שתף קטע נבחר

הח"כים שובצו באולפנים: בליכוד חיכו ליועמ"ש כדי לפתוח בקמפיין

לאחר הודעתו של אביחי מנדלבליט ובעיכוב ניכר, הליכוד ישיק את קמפיין הבחירות בתחילת השבוע הבא. בשונה ממערכות הבחירות הקודמות, נתניהו ינסה לערב גם את חברי הרשימה במהלכים, יקיים איתם פגישות ויתדרך אותם במסרים, במטרה ליצור בציבור בין היתר תחושה שהוא נרדף

בליכוד המתינו עד להודעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ומיד לאחריה הודיעו כי בתחילת השבוע הבא, ובעיכוב ניכר מאז הסתיימו הפריימריז במפלגה, ישיקו רשמית את קמפיין הבחירות באירוע שבו ישתתפו כל חברי הרשימה הנבחרת לכנסת ה-21.

 

תיקי נתניהו - כל הכותרות:

45 עמודים: ההכרעה המלאה בתיקי נתניהו

פרקליט המדינה המליץ על שוחד בכל התיקים

נתניהו מגיב: "מסע ציד חסר תקדים, עלילת דם"

גנץ: "בנסיבות שנוצרו, ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק"

גבאי: "שים סוף לבושה הלאומית ותתפטר"

"מבחן הממלכתיות של נתניהו"

קואליציית כתב האישום: מתיישרים לפי נתניהו / פרשנות

 

 

 

בנוסף, עדכנו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים בימים הקרובים פגישות עם חברי רשימת הליכוד בקבוצות קטנות וזאת על מנת לרתום אותם לקמפיין המפלגה, להתייעץ איתם ולתדרך בנושאים העומדים על הפרק. מדובר בשינוי מדיניות מבחינת נתניהו, שכן במערכות קודמות עלו טענות על כך שחברי הכנסת לא מעורבים, לא מכירים את הקו התקשורתי ולמעשה נתניהו מכוון את רוב המשקל של הקמפיין על המותג "נתניהו" ולא על חברי הנבחרת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לאחר פרסום החלטות היועמ
ינסה לגייס את הח"כים לקמפיין. נתניהו(צילום: AFP)

אינפו גרפיקה החלטות החלטה צפי תיק תיקי  בנימין נתניהו תיק 1000 2000 4000 שוחד מרמה שימוע מנלדבליט ()

אינפו הלו

בדומה לכרזה שנתלתה מאחוריו בזמן נאום התגובה לדברי מנדלבליט, בליכוד יחזרו על המסרים: "נתניהו - ימין חזק, גנץ - שמאל חלש" וינסו לרתום את המערכה המשפטית כדי לייצר תחושה של רדיפה ובכך לקבץ סביבו מצביעי ימין. גם חברי הכנסת והשרים כבר שובצו ברובם באולפנים וצוידו בדף מסרים. נתניהו גייס למערכה את כל צמרת הרשימה, מיושב ראש הכנסת ומטה לפי רמת העניין והחשיבות. שאלת השאלות שעולה מרצונו לשתף הפעם את כל חברי הכנסת והשרים היא כיצד ינהג עם השר לשעבר, גדעון סער, שנבחר גבוה ברשימה, למורת רוחו של נתניהו וכשברקע נתניהו מאשים אותו במזימה להדחתו.

 

 

שעתיים לאחר שקיבל את כתב החשדות המלא נגדו בחקירותיו, נתניהו נשא הצהרה כשהוא חנוק מדמעות, והאשים את היועץ המשפטי הממשלה בהתקפלות מול מחנה השמאל ואת פרקליט המדינה שי ניצן בכך ש"דחף את הקו הקיצוני נגדו". עוד האשים את מחנה השמאל בניסיון להפיל את שלטון הליכוד שלא דרך הקלפי, וכינה את התיקים נגדו "פייק 1000, פייק 2000 ופייק 4000". גורם משפטי בכיר אמר בתגובה לדברי נתניהו כי "מדובר בהאשמות מופרכות ובתירוצים חסרי שחר. האשמת היועץ המשפטי לממשלה בכניעה לשמאל היא מביכה".

 

יו"ר רשימת "כחול לבן",בני גנץ, נאם אחרי נתניהו וקרא לו להתפטר בעקבות הודעת היועמ"ש. הוא הוסיף שלא יסכים לשבת בממשלה עם נתניהו: "הערב עם פרסום המלצות היועמ"ש ובנסיבות שנוצרו, ישיבה עם בנימין נתניהו איננה עומדת על הפרק", אמר גנץ. "נתניהו, אני פונה אליך מכאן להתעשת ולגלות אחריות לאומית ולפרוש מתפקידך. אם וכאשר תוכח חפותך, תוכל לחזור לזירה הציבורית בראש מורם. הייתי מצפה ממך לנהל את מאבקך כאדם פרטי ואני מאחל לך הצלחה בכך".

 

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, קרא לנתניהו להתפטר. "נתניהו מבייש את מדינת ישראל. מחריב הכול כדי להציל את עצמו. אזרחי ישראל לא רוצים מנהיגות מושחתת. ראש הממשלה מבייש את עם ישראל ואת מדינת ישראל. נתניהו, תתפטר. שים סוף לבושה הלאומית. אל תנהל את הקרב מבית ראש הממשלה", אמר גבאי לאחר פרסום החלטת היועמ"ש.

 

נתניהו מואשם במרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (תיק המתנות), בעבירת מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) ובשוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה). מנדלבליט פרסם את הכרעתו יותר משנתיים לאחר פתיחת החקירה ובדיוק 40 יום לפני יום הבחירות.


פורסם לראשונה 28/02/2019 22:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ראש הממשלה נתניהו
צילום: AP
מומלצים