שתף קטע נבחר

דרעי, תציל אותי: למי מצביע חצי-ספרדי?

"ספרדים - תצביעו ש"ס. אשכנזים - תצביעו יהדות התורה", שאג אריה דרעי בפתיחת מערכת הבחירות של ש"ס. סוף-סוף לא צריך להתבלבל עם שאלות קיומיות סביב ביטחון או כלכלה. 70 שנה אחרי הקמת המדינה, הדבר היחיד שחשוב בעיניי דרעי ואנשי ש"ס, הוא באיזו מדינה נולדו הוריך

 

 

בחירות 2019, למי כדאי להצביע? ללכת שוב עם נתניהו, להמר על גבאי או לתת את המושכות לשחקן החדש – בני גנץ? כמה דילמות, כמה ספינים וכמה פייק ניוז כל הדרך אל הקלפי. אבל הנה גלגל ההצלה שלי: מנהיג ש"ס, אריה דרעי, שאומר לי בדיוק מה לעשות.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

"ספרדים – תצביעו ש"ס. אשכנזים – תצביעו יהדות התורה", שאג אתמול (יום א') מעל הבמה האריה הגדול. הנה, סוף-סוף, אני לא צריך להטריד את מוחי בשאלת הפתרון הטוב ביותר לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני, לא צריך לקחת בחשבון את המדיניות הנכונה מול האיומים מצפון ומדרום - או להתייגע בשאלת הצעדים הכלכליים הנכונים לעזרה לשכבות החלשות ולמעמד הביניים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

כל העמדות, האידיאולוגיות ותפיסות העולם – אאוט, השיוך העדתי – אין. זה הדבר ואין בלתו, וכל השאר לא חשוב. הנה כי כן, כאילו לא חלפו פה שבעה עשורים ויותר מכך עליות. 70 שנה אחרי הקמת המדינה, הדבר היחיד שחשוב בעיני דרעי ואנשי מפלגת ש"ס, הוא באיזו מדינה נולדו הוריך.

 

אריה דרעי ישיבת ממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי)
ביקום שלו סלח שבתי חי ומבצע משה עוד לא קרה(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

היה לנו כבר רמטכ"ל ממוצא מרוקאי, המוזיקה המזרחית היא בלב המיינסטרים התרבותי, בכיכר בתל אביב זועקים עכשיו יוצאי אתיופיה נגד אפליה, אבל אם תשאלו את אריה דרעי - סלח שבתי חי ומבצע משה עוד לא קרה. נגיד את זה כך: אם זה נשמע עדתי, אם זה מריח מעדתיות ואם זה נראה כמו שד עדתי, זו כנראה גזענות.

 

מה אני, מי אני

למעשה, לפי דרעי, אפשר למחוק את כל ההיסטוריה; לדלג על תולדות העם היהודי מאז שהתפזר בתפוצות. לא משנה מי עשה מה למען העם הזה, מי בנה את המדינה, מי שירת בצה"ל, מי תרם, מי לקח החלטות לטובת האומה, מי נלחם, מי מת ולמי יש חזון – חשוב רק אם אתה ממרוקו או מפולין. על בסיס החלוקה הזו הוא מבקש שתצביעו בקלפי באפריל 2019, ובעצם בכל מערכת בחירות שהייתה ושתהיה.

 

 

אבל אבוי, אמא שלי ממרוקו ואבא שלי מהונגריה. מה אעשה עכשיו? איך אפתור את הדילמה? האם אני ספרדי או אשכנזי? האם אני יהודי מרוקאי, לפי האמא - או הונגרי לבית אבא? ומהם ילדיי? איזו מורשת אוריש להם? אם אבא שלהם, שנולד בישראל, מבולבל ולא יודע מה זהותו העדתית - מה יגידו הם? איך יגיעו לתשובה הנכונה כאשר הם מורכבים מרבע כזה, רבע אחר ואולי חצי משם?

 

אולי כדאי שאתייעץ עם אחד הרבנים. בטוח שאקבל את אותה תשובה מלומדת אם אשאל רב. אבל לאיזה רב אני אמור לפנות: ספרדי או אשכנזי? כנראה שבאמת לאלוהים הפתרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חברו הטוב של השד העדתי, אריה דרעי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים