוסו ברביעי"

"ועדת הרבנים למען קדושת השבת", הפועלת בשליחות מנהיגי הציבור החרדי, קוראת לנוסעים "להימנע בכל דרך" מטיסות מניו-יורק לישראל בימי חמישי, וממליצה להקדים את היציאה לארץ לרביעי. מ"אל על" דורשים רבני הוועדה לבטל לחלוטין כל טיסה שמתעכבת ומסכנת את החברה בחילול שבת

מטוס אל על (צילום: דני שדה)
הרבנים, לאל על: מאחרים? אל תמריאו(צילום: דני שדה)

 

תחקיר האירועים שקדמו ל"טיסת השבת" עדיין לא הסתיים, אבל בציבור החרדי כבר מפיקים לקחים: "ועדת הרבנים למען קדושת השבת" קוראת לנוסעים "להימנע בכל דרך" מטיסות מניו-יורק לישראל בימי חמישי, וממליצה להקדים את יציאתם לארץ ליום רביעי. מ"אל על" דורשים רבני הוועדה לבטל לחלוטין כל טיסה שמתאחרת ומסכנת את החברה עצמה בחילול שבת.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בקריאה שפורסמה הבוקר (ג') בעיתונות החרדית, נכתב: "בנסיעה במטוס מצוי מאוד שהטיסה מתעכבת בכמה שעות, ועל כן חיוב השמירה בזה הוא לשמור מרחק זמן גדול ולהתרחק ככל האפשר מכל חשש של נסיעה בסמוך לשבת". הוועדה, הפועלת בנשיאות מנהיגי הציבור החרדי, ציינה כי הדברים נאמרים "בעקבות התקלה החמורה שאירעה בשבוע שעבר על ידי חברת אל על".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

חבר ועדת השבת, הרב צבי אודסר, הוסיף: "התרענו מספר פעמים כי הטיסות היוצאות מניו-יורק ביום חמישי בצהריים הן מאוד מסוכנות. עיכוב בטיסה, כפי שאירע בשבוע שעבר, עלול להכניס את הנוסעים לחילול שבת רחמנא ליצלן. יש לקבוע את הטיסות החוזרות מניו-יורק ליום רביעי, ולכל המאוחר ביום חמישי בשעות הבוקר, ובפרט בימי החורף".

 

מתעכבים? "שהמטוס לא יצא לדרך"

למרות הקריאה לציבור החרדי לגלות אחריות, הדגיש מזכיר הוועדה, הרב יהודה יברוב, כי האצבע המאשימה צריכה להיות מופנית כלפי חברת התעופה, והודיע כי בימים הקרובים תיערך פגישה של רבנים עם מנכ"ל אל על, במטרה לרענן את "הנהלים הברורים שכבר סוכמו בעבר", על מנת ש"הדברים לא יישנו חלילה".

 

 

דרישת הוועדה, כאמור, היא לבטל טיסות הכרוכות בחילול שבת, ולא להסתפק רק בפיתרון לנוסעים הדתיים. לדברי המזכיר, יברוב, "אם יש טיסה מאוחרת, או חלים עיכובים בטיסה והמטוס אמור לנחות בארץ בסמוך לשבת - שהמטוס לא יצא לדרך, ובכך יימנע כל חשש לחילול שבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים