שתף קטע נבחר

ספורט במקום ריהוט: מתחם הום דיזיין פולג משנה קונספט

המשבר בענף הריהוט נותן אותותיו: מתחם העיצוב בנתניה שבבעלות אשטרום נכסים הודיע לכל חנויות עיצוב הבית שבקומת הכניסה כי עליהן להתפנות עד סוף פברואר לטובת סניף דקטלון

עיצוב הבית? עיצוב הגוף: הום דיזיין פולג בנתניה יעבור בקרוב מתיחת פנים, וכל קומת הכניסה – בשטח 4,000 מ"ר – תאוכלס בסניף השישי של רשת הספורט הצרפתית דקטלון. למערכת נודע כי כל העסקים בקומה קיבלו מכתבים מהנהלת המתחם, שבבעלות אשטרום נכסים, על הפסקת ההתקשרות – וכי עד סוף פברואר עליהם לפנות את שטחי המסחר.

 

סניפי רשת הארונות הרדור נסגרו במפתיע

שתי חברות רהיטים נסגרו בשבוע אחד: צרכנים שקנו בשתיהן איבדו עשרות אלפי ש'

איקאה תפתח חנות זמנית בנמל ת"א

 

המתחם שבאזור התעשייה נתניה נפתח לפני חמש שנים, ומאגד בשתי קומות ובשטח של 8,000 מ"ר שלל מותגי עיצוב וריהוט, בהם אורבן, IDdesign, כרמל, איטלסופה, נטוצי, רוזטו, ניקולטי, סימפלי ווד, אולטימה, קליל אלומיניום – ועד יום חמישי גם את הרדור דלתות הזזה, שנקלעה לקשיים וסגרה סניפים במפתיע.

אשטרום נכסים מתחם העיצוב עיצוב Home Design הום דיזיין (צילום: סיון פרג')
מתחם הום דיזיין(צילום: סיון פרג')

עדיין לא ברור אם המהלך הזה, של כניסת רשת ספורט במקום חנויות רהיטים, ישנה בהמשך את כל הקונספט של המתחם, שכן ענף הריהוט כולו סובל מקשיים כבר שנים. עם הרשתות שנסגרו לאחרונה ניתן למנות את קסטיאל, תת-הרשת לצעירים קסטיאל ‭,as is‬ וכן רהיטי שגם, מטבחי דו איט, חמישה נגרים, הרמוניה, פז מטבחים, מטבחי דקור, ועוד.

 

פגישה עם בעלי החנויות

ל"ממון" נודע כי ביום רביעי הבא ייפגשו נציגי אשטרום עם בעלי החנויות בקומת הכניסה וידונו אם אלה יתפנו לגמרי ויסיימו את התקשרותם עם הקבוצה, או שמא חלקם יעברו לשטחי המסחר הפנויים שנותרו בקומה השנייה שבמתחם.

 

עופר איתני, מנכ"ל קבוצת כרמל – הכוללת את שטיחי כרמל, כרמל ביזנס, IDdesign ואורבן, וחולשת על רוב הקומה התחתונה במתחם – לא נמצא בארץ בימים אלה. בהנהלת הקבוצה אמרו אתמול ל"ממון" כי הם עדיין מתחבטים בשאלה מה ניתן לעשות בקומה השנייה של המתחם מבחינת המותגים שלהם.

 

זו לא פעם ראשונה שהמתחם, שבו גם משרדי איביי בישראל, עובר שינוי מהותי משלא השיג את מטרותיו. בסתיו 2011 היה באזז גדול סביב פתיחת סניף של רשת הריהוט העולמית קיקה. הוא נקלע להפסדים, ונסגר אחרי פחות משנה.

 

בסיבוב שעשינו במתחם השומם מקהל בשישי האחרון, בעקבות סגירת הסניף של הרדור, שמענו מעובדי רשתות הריהוט במתחם שזו לא החנות היחידה שנסגרת, וכי בקרוב ייסגרו ודאי נוספות. "אנחנו הבאים בתור", נאמר לנו שוב ושוב בחנויות. מוכר בחנות IDdesign, שלה שטח מכובד בקומת הכניסה, אמר לנו: "כל העסקים חלשים לגמרי. זה מעיד אולי על מה שקורה בכל ענף הריהוט בארץ".

 

ולא רק הום דיזיין: במקביל ביקרנו ביום שישי במתחם סוהו הסמוך, מרכז עיצוב הבית הכולל גם בתי קפה ומסעדות, ליד סניף איקאה. כאן היו המסעדות הומות אדם, בעוד שבחנויות הריהוט עצמן ניתן היה לספור על כף יד אחת את מספר המבקרים.

 

מרשת דקטלון, שכבר חתמה בשבועות האחרונים על חוזה לשכירות בקומת הכניסה, לא התקבלה תגובה עד לסגירת הגיליון, וכך גם מאשטרום נכסים, בראשות המנכ"ל ירון רוקמן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סיון פרג'
מתחם הום דיזיין
צילום: סיון פרג'
מומלצים