שתף קטע נבחר

לאן נעלמה כוס המדידה של ג'ל הכביסה אריאל?

כבר זמן מה שהכוס הירוקה, המזוהה עם המוצר ואף מיועדת לסיוע בהסרת כתמים, נעלמה מהמכלים שנותרו עם פקק - אשר אינו מאפשר מדידה. בחברה החליטו לחסוך על חשבון הצרכנים - מבלי להודיע להם על המהלך

קניתם ג'ל כביסה של אריאל - אבל אין לכם איך למדוד את הנוזל ואין לכם מושג לאן נעלמה כוס המדידה שצורפה באופן קבוע לבקבוקים? זו לא טעות - אלא החלטה של חברת פרוקטר אנד גמבל, יצרנית המותג.


כמה יעלה תיקון מייבש כביסה? בדקנו

חשש להטעיה בפרסום: כדוריות הבושם של לנור הן לא מרכך כביסה

כך אתם הורסים את מכונת הכביסה שלכם

 

בשנה האחרונה בקבוקי אריאל ליקוויד ג'ל נמכרים ללא כוס מדידה, לאחר שבמשך שנים היצרנית מכרה אותם כשאליהם צורפה הכוס, שנראתה כפקק גדול וירוק. היא הייתה מונחת מעל פקק "צדפה", שמחובר לבקבוק נוזל הכביסה. כעת נשאר רק הפקק המחובר לבקבוק, שאינו מאפשר את מדידת הנוזל.

אריאל ג'ל כביסה ()
ג'ל הכביסה של אריאל. כך הוא נמכר בצרפת וכך הוא נמכר פעם בארץ - אבל לאחרונה הכוס הירוקה כבר לא נמכרת על גבי המוצר

אריאל ג'ל כביסה (צילום: מירב קריסטל)
כך מוכרים את המוצר בארץ - ללא כוס המדידה(צילום: מירב קריסטל)

 

משום מה, החברה לא טרחה להודיע על כך לצרכנים - לא בהודעה על גבי המוצר ולא במהלך פרסומי. הכוס עדיין מופיעה בהוראות השימוש על גבי המוצר (היא שימשה גם להסרת כתמים וצריך היה להכניסה ממולאת בג'ל לתוך המכונה).

 

בפרסומים באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק של החברה רואים עדיין את הבקבוקים עם הכוס. כלומר, בעולם השיווקי של אריאל אין שום אינדיקציה לכך שהכוס נעלמה מהמוצר. הדבר עלול להטעות את הצרכנים, שמא יחשבו שהמוצר עדיין נמכר עם כוס המדידה. בגריעת הכוס מהמוצרים, החברה חסכה כסף רב, שכן היא מוכרת כיום את מוצרי אריאל (שחלקם גם התכווצו) בלי כוס ובאותו המחיר.

אריאל ג'ל כביסה (צילום מסך)
כך החברה מפרסמת את המוצרים בעמוד הפייסבוק שלה בישראל(צילום מסך)

אריאל ג'ל כביסה (צילום מסך)
ג'ל הכביסה של אריאל. למרות שהוא כבר לא נמכר עם כוס המדידה בישראל, החברה ממשיכה לפרסם את המוצר באתר האינטרנט שלה כאילו הוא עדיין נמכר עם הכוס(צילום מסך)

 

"נבחן אפשרות להדגיש את הנושא על גבי האריזה"

בפרוקטר אנד גמבל אמרו לנו שמעתה אפשר לקבל כוסות "במעטפה עד הבית". המשמעות שמסתתרת בדברי החברה היא: אם קודם קיבלתם כוס מדידה בחינם בכל קנייה, עכשיו התקשרו אלינו במיוחד, המתינו על הקו בשירות הלקוחות - ותנו לנו את הכתובת שלכם.

 

בדקנו אם המהלך הוא יוזמה ישראלית, או שמא נעשה גם במדינות אחרות. גילינו שבצרפת הבקבוקים שנמכרים על גבי מדפי הסופר עדיין כוללים את כוס המדידה, וכך גם בבריטניה.

 

באתר האינטרנט העולמי של היצרנית הכוס מופיעה כחלק מהמוצר בכל השפות; אבל יש הפנייה למשלוח חינם של הכוס למי שמעוניין בה. הדבר עשוי להצביע על כך שיש פה כוונה למהלך בינלאומי, שעדיין לא יושם בכל המדינות. 

אריאל ג'ל כביסה (צילום מסך)
הכוס הנעלמת - בבריטניה(צילום מסך)

 

מאריאל נמסר בתגובה: "כוסות מדידה של אריאל נמסרות במעטפה עד הבית לכל מי שמבקש משירות הלקוחות. מרבית משקי הבית עושים שימוש בכוסות חד פעמיות או פקקים הקיימים ברשותם. כך נעשה גם במדינות אחרות, דוגמת איטליה, שווייץ, רוסיה ועוד. עם זאת, אנו מתייחסים לפנייתך במלוא הרצינות ונבחן את האפשרות להדגיש את הנושא על גבי האריזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים