שתף קטע נבחר

תיעוד: לוחמי מג"ב במסלול שעברה הנרצחת; הרוצח שחזר

החשוד ברצח אורי אנסבכר שחזר את המעשה בזירת האירוע ביער ליד עין יעל. מחר הוא צפוי להיות מובא להארכת מעצרו. לוחמי מג"ב צעדו במסלול שאורי ככל הנראה עברה לפני שנרצחה

  

 

החשוד ברצח הצעירה אורי אנסבכר, ערפאת ארפאעיה, שחזר הבוקר (ראשון) את המעשה בזירת האירוע ביער ליד עין יעל בירושלים. הוא צפוי להיות מובא לדיון בהארכת מעצרו מחר. לאחר השחזור, לוחמי מג"ב צעדו במסלול שאורי ככל הנראה עברה לפני שנרצחה.

 

לוחמי מג
לוחמי מג"ב בשחזור מסלול הרצח(צילום: משה מזרחי)

המיקום בו נרצחה אורי אסנבכר ז

לפי הודעת השב"כ, ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף ורצח אותה. יממה לאחר מכן נכנס כוח ימ"מ סמוך לשעה 20:30 למסגד בלב רמאללה בעקבות מידע מודיעיני של השב"כ על מיקום החשוד בתוכו.

 

בסריקה שעשו הלוחמים במסגד לא נמצא החשוד והכוח יצא מהעיר להתארגנות מחדש. חוקרי השב"כ בדקו את צילומי מצלמות האבטחה בשכונה בה היה המסגד ושלחו מחדש כעבור שעה וחצי את כוח הימ"מ למבנה הנטוש הסמוך, שם המחבל הסתתר. הלוחמים שלחו לעבר המחבל כלב שרץ לעבר המחבל והיה זה למעשה שלכד אותו, ללא התנגדות. החשוד נתפס ללא נשק וגם ללא הסכין עימה ביצע את הרצח. עדיין לא נמסר אם המניע לרצח הוא לאומני או פלילי.

 

ידיעות ()
אורי אנסבכר ז"ל

כמה שעות אחרי שכוחות צה"ל מיפו את ביתו של החשוד ברצח ערפאת ארפאעיה בחברון לקראת הריסה אפשרית של המבנה, בני משפחתה של אורי אנסבכר, מיאנו להשלים עם אובדן יקירתם. "אורי הייתה מאוד נוכחת בבית הכנסת, בתפילות בשבת זה היה חסר", סיפרה הבוקר לאולפן ynet נעמה כהן, דודתה של המנוחה. בועז בר-יודא, דודהּ של אורי, התרעם על כך שרשויות הביטחון עדיין לא קבעו כי מדובר ברצח על רקע לאומני.

  

 

צה
מיפוי בית החשוד ברצח אורי אנסבכר ז"ל לקראת הריסה(צילום: דובר צה"ל)

"היא אהבה כל כך את הטבע, רק לצאת, לראות את הפריחה, פשוט מטיילת, שמה מוזיקה, היא אהבה את האדמה". אמרה כהן והוסיפה: "היו לה חלומות, ללמוד, להתחתן, ילדים. אבל הפיגוע הזה קטע את הכל".

 

-את אומרת שהיא אהבה לצאת לטבע עם אזניות. מה עורר חשד אצלכם?

"היא לא חזרה. עבר זמן. בדרך כלל היא הייתה יוצאת לחצי שעה שעה, מסתובבת וחוזרת. היא לא חזרה ולא ענתה לטלפון. אורי אחראית, לא מישהי שתיעלם. ברגע שלא חזרה ולא ענתה, החשד התחיל. משהו קרה לאורי. מבחינתי זה פיגוע, אני לא יודעת איך להגדיר את זה אחרת".

 

 

 

 

 

דווקא כשאורי הלכה על האדמה בביטחון, באמון בעולם - בא רוע כזה ולקח אותה איתנו", אמרה אמש נעאה אנסבכר, אמה של אורי. בהצהרה שמסרה האם מול בית המשפחה ביישוב תקוע, היא סיפרה על "נשמה אצילה, יפהפייה מבפנים ומבחוץ". דבריה נאמרו לאחר שהותרה לפרסום זהותו של החשוד, שצעד עם סכין ורצח את הצעירה ליד מרכז יעלים, שם עשתה שירות לאומי.

 

"חשוב לנו שהעולם יידע מה הוא הרוויח", אמרה האם בתחילת דבריה. "מי זאת אורי שלנו. אורי הייתה ילדה של אור, הוסיפה המון אור בעולם. היא ריפאה לבבות שבורים בכל מקום שהיא הגיעה אליו - גם עם החברות שלה, גם עם הנערים והנערות שהיא עבדה איתם בשירות לאומי, אפילו עם אנשים שהיא לא הכירה. גם כאבים שלנו היא ריפאה. הייתה לה התבוננות עמוקה, מאוד ומדויקת ופנימית על העולם. לפעמים כשהייתי מדברת איתה הרגשתי שזה לא שיחה של אמא ובת, אלא שהיא מורה שלי" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
לוחמי מג"ב במסלול
צילום: משה מזרחי
מומלצים