שתף קטע נבחר

נתניהו הגיב: "מסע ציד חסר תקדים, עלילת דם"

ראש הממשלה התייצב מול המצלמות להצהרה בעקבות החלטת היועמ"ש להאשים אותו בכפוף לשימוע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ושוחד. "שופכים את דם רעייתי, רודפים את בני. הלחץ של השמאל הצליח". גורם משפטי בכיר בתגובה: "האשמת היועץ בכניעה לשמאל - מביכה"

 

 

שעתיים לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הערב (חמישי) את כתב החשדות המלא נגדו בחקירותיו, הוא נשא הצהרה כשלרגעים הוא חנוק בדמעות, והאשים את היועץ המשפטי הממשלה בהתקפלות מול מחנה השמאל ואת פרקליט המדינה שי ניצן בכך ש"דחף את הקו הקיצוני נגדו".

 

תיקי נתניהו - כל הכותרות:

45 עמודים: ההכרעה המלאה בתיקי נתניהו

פרקליט המדינה המליץ על שוחד בכל התיקים

גנץ: "בנסיבות שנוצרו, ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק"

גבאי: "שים סוף לבושה הלאומית ותתפטר"

"מבחן הממלכתיות של נתניהו"

בליכוד חיכו ליועמ"ש כדי לפתוח בקמפיין

קואליציית כתב האישום: מתיישרים לפי נתניהו / פרשנות

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לאחר פרסום החלטות היועמ
"הלחץ של השמאל הצליח". נתניהו(צילום: AFP)

עוד האשים את מחנה השמאל בניסיון להפיל את שלטון הליכוד שלא דרך הקלפי, וכינה את התיקים נגדו "פייק 1000, פייק 2000 ופייק 4000". גורם משפטי בכיר אמר בתגובה לדברי נתניהו כי "מדובר בהאשמות מופרכות ובתירוצים חסרי שחר. האשמת היועץ המשפטי לממשלה בכניעה לשמאל היא מביכה".

 

לקריאת תמצית החשדות בפרשות השונות - לחצו כאן

לקריאת המסמך המלא שהועבר לפרקליטי נתניהו - לחצו כאן

לקריאת ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה - לחצו כאן

 

דבריו המלאים של נתניהו

"אזרחי ישראל, אמש נפגשתי במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הבהרתי לו שנמשיך לפעול במלוא העוצמה נגד הניסיון של איראן להתבסס בסוריה. אני מודה לידידי הנשיא פוטין שקיבל את דבריי בברכה.

 

"כששבתי לישראל שמעתי הבוקר את דברי התמיכה בי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הוא שיבח, ואני מצטט, את ה'מנהיגות החזקה החכמה והנחושה שבה אני מוביל את מדינת ישראל'. אני מודה לידידי הנשיא טראמפ על דבריו. אני מודה לו על תמיכתו האיתנה הבלתי רגילה במדינת ישראל.

 

"הקשר הייחודי הזה עם מנהיגי מעצמות העולם איננו דבר של מה בכך, זה לא דבר מובן מאליו. אני בונה אותו במשך שנים ארוכות, והוא מסייע לי להבטיח את ביטחוננו ואת עתידנו. הוא מסייע לי לשמור על המדינה שלנו.

 

"המדיניות שאני מוביל יחד עם חברי המנוסים והמוכשרים בליכוד הביא את מדינת ישראל לעשור הטוב ביותר בתולדותיה. בביטחון, במדיניות החוץ, בכלכלה. בכל תחום. אנחנו הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה אבל עשינו זאת לא בוויתורים מסוכנים ובהרכנת ראש. עשינו את זה תוך טיפוח מתמיד של עוצמתנו, כולל הצבאית, שגם את זה ציין טראמפ.

 

הכרעות היועמ

"השמאל יודע שעם הישגים כאלה הם פשוט לא יכולים לנצח אותנו בקלפי, ולכן במשך שלוש שנים הם מבצעים נגדנו רדיפה פוליטית. מסע ציד חסר תקדים שמטרתו אחת: להפיל את ממשלת הימין בראשותי ולהעלות לשלטון את מפלגת השמאל של לפיד וגנץ. 

 

"הם הפעילו מכבש לחצים בריוני בלתי פוסק. הייתי אומר כמעט בלתי אנושי, על היועמ"ש, כדי שיגיד שהוא שוקל להגיש נגדי כתב אישום בכפוף לשימוע , גם כשברור שאין כלום. העיקר להשפיע על הבחירות. גם כשיודעים שמגדל הקלפים הזה יקרוס לגמרי אחרי הבחירות. כיוון שהיועמ"ש הוא בסך הכל בשר ודם, הלחץ של השמאל הצליח.

 

"אני רוצה להגיד לכם שקרה היום דבר חמור ביותר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית. בפעם הראשונה בתולדות המדינה, פותחים בשימוע כמה שבועות, כמה ימים לפני הבחירות. כל אזרח ואזרח מבין שהעיתוי הזה שערורייתי ונועד כדי להפיל את הימין מהשלטון ולהעלות את השמאל. אין הסבר אחר להתעקשות לזמן הזה עכשיו צמוד לבחירות. והרי זו המטרה שלהם.

 

הכרעות היועמ

"להציף את הציבור בעלילות מגוחכות ומרושעות כלפיי בלי שתהיה לי ההדמנות להפריך את הטענות האלה עכשיו, אלא רק אחרי הבחירות. אני רוצה להגיד שלא יהיה שום ספק, אפריך את כולן מהתחלה עד הסוף, אבל אסור שהלחץ יצליח בקלפי. אני גם יודע שרוב מוחלט של מצביעי הליכוד שהתקשורת מזלזלת בחוכמתם, על הרוב המוחלט זה לא ישפיע בכלל. אבל מספיק שהיא תשפע על מעטים כדי שהשמאל חלילה יעלה לשלטון.

 

"מה קורה בתקשורת עכשיו? שמעתם עכשיו ותשמעו בהמשך. שידורים מיוחדים, חגיגות באולפנים. אני חייב להגיד לכם שאני לא זוכר מתי השמאל היה כל כך מאושר. לא רק שתופרים תיקים, אני חושב שכבר תופרים חליפות. מה אתם חושבים? שלא יהיו אותן חגיגות כשתפרו תיק לשר המשפטים יעקב נאמן? כשתפרו תיק לגיבור ישראל, גיבור אמיתי של ישראל, רפאל איתן, רמטכ"ל לשעבר, כשתפרו תיק לקהלני, עוד גיבור ישראל. שחטו אותם בתקשורת. חגגו באולפנים.

 

"גם נגד נאמן קהלני ורפול היו כתבי אישום מפורטים. היו כביכול עדים, היו כביכול הוכחות, זה לא אומר שום דבר. כי אתם יודעים איך זה נגמר במקרה שלהם ובמקרים רבים אחרים? זה נגמר בכלום. ואתם יודעים למה זה נגמר בכלום? כי לא היה כלום. כפי שאצלי אין כלום.

 

"אבל יש דברים נוספים שאני חייב להגיד שלא אמרתי אותם. במסע הציד הזה נגדי לא בחלו בשום אמצעי. שפכו ועדיין שופכים את דמה של רעייתי. רודפים את בני. העבירו את המשפחה שלי שלוש שנים של שבעה מדורי גיהינום. מסע הציד הזה התחיל עם ניסיון להדביק לי ולרעייתי שישה תיקי שוחד, זה מגדל קלפים שקורס.

 

הכרעות היועמ
 

"כבר עכשיו, עוד לפני השימוע, עוד לפני שדיברתי, עוד לפני שהצגתי את כל המסמכים שמפריכים את זה כל זה, חמישה מתוך ששת התיקים הללו, כבר קרסו. ואני מבטיח לכם, גם שאר הטענות יקרסו, הן יתפוגגו כמו אבק, לא יישאר זכר. הן יקרסו כשאתעמת עם עדי המדינה, שהעידו עדות שקר נגדי כדי להציל את עורם.

 

"הם אגב נחשדים בדברים שלא קשורים בכלל בי, אבל אמרו להם או שתתנו משהו שקרי על נתניהו או שתיכנסו לכלא. הם יקרסו כשאביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו. הם יקרסו כשאציג את המסמכים והפרוטוקולים שמוכיחים שכל ההחלטות שלי וכל הפעולות שלי נעשו כדין ללא רבב. לא ישאר זכר לטענות נגדי. לא בתיקים התפורים, פייק 1000, פייק 2000, פייק 4000. פשוט עלילת דם אחת. הכל שם שקר".

 

"לוקחים את עבודת הדוברות של כל דובר, של כל פוליטיקאי ורק במקרה שלי הופכים את זה פלילי. דבר מדהים. לוקחים שיחה שלי להגן על הבן שלי מאיזו עלילת דם, והופכים לפלילי. איזה אבא לא יגן על הבן שלו? יש לי חדשות בשבילכם: דיברתי עם עוד מו"לים, והם הסכימו להוריד את הידיעה הזאת. יש כל כך הרבה דוגמאות, נעלה הכל בשימוע.

 

"פרופ' אלן דרשוביץ, מגדולי המשפטנים בעולם אומר שתיקי 2000 ו- 4000 הם סכנה לדמוקרטיה. סכנה גם לאיזון בין חופש העיתונות והמשטרה, ביחסים בין ממשלה לעיתונאים. הוא אומר שאין תקדים בהיסטוריה של המשפט הישראלי והעולמי שבו נקבע שסיקור חיובי הוא שוחד. 

 

"אני רוצה שתבינו על מה הם מדברים כשמדברים על שוחד. הם לא מדברים על כסף, לא על מעטפות, לא על מזומנים. הם מדברים על שתי כתבות וחצי באתר 'וואלה'. מתוך אוקיינוס, לא ים, אוקיינוס של כתבות עוינות נגדי.

 

"אבסורד לטעון ששלטתי ב'וואלה'. 'וואלה' היה ונשאר אתר שמאל קיצוני שעוין אותי מאוד. יש גוגל, מזמין אתכם לבדוק את זה. יש הרבה כתבות עוינות אבל תבדקו לבד. ומי האדם הראשון בהסטוריה שמאשימים אותו בשוחד על סיקור חיובי? אותי. בנימין נתניהו. האדם הכי מושמץ בתולדות התקשורת הישראלית.

 

התכתבות בין בעלי בזק-וואלה שאול אלוביץ' למנכ

"מעניין שלא בודקים את שאר הפוליטיקאים שקיבלו מנוני מוזס סיקור אוהד ומלטף תמורת קידום החוק לסגור את ישראל היום, מה שהיה מכניס מיליונים לידיעות אחרונות ולכיסו של מוזס. עכשיו, תרגיל מחשבתי, אתגר. כי זה דורש יכולות אינטלקטואליות שאין לי, בעוונותי. מישהו יכול להסביר לי אם סיקור אוהד זה שוחד? איך אפילו לא חקרו את לפיד שנפגש בחשאי עשרות פעמים עם מוזס, שסיעתו קידמה את החוק של נוני, ושבתמורה קיבל מבול של כתבות שער מלטפות בידיעות?

 

"אני רוצה שתבינו מה שאני שואל אתכם. איך יכול להיות שאני שבלמתי את החוק הזה, אותי שוקלים להעמיד לדין ואותם אפילו לא חוקרים? עולם הפוך. או שהמסקנה היא שסיקור חיובי זה שוחד רק אם קוראים לך נתניהו. 

 

"ומה עם פייק 1000? אותו אבסורד. הוציאו מאות מיליונים על חקירות מכספי משלם המיסים, ומה מצאו? סיגרים, חמגשיות. קשקוש. מנפחים פה את הסכומים זה פשוט לא יאומן. מנפחים במפוח אדיר, לוחקים את כל הסיגריות והשמפניות שמילצ'ן רכש עבורו ועבור חבריו ומעמיסים הכל עליי. מעניין שבמקרים אחרים של מתנות, לדוגמא רה"מ אולמרט שקיבל במתנה עטים יקרי ערך מקבלנים ואנשי עסקים בשווי למעלה ממיליון שקלים. היועמ"ש דאז קבע שאין טעם לחקור אפילו.

 

"אתם כבר מכירים את העיקרון, לא ביבי לא חוקרים. אבל פה כמובן יש לחץ אדיר גם של התקשורת, גם של השמאל, וגם של פקידים משפטיים להביא את האשמות השווא האלה נגדי דווקא לפני הבחירות. לפי התקשורת, אני ניזון מהדלפות כמוכם. שני הפרקליטים שדחפו לקו הקיצוני נגדי הם פרקליט המדינה שי ניצן והפרקליטה ליאת בן ארי.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לאחר פרסום החלטות היועמ
"דוחף לקו הקיצוני נגדי". פרקליט המדינה שי ניצן(צילום: יואב דודקביץ', אלכס קולומויסקי)

"אולי תסבירו לי איך אפשר להסביר שליאת בן ארי שדחפה לפרסם את החלטת היועץ דווקא עכשיו, עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני בטענה אז שזו התערבות בבחירות? האם זה רק מקרה שבית המשפט קבע שפרקליט המדינה ניצן הפלה לרעה אנשי ימין ובאופן שערורייתי עסק באכיפה בררנית נגדם? אני מקווה שזה לא המצב עכשיו

 

אבל דבר אחד ברור, יש חוק אחד לכולם וחוק אחר לנתניהו. יש כללי בחירות לכולם, ויש כללי בחירות מיוחדים לנתניהו והליכוד. אני אומר לכם אזרחי ישראל, כל מגדל הקלפים הזה יקרוס. אני בטוח בזה לחלוטין. אני בטוח בזה ב-4,000 אחוז. אני מתכוון להמשיך לשרת אתכם ואת המדינה כרה"מ עוד שנים רבות. אל תאמינו לכל הספינים, אני מתכוון לשרת כראש ממשלה עוד שנים רבות אבל זה תלוי בכם, זה לא תלוי בפקידים, לא באולפנים, לא בפרשנים ובכתבים, זה תלוי רק בכם.

 

"אזרחי ישראל, אל תתנו למסע הציד הזה לבלבל אתכם. הבחירה הייתה ונשארה פשוטה. חדה כתער. ממשלת שמאל חלשה של לפיד וגנץ בתמיכת גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין חזקה בראשותי ובהנהגת הליכוד. רבים מכם ביממה האחרונה ובכלל, שוב חוזרים ואומרים לי 'ביבי אנחנו איתך, איתך ועם שרה, אל תישברו, אל תישבר'.

 

"אני אומר להם אני לא נשבר, אני אמשיך. ואז אתם שואלים אותי מאיפה אני שואב את העוצמה לעמוד במסע הציד הזה? אז הנה התשובה שלי: אני שואב את הכוחות משלושה דברים: ראשית ממשפחתי האהובה, הנפלאה, שהיא עמוד התווך של חיי. שנית, מהידיעה שכל ההאשמות נגדי הן חסרות שחר, כלומר מן האמת. ושלישית, מכם אזרחי ישראל היקרים, שתומכים ומחזקים אותי כדי שאמשיך להנהיג את המדינה הזאת למען העתיד של כולנו. תודה רבה לכם".

 

משרד המשפטים: "צר לנו על המתקפות האישיות חסרות היסוד נגד עובדי ציבור"

במשרד המשפטים הגיבו לטענת נתניהו כי פרקליט המדינה שי ניצן נהג באכיפה בררנית כלפי אנשי ימין ואמרו כי "ראש הממשלה ציטט מפסק דין שנתנה השופטת נאוה בכור מבית משפט השלום בכפר סבא בשנת 2015. בתיק זה הועמד אדם לדין בגין איום ברצח על פרקליט המדינה. הנאשם הורשע ודינו נגזר. בפסק הדין נכללה אכן קביעה כאמור, אלא שהמדינה הגישה ערעור על קביעה זו ובית המשפט המחוזי מרכז קיבל את הערעור בעניין זה וביטל את הקביעה הזו. ראש הממשלה ציטט אפוא קביעה מפסק דין שגוי של בית משפט שלום שבוטלה במחוזי"

 

במשרד הגיבו גם על הטענה כי עורכת הדין ליאת בן ארי שוויקי, פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה, שהמליצה לשקול הגשת כתבי אישום נגד נתניהו בעבירות שוחד, החליטה בשנת 2012 להקפיא חקירה נגד חברת הכנסת ציפי לבני בגלל הקדמת הבחירות:

 

"חברת הכנסת ציפי לבני כלל לא הייתה חשודה בתיק שבו נחקרו החשדות בעניין מפלגת קדימה. החקירה בתיק זה הייתה בנוגע לגזבר המפלגה, רואה החשבון יצחק חדד, בכל הקשור לניהול ענייניה הכספיים של הסיעה. בהמשך אף הוגש נגדו כתב אישום והתיק מתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב בימים אלו. במהלך שנת 2011 החלה חקירה סמויה בתיק זה. במהלך חודש אוקטובר 2012, וכאשר החקירה עדיין הייתה סמויה, הוחלט על הקדמת הבחירות לכנסת.

 

"בסמוך למועד זה, ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל דאז קיבל החלטה לא לבצע פעולות חקירה בתיק עד לסיום הבחירות הכלליות לכנסת. עורכת הדין בן ארי שוויקי כלל לא הייתה מעורבת בקבלת החלטה זו. אין שום דמיון בין תיק זה לתיקים בעניינו של ראש הממשלה שבהם כל החקירות הסתיימו לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות. צר לנו על המתקפות האישיות חסרות היסוד שכוונו הערב נגד עובדי ציבור העושים מלאכתם נאמנה".

   

 

 

טובה צימוקי וגלעד מורג השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס גמבורג
בנימין נתניהו
צילום: אלכס גמבורג
מומלצים